Manikiur – jaki będzie najlepszy?

Manikiur można wykonać na wiele sposobów. Można go wykonać różnymi produktami o różnej trwałości, cenie i efekcie. Przed dokonaniem wyboru jest dobrze poznać szczegóły każdego z nich. Jeżeli nie masz w tym wprawy, wykonaj go w salonie. Następnie potem możesz spróbować w domu. Akcesoria tego typu można kupić w drogeriach lub sklepie internetowym. Każdy zabieg jednak polega na usunięciu skórek i nadaniu paznokciu swojego ulubionego kształtu.

Cztery najczęściej wybierane metody wykonywania manikiur to:

– tradycyjny lub winylowy,

– hybrydowy,

– żelowy lub akrylowy,

– japoński.

Każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Tradycyjny lub winylowy– na przygotowane paznokcie nakłada się bazę lub odżywkę. Gdy baza wyschnie, nakłada się lakier klasyczny lub winylowy. Na sam koniec nakłada się warstwę nawierzchniową.

Cena manikiur klasycznego około 30 zł, a winylowego około 60 zł

Plusy: Lakier można zmyć samemu w domu, używając zmywacza bez acetonu. Dodatkowo lakier winylowy trzyma się kilka dni dłużej niż klasyczny.

Minusy: Paznokcie schną dosyć długo. Lakier nie wytrzymuje długo około 5 dni, a winylowy około 8 dni.

Hybrydowy – przed nałożeniem lakieru hybrydowego poleruje się i odtłuszcza płytki alkoholem izopropylowym. Na tak przygotowaną płytkę nakłada się bazę, którą utwardzamy w lampie UV lub LED. Na nią się nakłada następną warstwę i też utwardzamy w lampie. Na sam koniec nakładamy top taką warstwę nawierzchniową i też utwardzamy. W efekcie mamy piękne lśniące paznokcie.

Cena manikiur hybrydowego od 50-80 zł.

Plusy: Lakier pod wpływem lampy szybko wysycha. Jest on bardzo trwały i wytrzymuje na paznokciach od 14-28 dni. Jest odporny na zadrapania i uszkodzenia. Paznokcie są trwalsze, mają ładny, naturalny połysk.

Minusy: zabieg trwa dosyć długi. Przy złym odtłuszczeniu płytki, lakier może odpryskiwać. Zmywa się go w gabinecie kosmetycznym lub w domu zmywacze z acetonem, co osłabia paznokcie.

Żelowy lub akrylowy – przed nałożeniem lakieru należy zmatowić płytkę paznokci. Preparat aplikuje się bezpośrednio na paznokcie lub na tipsy, czyli sztuczne paznokcie, które przyklejają się na naturalną płytkę, przycina i nadaje im kształt. Potem nakłada się na żel lub akryl. Akryl utwardza się w chwilę, żel wymaga użycia lampy UV.

Cena manikiur żelowego lub akrylowego to około 100-120zł.

Plusy: tą metodą można przedłużyć paznokcie lub naprawić uszkodzone płytki.

Minusy: Istnieje ryzyko za mocnego spiłowania płytki, co spowoduje jej osłabienie. Paznokcie są grubsze. Trzeba je uzupełniać, aby nie było tzw. odrostu. Ciągłe stosowanie powoduje osłabienie płytki. Można takie paznokcie usunąć samodzielnie.

Japoński– zabieg zaczyna się wypolerowaniem płytek. Potem wciera się w nie pastę specjalną i puder zawierający pyłek pszczeli, witamina A i E, kreatynę i krzemionkę z morza japońskiego, a na sam koniec odżywkę oliwkę.

Cena manikiur japońskiego to około 50zł.

Plusy: paznokcie są idealnie nabłyszczone, mają kolor delikatny, poprawia ich kondycję.

Minusy: paznokcie mogą mieć jeden odcień- naturalny.

Zapisz