W  powiedzeniu ,,przez żołądek do serca’’ jest wiele prawdy. Odpowiednio dobrane składniki potraw mogą pozytywnie wpłynąć na libido. Jeżeli dotąd nie próbowałaś wprowadzać afrodyzjaków do kuchni to gwarantujemy, że tym razem się na nie skusisz. Warto próbować nowych smaków i szukać sposobów na podkręcenie temperatury w sypialni. Co tym razem przyrządzisz na kolejną wspólną kolacje?

Czym właściwie są afrodyzjaki?

Sposobów na pobudzenie libido szukamy od zawsze. Sama nazwa afrodyzjak pochodzi od znanej z greckich mitów bogini miłości Afrodyty. Według starożytnych Greków ta piękność powstała z morskiej piany i dlatego też w morzu szukano pierwszych afrodyzjaków. Do dziś sięgamy po owoce morza takie jak np. ostrygi, przygotowując uwodzące dania. Większość z afrodyzjaków doprowadza do syntezy męskich hormonów płciowych, pozytywnie oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy i nerwowy, rozgrzewa oraz pobudza krążenie krwi zarówno u Pań, jak i Panów. Skutkiem tych procesów jest dużo lepsze ukrwienie ludzkich narządów płciowych, które po obfitej w afrodyzjaki kolacji stają się znacznie wrażliwsze na dotyk.

Poznaj miłosne warzywa i owoce

Co dokładnie znajduje się na liście pobudzających seksualnie warzyw? To może Cię zaskoczyć, ponieważ większość ludzi jest zdania, że afrodyzjaki to przede wszystkim wspomniane owoce morza… Jednak okazuje się, że na libido mogą też wpływać zalecane przez dietetyków warzywa i owoce. Na czele znajduje się seler. Jego natka, jak i korzeń mogą zdecydowanie polepszyć Twoje łóżkowe doznania. Znajdujący się w nim androstenol i asparagina oraz spora ilość cynku i potasu czyni z niego naturalną viagrę. Mogą po nią sięgać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.  Chcąc wzmocnić pożądanie warto pomyśleć o użyciu papryki chili oraz buraki, które pomagają wytwarzać więcej serotoniny odpowiadającej za odczuwanie szczęścia. Modne awokado również się przyda, ponieważ wzmaża produkcję estrogenu i testosteronu. W przypadku owoców warto przychylnie spojrzeć na pyszne truskawki oraz figi. To dwa rodzaje owoców, które dostarczają cennego selenu i cynku. To istotne składniki mineralne, dzięki którym możemy mieć większą ochotę na zbliżenia.

Podniecające przyprawy

Lista afrodyzjaków nie kończy się na wspomnianych owocach. Znajdziemy je również w znanych nam przyprawach. Wspomniane już papryczki chili mogą zostać dodane do potraw również w postaci sproszkowanej, ale nie tylko o nich powinnaś pamiętać szykując romantyczną kolacje. Warto zaplanować dania z wykorzystaniem pobudzającego imbiru, który nie tylko rozgrzeje organizm, ale też doda energii do działania. Wśród przypraw działających na kobiece libido wymienia się anyż i kardamon, a także gałkę muszkatołową, które należy stosować z dozą ostrożności. Jeżeli z nimi przesadzimy dania mogą stracić swój smak, a ich właściwości pobudzające doznania seksualne nie zadziałają.

Znając sekretne składniki miłosnych przekąsek możesz przygotować dziś niezwykłą, piątkową kolacje. Ten weekend zapowiada się naprawdę ciekawie!