Znasz to nieprzyjemne uczucie, które towarzyszy suchej skórze? Walczysz z tym problemem od lat, ale nadal to on wygrywa? Czas poważnie przyjrzeć się błędom, które możesz popełniać zupełnie nieświadomie i znacząco pogarszać tym stan swojej skóry. Sucha, szorstka i często pękająca potrafi przynieść wiele bólu i nieprzyjemności. Nadszedł czas, aby skutecznie wyeliminować działania, które szkodzą Twojej skórze. Dziś przyjrzymy się najczęściej popełnianym błędom, które zdarzają się zdecydowanej większości kobiet.

Źle dobrane kosmetyki

Wchodząc do drogerii widzimy kosmetyki damskie w rozmaitych opakowaniach, zapachach i o przeróżnych właściwościach. Sięganie po te ulubione nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla naszej skóry. Dlatego warto przyjrzeć się, jakiego typu kosmetyki dziś leżą w Twojej szafie. Niezależnie, czy jest to krem do twarzy, balsam do ciała, czy żel pod prysznic zorientuj się, czy są one dopasowane do skóry suchej. Ten typ skóry potrzebuje nawilżenia bardziej niż jakikolwiek inny. Stosowanie preparatów, które dodatkowo wysuszają nie jest tutaj wskazane na żadnym etapie codziennej pielęgnacji. Niestety wiele kobiet żyjąc bez tej świadomości wyrządza sobie samodzielnie sporą krzywdę. Kiedy masz kłopot ze skórą warto rozważyć wizytę u dermatologa i kosmetologa, którzy doradzą jaki rodzaj kosmetyków powinnaś stosować i czego koniecznie unikać. Dzięki temu zaprzestaniesz dostarczać swojej skórze dodatkowego czynnika, poprzez który staje się ona przesuszona.

ziaja-kozie-mleko-balsam-do-ciala-300-ml

Balsam do ciała dla skóry suchej Ziaja

Sprawdź koniecznie jeszcze dziś, czy używane przez Ciebie mydła, balsamy, kremy, żele pod prysznic i płyny do kąpieli nie zawierają czasami w dużym stopniu alkoholi i rozmaitych substancji zapachowych. To one mogą wzmagać problemy ze skóra i dodatkowo ją wysuszać każdego dnia.

ziaja-mleczko-do-ciala-kakowe-400-ml

Mleczko do ciała dla skóry normalnej, suchej i wrażliwej Ziaja

Zła dieta i problem z witaminami

Nie bez przyczyny mówi się, że jesteś tym co jesz. W przypadku problemu wysuszonej skóry ma to podwójne znaczenie. Zwróć szczególną uwagę ile pijesz w ciągu dnia. Odpowiednie nawodnienie pozytywnie wpływa na stan skóry. Warto sięgać po 2 litry wody dziennie walcząc o nawilżenie. Wystarczą trzy tygodnie regularnego picia, by wyrobić w sobie nawyk nawadniania w odpowiedniej ilości. Jeżeli jesteś kawoszem to zastanów się, czy może warto pić o kilka kaw w ciągu dnia mniej. Kawa działa bardzo wysuszająco na organizm i nie jest ona wskazana przy problemach z wysuszoną skórą. Skupiaj się na tym, aby w diecie znalazło się jak najwięcej owoców i warzyw. To one dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, dzięki którym prawidłowo odżywiamy naszą skórę. Nie sięgaj po produkty przetworzone, używki – alkohol i tytoń oraz słodycze to wrogowie pięknej skóry!

ziaja-pro-krem-nawilzajacy-250-mlZiaja pro – krem nawilżający dla skóry suchej i wrażliwej

Bagatelizowanie stresu i jego wpływu na stan skóry

Żyjemy dziś pod wpływem wszechobecnego stresu. Denerwujesz się w pracy, denerwujesz się w domu, a nawet i na zakupach. Stres w dużej dawce szkodzi naszemu zdrowiu, co wcale nie jest super nowością. Szkodzi on także Twojej skórze i pogarsza jej stan. Najczęściej problemy skórne zaczynają nasilać się właśnie w sytuacjach stresowych, dlatego warto szukać rozwiązań jakie będą pomagały niwelować natężenie czynników stresogennych. Dzięki temu będziesz czuć się lepiej i zaczniesz zauważać różnicę w problemach skórnych. Warto sięgać po techniki relaksacyjne, a także aktywność sportową jaka świetnie rozładowuje nerwy.

Przeczytaj także: Yoga – idealny partner w walce ze stresem

Materiały drażniące suchą skórę

Być może zanim sięgnęłaś po nasz artykuł nie wiedziałaś, że niektóre z Twoich ukochanych ubrań mogą powodować podrażnienia skóry i pogarszać tym jej dotychczasowy stan. Dlatego dobrze przejrzyj swoją garderobę i sprawdź, czy nie ma w niej zbyt małych, obcisłych i podrażniających naskórek. Kiedy przez bardzo długi okres czasu do Twojej skóry nie dopływa tlen nie może ona oddychać. Dodatkowo noszenie ubrań, które rzeczywiście gryzą i drapią ciało nie pomaga. Zweryfikuj swoje codzienne ubrania i wyrzuć te, które naprawdę szkodzą kondycji Twojej skóry i być może również pogarszają Twój image. Nie ma najmniejszego sensu samodzielnie wyrządzać sobie krzywdy, której skutki są opłakane.