Shakira i Miley Cyrus są dwoma z najbardziej utalentowanych i uwielbianych artystek na świecie. Obie słyną z wyjątkowych głosów i unikalnego stylu, ale ostatnio zrobiły coś, co wzbudziło zainteresowanie fanów i krytyków – wydały piosenki o swoich byłych. Czy to oznacza, że nowy trend w muzyce to piosenki o ex?

Shakira i Miley Cyrus w piosenkach o byłych

Shakira i Miley Cyrus – dwie z najbardziej znanych i utalentowanych artystek na świecie – niedawno wydały piosenki, które opowiadają o swoich byłych partnerach i emocjach związanych z rozstaniem. Czy to oznacza, że piosenki o byłych staną się nowym trendem w muzyce?

Śpiewanie o swoich byłych nie jest nowym zjawiskiem w świecie muzyki. Wiele artystów i artystek od zawsze wyrażało swoje emocje i doświadczenia w swoich piosenkach. Jednak ostatnie piosenki Shakiry i Miley Cyrus stały się ogromnym hitem.

„Out of Your League” to piosenka w wykonaniu Shakiry, w której artyska śpiewa o rozstaniu i trudnościach związanych z odnalezieniem się po zerwaniu z kimś, z kim była związana. W utworze Shakira śpiewa o tym, jak trudno jest znaleźć kogoś, kto jest w twoim zasięgu, po rozstaniu z kimś, kto był poza twoimi możliwościami i oczekiwaniami. Piosenka opowiada o emocjach i uczuciach, które towarzyszą rozstaniu i o tym, jak trudno jest znaleźć nowy cel i nadzieję po stracie ukochanej osoby. Wszyscy nie mają wątpliwości, że tym „kimś” jest sam Gerardzie Pique’u. Mężczyzna który zdradził i zostawił piosenkarkę dla innej kobiety.

W podobnym czasie, Miley Cyrus opublikowała piosenkę „Flowers” jako część swojego ostatniego albumu. W piosence opowiada ona o swoim byłym i o tym, jak ważne jest dla niej bycie wolnym i niezależnym. W utworze Cyrus śpiewa o tym, że chce pozbyć się wszystkich negatywnych emocji i myśli związanych z jej byłym i pragnie, aby te emocje odeszły jak tytułowe kwiaty. Piosenka zadebiutowała w 33 urodziny byłego Miley, Liama Hemswortha. Przypadek?

Piosenki „Out of Your League” i „Flowers” szybko stały się hitem i zebrały pozytywne recenzje od fanów i krytyków muzycznych. Wiele osób było zachwyconych szczerością i autentycznością, z jaką Miley i Shakira opowiedziały swoją historię i ujawniały w niej swoje emocje. Utwory te są poruszające,ale też  pełne nadziei, siły, przemawiające do wielu ludzi.

Nowy trend w muzyce?

Choć jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy piosenki o byłych partnerach staną się nowym trendem w muzyce, patrząc obiektywnie. Wydaje się, że tego typu utwory cieszą się coraz większą popularnością. Wielu artystów i artystek wydaje piosenki, które opowiadają o swoich byłych i wyrażają emocje związane z rozstaniemJednak nie każdy jest fanem tego trendu. Niektórzy krytycy twierdzą, że piosenki o ex są nieodpowiednie i że artyści powinni skupić się na tworzeniu muzyki, która jest uniwersalna i nie ogranicza się do ich prywatnych doświadczeń. Według nich, artyści powinni koncentrować się na tworzeniu muzyki, która jest uniwersalna i nie jest oparta na ich prywatnych doświadczeniach i relacjach.

Pomimo tego, piosenki o ex wydają się być tu, aby zostać. Artyści coraz częściej decydują się na opowiadanie swoich historii i wyrażanie swoich emocji w swojej muzyce, co jest dobrym znakiem dla fanów i słuchaczy, którzy chcą poznać bardziej osobiste strony swoich ulubionych artystów.

W każdym razie, Shakira i Miley Cyrus swoimi piosenkami o ex z pewnością zrobiły duże wrażenie na swoich fanach jak i krytykach. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać i zobaczyć, co dalej bedzie się działo w tym trendzie.