Większość kobiet marzy o rycerzu w lśniącej zbroi, który przyjedzie na białym koniu, pokona strasznego smoka i uratuje je z wysokiej wieży. Życie jednak wygląda inaczej. Rycerze przesiedli się na inne formy transportu, a smoki już dawno wyginęły. Wystarczy się rozejrzeć dookoła, a być może potencjalny wybranek serca siedzi biurko obok nas. W dzisiejszych czasach mnóstwo par tworzy się w obrębie tej samej firmy. Nic w tym dziwnego. Nasi współpracownicy to nasza komórka społeczna, w której funkcjonujemy na co dzień. Łatwo więc nawiązać bliższe relacje. Jeśli zatem wzdychasz do kolegi z biura, czytaj dalej, a dowiesz się, jak go subtelnie i skutecznie poderwać.

Zbadaj grunt

Romans w pracy nie jest niczym złym, pod warunkiem, że Twój wybranek jest wolny. Jeśli okaże się, ze jest w jakimś związku, a co gorsza, ma żonę i dzieci, odpuść. Miłosne uniesienia nie zrównoważą wyrzutów sumienia, społecznego ostracyzmu i innych komplikacji, jakie sobie zafundujesz.

Jeśli natomiast okaże się, że Twój „cel” jest singlem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć działać. Na początku spróbuj dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Zaproś go do znajomych w mediach społecznościowych i zapoznaj się z jego profilem. Jeśli jest aktywnym użytkownikiem, będziesz mogła sporo się o nim dowiedzieć. Poznasz jego zainteresowania, pasje. Dowiesz się, co go kręci i jak lubi spędzać czas. Możesz też zrobić dyskretny wywiad środowiskowy wśród innych pracowników, którzy znają go lepiej, niż Ty.

Zainicjuj rozmowę

Jak już zgromadzisz taktyczną wiedzę, przejdź do działania. Zagadaj go, prowadź „small talki”. Początkowo na tematy błahe i ogólne, by potem stopniowo wchodzić w sfery jemu bliskie. Wspomnij o tym, że obejrzałaś film, który on akurat lubi, bądź przeczytałaś jedną z jego ulubionych książek. Zawsze może „okazać” się, że kibicujesz tej samej drużynie co on i ogólnie masz sporą wiedzę na temat jego ukochanej dyscypliny sportu. Nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne tematy do rozmów. Gdy facet uświadomi sobie, że sporo was łączy, zacznie do Ciebie lgnąć.

Prowadź dyskretny flirt

Kobiety są w mistrzyniami w kokietowaniu. Przelotne spojrzenia, zniewalający uśmiech, odgarnianie włosów podczas rozmowy. Kobieca mowa ciała mówi czasem dużo więcej, niż słowa. Wykorzystaj to. Oczaruj go swoim wdziękiem. Bądź zawsze miła, uśmiechnięta. Zaskocz go poczuciem humoru. Postaw na garderobę, która podkreśli Twoje atuty. Niech zobaczy w Tobie atrakcyjną kobietę, a nie tylko koleżankę z pracy. Faceci są wzrokowcami i aż grzech tego nie wykorzystać.

Jak poderwać kolegę w pracy

Postaw na drobne gesty

Przyjdź trochę wcześniej do pracy, zaparz kawę taką, jaką lubi i postaw na jego biurku. Jest łasuchem i uwielbia pączki? W pobliskiej cukierni kup najbardziej apetyczny i poczęstuj go. Musi odebrać pocztę z portierni? Zaproponuj, że mu ją przyniesiesz, bo akurat „będziesz miała po drodze”. Bądź uczynna i uprzejma.

Komplementuj

Faceci uwielbiają być chwaleni. To potężna oręż, której nie sposób przecenić w sztuce podrywu. Chwal go, ale z umiarem. Niech to będzie naturalne. Twój obiekt westchnień musi poczuć, że go podziwiasz i dostrzegasz jego mocne strony, ale jeśli przesadzisz, wymuszone komplementy mogą przynieść odwrotny skutek.

Proś o pomoc

Komputer się zawiesił, masz problem z wykresem w Excelu? Powodów może być wiele. Zwróć się do niego o wsparcie. To podbuduje jego ego jeszcze bardziej niż pochwały, a Ty będziesz miała kolejny powód, żeby mu się odwdzięczyć słodkim smakołykiem.

Nie opuszczaj imprez firmowych

Nawet jeśli do tej pory unikałaś wszelkiej maści spotkań integracyjnych, teraz to musi się zmienić. Takie spotkanie to idealna okazja, żeby zacieśnić relacje. Atmosfera podczas tego typu eventów jest bardziej luźna niż w pracy i na dużo więcej można sobie podczas nich pozwolić. Wspólny drink, potem wspólny taniec. Luźna rozmowa na bardziej prywatne tematy. To wszystko bardziej przybliży Cię do upragnionego celu.

Jeśli na widok kolegi z pracy szybciej bije Ci serce, a na jego palcu nie widzisz obrączki, bierz sprawy w swoje ręce. Jak dobrze to rozegrasz, czekają Cię upojne chwile, gorący romans, a może nawet związek na całe życie.