Okres przedłużającej się pandemii koronawirusa nie sprzyja aktywności fizycznej. Zamknięte siłownie, utrudnione wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu może skłonić niejedna z nas do ich całkowitego zaniechania. Brak ruchu i pozostanie na kanapie przed telewizorem z ulubionymi lodami, czekoladą lub pizzą będzie miał opłakane konsekwencje dla Twojej sylwetki. Dlatego dbając o figurę oraz swoją kondycje nie szukaj wymówek, o które teraz łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.


Świetną formę można utrzymać również ćwicząc w domu. Potrzebne są tutaj dobre chęci, konsekwencja w regularności ich wykonywania oraz dobra organizacja. Jak zadbać o sylwetkę w warunkach domowych, dowiesz się z naszego dzisiejszego wpisu. Zapraszamy do praktycznej lektury, dzięki której nie stracisz tego co wcześniej wypracowałaś. 

Przygotuj miejsce do ćwiczeń w domowych warunkach

Odpowiednia atmosfera i przestrzeń jest niezbędna do prawidłowego wykonywania ćwiczeń w domu. Musisz znaleźć w swoim mieszkaniu miejsce, gdzie będziesz mogła swobodnie ćwiczyć. Sprawdź, czy podczas porządków uda Ci się wygospodarować kilka metrów kwadratowych dla maty, hantli, piłki fitness i gum treningowych. Mając przed oczami miejsce ćwiczeń każdego dnia będziesz do niego chętnie wracała. Dzięki temu zabiegowi zadbasz o regularność ich wykonywania znacznie łatwiej niż w przypadku, gdzie musiałabyś codziennie szykować sobie przestrzeń do treningów. Często najlepszym miejscem do ćwiczenia okazuje się duży salon, a także sypialnia i spory balkon. Zwłaszcza teraz, gdy pogoda za oknami robi się coraz ładniejsza warto wykorzystać balkon w celach treningowych. W ten sposób będziesz mogła wykonywać swoje ćwiczenia na świeżym powietrzu, co sprawi że poczujesz się znacznie lepiej.

Przygotowanie sprzętu do ćwiczeń w domu

Jeżeli dotąd nie ćwiczyłaś w domu, a miejscem treningów była siłownia lub codzienny jogging to możesz nie mieć pod ręką niezbędnych sprzętów. Na szczęście wszystko czego potrzebujesz bez najmniejszego problemu znajdziesz w Internecie. Za pomocą kilku kliknięć będziesz mogła kupić mate do ćwiczeń, która w warunkach domowych jest niezbędna do ich wykonywania. Przy tym zakupie dobrze sprawdź, czy wybrana mata została wykonana z wysokiej jakości materiału. Znane są przypadki mat, które mimo ładnego wyglądu nie zachwycają jakością, kruszą się lub uczulają swoje właścicielki. Sprawdzaj opinie na temat interesujących Cię produktów, dzięki temu będziesz wiedziała w co warto inwestować, a czego lepiej nie kupować. W przypadku maty warto również dowiedzieć się, czy posiada ona warstwę antypoślizgową. Nie ma niczego gorszego niż przesuwająca się pod stopami mata np. podczas wykonywania ćwiczenia typu plank. Świetnymi matami są te, które po rozłożeniu nie rolują się. Dzięki użyciu wysokiej jakości tworzyw mata nie będzie wracała do zrolowanego kształtu, a Ty nie będziesz musiała jej prostować za każdym razem podczas rozkładania.

Wśród sprzętu treningowego w warunkach domowych coraz częściej pojawiają się gumy oporowe. Z ich wsparciem możesz wypracować jędrne pośladki i ładne nogi. W przypadku tego sprzętu wystrzegaj się gum, jakie szybko pękają lub rolują się. To wadliwe produkty, których lepiej unikać. Bardzo dobrym rozwiązaniem, jakiego warto spróbować są gumy oporowe pokryte materiałem. Taki sposób ich wykonania zapobiega irytującemu się rolowaniu i bolesnemu wpijaniu w skórę podczas treningu. Kolejnym elementem sprzętu treningowego do wykorzystania w warunkach domowych są hantle oraz piłka fitness. Z pomocą hantli ważących 1,5 kg możesz wypracować ładne mięśnie rąk. Dobierz ciężar do swoich możliwości mierząc siły na zamiary nie odwrotnie. Inwestując od razu w ciężkie hantle po 5 kg możesz się negatywnie zdziwić, ponieważ Twoje ciało nie jest jeszcze przygotowane do dźwigania takiego ciężaru. Mając w domu hantle wykorzystasz je do ćwiczeń różnych partii ciała. Ręce to tylko początek, ponieważ ciężarki wykorzystuje się również przy kształtowaniu jędrnych pośladków, nóg i brzucha. Wspomniana piłka fitness to dodatek, który pomoże nie tylko w ćwiczeniach. Jeżeli masz pracę biurową i obecnie pracujesz zdalnie zakup dmuchanej piłki może mieć dla Ciebie znacznie więcej korzyści. Wymień krzesło obrotowe przy biurku na piłkę i sprawdź, jak poprawi się Twoja postawa podczas pracy. Szybko zauważysz, że znikają uporczywe bóle kręgosłupa, a Ty już się nie garbisz.

Trening w domu z trenerem

Pozostając w domu nie musisz martwić się o różnorodność Twoich ćwiczeń i poprawna technikę ich wykonania. Korzystając z dostępu do sieci bez większego problemu za pomocą YouTube znajdziesz setki trenerów i trenerek online. To w tym serwisie zamieszcza się od lat całe serie i programy ćwiczeń modelujących sylwetkę. Być może po kwarantannie już nie będziesz chciała wrócić na siłownie. Sprawdź, jakie ćwiczenia mogą Tobie dziś pomóc wymodelować problematyczne obszary ciała i zacznij ćwiczyć od dzisiaj. Pierwsze efekty regularnych ćwiczeń w warunkach domowych powinnaś zauważyć po miesiącu. Do dzieła!