Nie każdy związek jest taki jak z bajki. Nie każdemu pisane jest żyli długo i szczęśliwie… Jednym z częstych powodów rozpadu bliskich relacji między kobietą, a mężczyzną są zdrady. Dlaczego się ich dopuszczamy? Czy można ustrzec przed zdradą swój związek? Jakie sygnały ze strony partnera powinny sprawić, że zapali Ci się tzw. czerwona lampka. Tego i jeszcze więcej dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Zdrada ma kilka obliczy

Z czym przeważnie kojarzymy zdradę? Oczywiście z namiętnością, aktem cielesnym. Tymczasem warto zauważyć, że tak naprawdę zdrada najpierw rodzi się emocjonalnie dopiero później przybiera postać fizyczną. W jaki sposób? Już tłumaczymy! Specjaliści mówią o różnych typach niewierności i jest w tym doza prawdy.

Po pierwsze fantazje seksualne – zahaczają o zdradę w momencie, gdy zaczynają wpływać na funkcjonowanie stałego związku. Szczególnie wtedy, gdy partner swoim marzeniom erotycznym zaczyna poświęcać znacznie więcej czasu niż prawdziwej życiowej partnerce. Jest to pewna droga do zdrady.

Po drugie zdrady emocjonalne – tutaj miejsce ma darzenie uczuciem nie tylko wybranej drugiej połówki, ale również kolejnej osoby zachowywane w tajemnicy. Kiedy uczucie to wymyka się spod kontroli dla stałego związku zaczyna robić się dość niebezpiecznie. Gdy partner potrafi spotykać się w ukryciu z obiektem swoich uczuć bez rozstania z obecną partnerką mówimy tutaj o pełnej zdradzie.

Po trzecie zdrady w mediach społecznościowych – mają miejsce wtedy, gdy Facebook’owi czy Instagramowi partner poświęca więcej czasu niż swojej kobiecie. W najgorszej sytuacji znajdujemy się wtedy, gdy właśnie poprzez media społecznościowe partner odnawia kontakt z byłą partnerką lub nawiązuje zupełnie nową, bardzo ekscytującą dla niego relację. Jeżeli przeniesie się ona do świata realnego obecny związek można spisywać na straty.

Po czwarte zdrada fizyczna – najbardziej rozpowszechniona rozumiana poprzez seks z zupełnie inną osobą niż dotychczasowa partnerka, który zdecydowanie odbija swoje piętno na relacjach z obecną kobietą i najczęściej definitywnie kończy związek.

Jak zapobiec zdradzie?

Zastanawiasz się jak zapobiec zdradzie w jakiejkolwiek postaci? Przede wszystkim bądź dla swojego partnera prawdziwą partnerką. Dbaj o waszą relację! Staraj się spełniać jego marzenia, bądź wsparciem i spędzaj z nim czas. Najgorsze co możesz zrobić w momencie, gdy zauważasz że coś zaczyna się psuć to wyciągać pazury do walki. Rozwiązuj problemy, rozmawiaj. Tylko w ten sposób masz możliwość zbudować silną relacje opartą nie tylko na uczuciach, ale przede wszystkim na więzi. Nie bez powodu mówi się, że partner powinien być Twoim najlepszym przyjacielem. Rób co w Twojej mocy, aby nim być! Oczywiście nie daj sobie wejść na głowę starając się ze wszystkich sił zatrzymać u boku mężczyznę, który ewidentnie nie chce z Tobą być. Nie każdemu jest pisane szczęście już za pierwszym razem. Czasami na to szczęście trzeba poczekać, ale uwierz że warto ?

Jak rozpoznać, że on Cię zdradza?

Jakie są syndromy zdrady? Powiesz, że wystarczy zauważyć kolor czerwonej szminki na policzku lub wyczuć od niego zapach kobiecych perfum, które z pewnością nie należą do jego mamy czy siostry… Będziesz w błędzie! Te sygnały będą bezpośrednio oznaczały, że jest już po zawodach i naprawdę przegraliście. Wszystko zaczyna się w jego głowie. Dlatego właśnie tak ważne są wspomniane rozmowy i wspólne spędzanie wolnego czasu! Jeżeli widzisz, że Twoja druga połówka coraz częściej błądzi myślami, rzadziej Cię przytula i całuje zacznij z nim rozmawiać. Być może ma gorszy dzień, albo… właśnie zaczął się zastanawiać jak się w końcu z Tobą rozstać. Częściej znika na długie noce? Nie sprawdzaj go jak mała dziewczynka, czy rzeczywiście siedzi u swojego kumpla i oglądają mecz… Zapytaj wprost co się dzieje. W związku lepiej nie owijać w bawełnę. Jeżeli nie jesteście sobie pisani szybciej przestaniecie marnować na siebie czas i dacie sobie szansę na prawdziwą miłość!

Jak poradzić sobie po rozstaniu?

Zostałaś zdradzona i chcesz po prostu umrzeć z rozpaczy? Łóżko, lody, alkohol i Netflix w odosobnieniu będą dobre przez pierwsze kilka dni. Potem czas wyjść do ludzi i otworzyć się na nowe relacje. Najgorsze co może zrobić zdradzona kobieta to zamknąć się w swojej rozpaczy i nieustannie rozdrapywać rany. Każdy z nas popełnił w życiu mniejszy lub większy błąd… Trzeba umieć z niego wyciągnąć wnioski i ruszyć dalej. Przyda Ci się zmiana otoczenia, poznawanie nowych osób, a czasami również mała metamorfoza. Działaj nie czekaj, bo miłość nigdy nie puka sama do drzwi.