Pierwsze buty do nauki chodzenia to inwestycja w prawidłowy rozwój stopy. Oczywiście radość z kolejnych kroków jest bardzo duża, ale nie może ona przesłonić tego, że już na tym etapie bardzo mocno będą kształtować się nawyki i dlatego warto sięgnąć po marki, które słyną z ręcznej produkcji obuwia dziecięcego. Poza tym trzeba zwracać uwagę na takie certyfikaty i atesty . To oznacza, że obuwie dla pociech jest specjalnie zaprojektowane do potrzeb maleńkich stóp. Sklep internetowy oferuje bardzo różnorodne produkty, a szybka dostawa oraz niska cena pozwoli cieszyć się nową parą bucików i kolejnymi krokami.

Idealne buty do nauki chodzenia

Specjalnie zaprojektowane buty marki Emel roczki to nowość, po którą chętnie sięgają rodzice tych maluszków, które stawiają pierwsze kroki. Dobrze jest oczywiście pozwolić maluchowi spacerować na boso po trawie, kamieniach, piasku, bo to wyrabia zmysł dotyku i uczy utrzymywać równowagę, stymulując mięśnie. Większość czasu jednak spędzamy w butach, więc dobrze jest do nauki chodzenia wybierać modele specjalnie przygotowywane. Pierwsze buciki powinny pojawić się w domu, gdy dziecko będzie spędzać w pozycji stojącej większość swojego czasu. Zadaniem obuwia będzie chronienie stóp przed kontuzją oraz skaleczeniem podczas spacerów. Poza tym buciki zagwarantują odpowiednią stabilizację, wygodę oraz dadzą poczucie bezpieczeństwa.

Buciki specjalnie projektowane do potrzeb maluszków

Wybór konkretnych bucików będzie również uzależniony od pory roku. Można sięgnąć po dziecięce sandałki, trzewiki, półbuty czy obuwie sportowe dla dzieci. W każdym wariancie muszą one spełniać jednak bardzo surowe normy. Buciki powinny być miękkie i mieć elastyczne podeszwy. To pozwala stopie pracować, poruszać nią i szukać stabilizacji. Sama podeszwa musi zginać się anatomicznie jak stopa. Poza tym musi być antypoślizgowa. Bardzo istotny jest także kształt bucika. Dla dzieci powinien być węższy w pięcie, a szerszy w palcach. W ten sposób uzyskać można odpowiednią stabilizację stopy, a paluszki mają wystarczająco dużo miejsca, by się rozstawiać i zachowują dzięki temu swobodę ruchów. Poza tym warto zwrócić uwagę, by były przewiewne i lekkie. Stopy dzieci pocą się intensywniej niż u człowieka dorosłego, a ich skóra jest bardziej delikatna, a tym samym podatna na odparzenia oraz otarcia.

Dobry certyfikat „zdrowa stopa”

Warto wybierać modele komfortowe i bezpieczne produkowane ręcznie z naturalnym, skórzanym środkiem bądź wyłożone specjalnym, higienicznym tworzywem. Będzie ono doskonale pochłaniać wilgoć i odprowadzać ją na zewnątrz. Konieczne trzeba dopasować rozmiar Sprawdź również atest, ponieważ certyfikaty wiele mówią o jakości obuwia. Na blogu można również przeczytać, jak dobrać wygodne buciki o najlepszej jakości wykonania. Sprawdź w nowościach oraz promocjach, jaki produkt dla dziecka spełni oczekiwania. Sklep dba o jak najlepsze wykonanie obuwia, a rodzic ma pewność, że inwestuje w zdrowie. Każda nowość, jaką firma wprowadza na rynek, powstaje z najlepszych materiałów takich jak skóra. Producent specjalizuje się w projektowaniu butów, które zapewniają funkcjonalność, są piękne i wygodne. Wybierz ze sklepu nowość – Emel roczki, a szybka wysyłka pozwoli cieszyć się każdą aktywnością.