Co powinny znaleźć dzieci wśród gwiazdkowych prezentów? Czy powinien to być najnowszy smartphone? A może lepiej postawić na nowy komputer? Jakie podarunki pozwolą rozwijać się Twoim pociechom i jednocześnie dostarczą im rozrywki? Czy muszą one wiele kosztować? Kilka prezentowych wskazówek na prezenty dla dzieci znajdziesz poniżej. Postaw w tym roku na mądre niespodzianki, które umilą czas spędzany w gronie najbliższych.

Zadbaj o emocje dziecka

Dopóki Twój maluch nie zetknie się z twierdzeniem o braku świętego Mikołaja nie staraj się na siłę zabić w nim jego wizji. To dzięki opowieściom o świętym Mikołaju czas Bożego Narodzenia jest dla dziecka tym magicznym okresem. Dbaj o to, aby Twój pociecha czerpała z tego czasu max radości. Zadbaj o świąteczną atmosferę w domu i dozę tajemniczość. Niech prezenty pod choinką pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. A może ktoś z bliskich wcieli się w postać świętego Mikołaja? Dla dzieci tego typu rozrywka to prawdziwa frajda. Dzięki pozytywnym emocją jeszcze bardziej doceniają magię Gwiazdki i moc świątecznych prezentów. Jeżeli zależy Ci na tym aby dowiedzieć się o czym marzy Twoje dziecko w kwestii prezentu pod choinkę skłoń malucha do napisania lub namalowania listu. Świąteczne listy do Mikołaja to tradycja w wielu domach. Dzięki nim rodzice mają możliwość urzeczywistnienia marzeń malucha. Warto z nich korzystać!

Zadbaj o edukacje malucha

Wydawanie ogromnej sumy pieniędzy na prezenty, które niewiele wnoszą do życia i rozwoju dziecka to częsty błąd. Warto go unikać stawiając na tzw. mądre zabawki edukacyjne. Dołóż do wymarzonego misia lub lalki grę, książkę, łamigówkę. W ten sposób maluch będzie musiał się nieco wysilić, by w pełni skorzystać z prezentu. Umieszczanie pod choinką czytanek z bajkami to świetne rozwiązanie, dzięki któremu łatwiej będzie skłonić pociechę do nauki czytania i pisania. Jeśli maluch wykazuje zdolności matematyczne lub zainteresowanie przyrodą warto szukać również zabawek edukacyjnych w tym kierunku. Na rynku znajdziesz ich setki!

Zadbaj o zabawę w te święta

Stawiając na wartościowe prezenty nie zapominaj o tym, że mają one przede wszystkim dostarczyć radość i zabawę. Nie zawsze zakup skomplikowanego smarphona z uwagi na panująca modę będzie dobrym rozwiązaniem. Wbrew pozorom dzieci wcale nie potrzebują wiele. Dzięki uwadze najbliższych i chwil w gronie rodziny najmłodsi mają okazje wybawić się za wszystkie czasy. Dobrze, gdy znalezione pod choinką podarunki mogą urozmaicać ten wspólny czas. Dlatego świetnym rozwiązaniem często okazują się gry planszowe. To dzięki nim możesz zadowolić dziecko i zgromadzić przy jednym stole cała rodzinę. Nic tak nie łączy jak wspólne stawianie czoła wyzwaniom i zaciekła walka o punkty. Może wypróbujesz to rozwiązanie w tym roku?

Pierwsze buty – Emel roczki

Na jakie prezenty gwiazdkowe dla swoich pociech postawią tym razem nasze Czytelniczki? W redakcji z ciekawością czytamy Wasze komentarze. Podzielcie się dziś z nami Waszymi pomysłami na prezenty gwiazdkowe dla maluchów. Zainspirujmy się razem! Czy planujcie coś wyjątkowego?