Codzienność z drugą połówką nie zawsze wygląda jak z bajki. W którymś momencie porozrzucane skarpetki, bałagan w szafie, czy papierki po batonikach zaczynają Cię drażnić tak bardzo jak nigdy wcześniej. Każdy dzień zaczyna się i kończy tak samą – sprzeczką, nudnym seksem, rozmowami prowadzącymi donikąd. Czy to musi być Wasz koniec? Kiedy w związku zaczyna wiać nudą nie każdemu chce się z nią walczyć. Pary, które nie robią z tym problemem niczego są ze sobą po prostu nieszczęśliwe. W takim przypadku rozwiązania pozostają dwa – konieczne zmiany lub konieczne rozstanie. Które z nich wybierasz? Jeżeli chcesz jeszcze o Was powalczyć to mamy kilka sprawdzonych sposobów na związkową rutynę.

Przerwy są dobre

Jak reagujecie na siebie po dłuższym czasie rozłąki? Wyjazd na delegacje, wyjazd do pracy za granicę lub po prostu krótkie wakacje od siebie są dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu, że w tym okresie każde z Was ma zajmować się tylko i wyłącznie sobą w końcu zaczynacie za sobą tęsknić. To tęsknota często ratuje związki, które popadają w rutynę. Dlatego, jeżeli czujesz że potrzebujesz samotnego wyjazdu w góry lub nad morze to spakuj się i wyjedź. Zdarza się, że pary decydują się nawet na mieszkanie w innych miastach przez jakiś czas bez utrzymywania większych kontaktów. Powrót do relacji, gdzie każde z Was odpoczęło od zabijającej rutyny, zmieniło się wewnętrznie, a czasem i zewnętrznie może okazać się zbawieniem dla związku. Nie bój się przerw, ponieważ one bywają zbawienne, a jeżeli nie wypalą… to oznacza, że ten związek nie był Tobie pisany i czeka Cię coś zupełnie nowego.

Szczere rozmowy na neutralnym gruncie

Wzajemne oskarżanie o rutynę i kłótnie w mieszkaniu nie są oznaką zdrowej relacji. To bardzo wyraźny sygnał kłopotów w komunikacji pomiędzy dwoma kochającymi się osobami. Jak w takiej sytuacji postępować? Wybierzcie się na zupełnie neutralny grunt. Może to być restauracja, spacer po parku lub wyjście nad rzekę. To tam w zupełnie innych warunkach porozmawiajcie o rutynowych zachowaniach, które drażnią Was oboje. Dzięki temu, że znajdziecie się na ,,niewaszym’’ terenie będziecie odczuwać dyskomfort chcąc wszcząć kolejną awanturę. Zwłaszcza obecność innych, obcych ludzi bywa krępująca. To rozwiązanie, z którego warto skorzystać w krytycznej sytuacji, gdzie nuda wywołuje sprzeczki. Dzięki temu, że każde z Was wyrazi co czuje i co myśli ze spokojem macie szansę dojść do porozumienia. Pamiętajcie o kompromisach, ponieważ to one pomagają dojść do rozwiązań, które zadowolą obie strony bez szkody dla kogokolwiek.

Wprowadzanie nowości i zmian

Etap, w którym decydujecie się na zerwanie z irytującymi rutynami jest bardzo ważny. Skoro doszliście już do porozumienia co i gdzie należy zmienić trzeba przejść do działań. Konsekwencja w przełamywaniu schematów utrzymywana przez oboje partnerów znacząco ułatwi zerwanie z rutynami. Żadne z Was nie może się złamać walcząc z tym czego nie chcecie w Waszym związku. Skoro mówicie zgodne STOP brudnym naczyniom piętrzącym się całymi dniami w zlewie to nie zbierajcie ich już tam nigdy więcej. Wypracowanie zupełnie nowych nawyków to okres około 21 dni, czyli trzech pełnych tygodni. Kiedy je wspólnie przetrwacie, a związek ocaleje będziecie z siebie dumni i dalej pozostaniecie szczęśliwą parą. Tylko działanie, rozmowy i konsekwencja mogą uratować związek, jaki popadł w rutynę. A jakie sposoby na nudę w związku maja nasze Czytelniczki? Śmiało podzielcie się nimi z nami w komentarzach pod dzisiejszym wpisem!

Przeczytaj także: Nuda w sypialni – wprowadź nowości!