Noszenie maseczek ochronnych na twarzy stało się naszą codziennością. Pomimo tego, że szczepionka na COVID-19 jest już w zasięgu to niestety nie możemy jeszcze o nich zapomnieć. Tak naprawdę nie wiemy też kiedy będziemy mogli… Częstym problemem estetycznym dla kobiet jest obecnie trądzik, który pojawia się po noszeniu maseczek ochronnych. Jeżeli Ty również szukasz sprawdzonych sposobów na likwidacje wyprysków to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Mask acne – jak powstaje?

Trądzik powstały na skutek noszenia maseczek ochronnych doczekał się swojej nazwy własnej. Określa się go jako mask acne, a najczęstszymi obszarami jego powstania są policzki i broda. Dlaczego na naszej skórze powstają wypryski? Przede wszystkim powodować je może nieprzestrzeganie zasad noszenia jednorazowej maseczki. Jeżeli spędzasz w swojej więcej niż 2 godziny dziennie to z pewnością zdąży ona kilka razy przemoknąć. Wilgoć jest środowiskiem sprzyjającym wypryskom i podrażnieniom skóry. Noszenie również wcześniej już używanej maseczki, które pewnie ma miejsce u większości kobiet to kolejny krok w stronę trądziku. Zwłaszcza, gdy maseczka przed ponownym użyciem nie trafiła do prania… Zła higiena noszonej maski to podstawowy czynnik wywołujący powstawanie niechcianego trądziku. Zacznij bacznie obserwować, jak dbasz o higienę swoich maseczek!

Zaniedbanie regularnego oczyszczania cery

Kolejną rzeczą, do której trzeba przywiązywać teraz większą wagę niż wcześniej jest prawidłowe oczyszczanie cery. Narażona na zapychające pory kosmetyki oraz dodatkowo maseczki potrzebuje jeszcze większej troski niż wcześniej. Dlatego nie zasypiaj już nigdy więcej w niezmytym makijażu! Nie rób sobie sama krzywdy… Odwiedź drogerie lub kup przez internet produkty, dzięki którym będziesz mogła codziennie bezpiecznie oczyszczać skórę twarzy. Ważne jest, aby dobrać kosmetyk do odpowiedniego rodzaju skóry. Suchej cery nie należy jeszcze bardziej przesuszać, a do tłustej nie nadają się specyfiki o oleistej konsystencji. Dobierz produkt z naturalnym składem, który pomoże zadbać o narażoną na zanieczyszczenia skórę. Śmiało możesz podpytać o poradę sprzedawcę lub doradcę w e-sklepie o najbardziej polecane rozwiązania. Unikaj również jak ognia mycia twarzy samym mydłem! Mimo, że to ono doskonale radzi sobie z bakteriami to z pewnością nie powinno być używane do mycia twarzy. Mydło obniża pH skóry i w wielu przypadkach może prowadzić do jej przesuszenia oraz podrażnień. Z pewnością nie chcesz się na nie narażać borykając z wypryskami.

Usuwanie martwego naskórka

Mimo, że nie brzmi to zbyt przyjemnie to złuszczanie jest jak najbardziej wskazane przy problemie trądziku. Najlepiej wykonać je w gabinecie kosmetycznym, ale możesz również skorzystać z domowych sposobów. Z zaskórnikami i zanieczyszczeniami świetnie radzą sobie maseczki oraz peelingi. Należy jednak ostrożnie dobierać te preparaty, by nie wyrządzić szkód. Najlepiej postawić na kosmetyki bogate w delikatnie złuszczające składniki, takie jak np. klon cukrowy, czy olejek z migdałów.

Zadbaj o nawilżenie

Trądzik to nieprzyjemna dolegliwość, ale nie oznacza że masz teraz skupiać się na wyciskaniu mało estetycznych pryszczy. Nadal troszcz się o ochronę i pielęgnacje swojej skóry twarzy. Skóra narażona na kontakt z materiałem maski, który może być prany w bardzo mocnym detergencie potrzebuje kremów nawilżających jeszcze bardziej niż wcześniej. Warto stosować je na noc, ale dobrze sprawdzą się także jako baza pod makijaż z samego rana. Niech to będzie Twój rytuał, dzięki któremu zadbasz o kondycje skóry i pomożesz się jej lepiej zregenerować.