Jak zadbać o włosy latem?

afro-beautiful-beauty-157920

Lato to jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu roku. Wszyscy na nie czekamy z niecierpliwością i chętnie korzystamy z jego uroków wyjeżdżając na wakacje. Jednak przeważnie nie mamy pojęcia co dzieje się z naszymi włosami, gdy swobodnie opalamy się lub przechadzamy w promieniach letniego słońca. Niestety nie sprzyja ono naszej urodzie, a w szczególności zagraża kondycji pięknych włosów. Dlatego należy wystrzegać się szeregu praktyk, jakie mogą dodatkowo osłabić pasma i stawiać na rozwiązania, które pomogą nam zniwelować negatywne oznaki lata.

Jak zadbać o swoją czuprynę latem, aby zachować jej nienaruszoną strukturę? Na co uważać i co stosować mając na względzie zdrowie włosów przez cały rok? Tym razem udzielamy urodowych porad, dzięki którym podczas zbliżającego się sezonu letniego zaczniesz prawidłowo troszczyć się o swoje włosy. Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej!

Letni wrogowie Twoich włosów

Promieniowanie ultrafioletowe zwane również UV to najszkodliwszy z wszystkich czynników wpływających na kondycje włosów latem. Prowadzi ono do ich bardzo szybkiego wysuszania się, co w konsekwencji oznacza łamliwość końcówek. Brak jakiejkolwiek ingerencji z Twojej strony będzie oznaczał kruszenie się pasm i ich znaczące osłabienie. Dlatego nie zaniedbuj ich! Gdy tylko zauważysz, że zaczynają wołać o pomoc zainwestuj w odpowiednią pielęgnacje oraz odwiedź ulubionego fryzjera.

Słona, morska woda to również czynnik, który nie pozostaje obojętny konstrukcji włosów. Sól szybko otwiera ich łuski, przez co stają się znacznie podatniejsze na wszelkie uszkodzenia.

Pozostawianie włosów do dyspozycji wiatru, który plącze je w rozmaitych kompozycjach to kolejny błąd, który zdarza się popełniać latem. Mocno splątanych pasm przeważnie nie idzie sprawnie rozczesać, co oznacza na ogół konieczność ich podcięcia.

Sprzymierzeńcy pięknej fryzury

Aby zatroszczyć się o włosy latem należy postawić bardzo duży nacisk na prawidłową pielęgnacje. Przede wszystkim skup się na częstym myciu włosów. Ze względu na wysoką temperatury skóra na głowie potrzebuje częstszego kontaktu z wodą i szamponem. Uważaj jednak, by stosowany przez Ciebie szampon nie zawierał wysuszających pasma substancji takich jak mocno pieniące się SLSy. Stawiaj na szampony z naturalnych składników i dokładnie czytaj etykiety z opisem składu kosmetyku, w ten sposób zabezpieczysz swoją fryzurę przed jej jeszcze większym uszkodzeniem.

Szukaj środków do pielęgnacji do włosów wzbogaconych filtrami UV. Tylko dzięki niemu masz szanse na uratowanie kondycji fryzury. Warstwa szamponu lub odżywki zawierająca filtr UV skutecznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym strukturę włosa. Stosując tego typu kosmetyki przez całe lato możesz spać spokojnie.

Jeżeli jesteś blondynką, a swój jasny kolor włosów uzyskałaś dzięki zabiegom w salonie ulubionego fryzjera podwójnie powinnaś troszczyć się o nawilżenie włosów latem. Rozjaśnione pasma są osłabione samym zabiegiem, a mocne oddziaływanie promieniowania UV, wysoka temperatura czy wakacyjny klimat nadmorskich wybrzeży totalnie nie przekładają się na ich zdrowie. Aby wzmocnić osłabione końcówki stosuj olej kokosowy. Nakładając go na najbardziej uszkodzone części włosa dajesz im szanse na rekonstrukcje. Pamiętaj, aby tego typu zabieg pielęgnacyjny wykonywać przed myciem włosów, najlepiej wieczorem.

Latem jest ciepło, dlatego nie katuj swoich włosów tuż po umyciu suszarką. Wysoka temperatura powietrza wydobywającego się z urządzenia w prosty sposób prowadzi do mocnego przesuszenia. Najczęściej prowadzi to do potrzeby nierzadko bardzo radykalnego podcinania końcówek. Uważaj także na zbyt częste używanie lokówki, prostownicy czy karbownicy podczas codziennego układania włosów. Te sprzęty również wykorzystują wysoką temperaturę, co na dłuższą metę bardzo negatywnie wpływa na kondycje włosów niezależnie od pory roku.

Wiąz swoje włosy w fantazyjne warkocze i kucyki, chowaj je pod kapeluszem lub czapką. W ten sposób nie tylko zyskasz zupełnie nowy wakacyjny look, ale przede wszystkim unikniesz mozolnej walki z przesuszonymi, słabymi pasmami. Dbaj o swoje pasma, a one z pewnością odwdzięczą się pięknym wyglądem.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Dlaczego zdradzamy?

Następny artykuł

Z jakiego materiału najlepiej kupić torbę do pracy?