Zacznijmy od tego, na czym polega joga. Jest to praca ciała oraz ducha, dzięki której obie te rzeczy mogą być połączone ze sobą w harmonii.  Powstała w Indiach jako dyscyplina samodoskonalenia. Joga została wymyślona, aby czcić hinduskich bogów i do dziś praktykuje się ją w wielu religiach. 

Aktualnie jogę uprawiają nie tylko buddyści, ale wszyscy, którzy mają na to chęć. Praca nad swoim ciałem i duchem pomaga wyciszyć ciało i poprawić samopoczucie. Oczywiście joga świetnie działa na stres. Praktykowana regularnie pomaga nam w ukrwieniu organizmu, wzmocnieniu mięśni, rozluźnieniu, uwalnia od typowych bólów stresowych, uspokaja psychikę.

Poprawne wykonywanie ćwiczeń poprawia przepływ energii w organizmie, co powoduje lepsze samopoczucie. Wysiłek fizyczny w jodze jest niewielki, co oznacza, że nie zmęczymy się bardzo przy wykonywaniu danych ćwiczeń. Napinanie i rozluźnianie mięśni prowadzi do ich wzmocnienia oraz oddalenia stresów psychicznych. Praktykowanie jogi pozwala nam również zatrzymać swoją młodość na dłużej. Dzięki ćwiczeniom rozciągającym poprawimy swoje ogólny stan naszego ogranizmu.

Joga nie polega tylko na wykonywaniu danych ćwiczeń. Jest to oczywiście medytacja i sztuka oddychania. Prawidłowe oddychanie pozwala nam na poprawne ukrwienie organizmu dzięki, któremu czujemy się lepiej i mamy więcej energii.  

Jeżeli potrzebujemy pewnych zmian w swoim życiu, gdyż na przykład jesteśmy poddawani np. ciągłej presji w pracy, to powinniśmy zacząć uprawiać jogę. Dzięki niej możemy uratować swoje życie przed zawałem i innymi chorobami spowodowanymi nadmiernym stresem.