Dbanie o stopy jest niezwykle ważne dla zachowania ich zdrowia, estetycznego wyglądu i komfortu chodzenia. Idealne stopy to stopy gładkie, miękkie i z elastyczną, dobrze nawilżoną skórą, wolne od suchych skórek, pęknięć czy zgrubień. Jakie są najlepsze sposoby na pielęgnację stóp oraz kosmetyki, które warto stosować, aby cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami? Podpowiadamy!

Idealnie gładka skóra stóp-jak taką osiągnąć?

Posiadanie zadbanych i pięknych stóp jest marzeniem wielu osób. Aby osiągnąć ten cel, należy regularnie dbać o skórę stóp, stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stóp i wykonując zabiegi pielęgnacyjne. Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji stóp jest kluczowy dla utrzymania ich w dobrej kondycji. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kosmetyków, które warto stosować dla posiadania idealnych stóp, a wśród nich kremy do stóp, które nawilżają i odżywiają ich skórę, zapobiegając jej przesuszeniu i pękaniu, peelingi do stóp, które usuwają martwy naskórek, wygładzają i zmiękczają, pozwalając na uzyskanie idealnie gładkiej skóry, a także specjalistyczne preparaty służące do pielęgnacji oraz kuracji stóp ze skórą problematyczną, np. skłonnych do powstawania zrogowaceń czy modzeli i odcisków. Polecamy m.in. maść ochronną na pękające pięty z oliwą ozonowaną Cracked Heel Protector od PHARM FOOT. Działa ona intensywnie regenerująco na przesuszoną i popękaną skórę stóp, wspomagając procesy naprawcze skóry i tworząc na niej warstwę okluzyjną, która zapobiega utracie wody, a także nadaje elastyczność, miękkość i gładkość powodując, że na stopach jest idealna skóra. Dodatkowym atutem maści jest zapewnianie ochrony antymikrobowej i antybakteryjnej. Takie działanie zapewnia maści bogata kompozycja składników z oliwą ozonowaną w roli głównej, a także alantoiną, masłem shea, lanoliną oraz działającym zmiękczająco  mocznikiem.

Problemy z nad potliwością? Idealna stopa to ta sucha i bez nieprzyjemnego zapachu!

Z kolei w przypadku problemów z nad potliwością stóp, idealna stopa to ta sucha i bez nieprzyjemnego zapachu. Zalecane jest tu używanie dedykowanych stopom dezodorantów oraz preparatów przeznaczonych do kuracji, pielęgnacji i profilaktyki domowej. Warto mieć w swojej kosmetyczce sól odświeżającą i relaksującą do kąpieli stóp Fresh Crystals od PHARM FOOT, reLief Mousse czyli kojącą piankę z oliwą ozonowaną i ziołami polecaną do pielęgnacji skóry problematycznej, która działa łagodząco na skórę i ją delikatnie chłodzi czy też spray ochronny z oliwą ozonowaną Ozone Guard, przeznaczony do pielęgnacji stóp z zaburzoną równowagą mikrobiomu skóry, który eliminuje nad potliwość oraz nieprzyjemny zapach stóp. Jest szczególnie polecany dla osób korzystających z basenów i uprawiających sport, jak również do pielęgnacji delikatnej i wymagającej skóry diabetyków.

 

Dbając o stopy, zapewniamy sobie komfort i zdrowie na co dzień, a regularna pielęgnacja stóp z użyciem odpowiednich kosmetyków, takich jak kremy, peelingi, maści ochronne czy sole do kąpieli, pomogą utrzymać skórę stóp gładką, miękką i elastyczną. Warto też pamiętać o codziennej higienie, nawilżaniu oraz regularnym złuszczaniu skóry, aby cieszyć się idealnymi stopami przez cały rok.