Jesteś w związku z długoletnim stażem i zauważyłaś, że wkradła się rutyna? Już nie czujesz motyli w brzuchu i tęsknisz za tym? Macie wypracowany schemat każdego dnia i męczy Cię to? Nie jesteś odosobnionym przypadkiem! Wiele par po kilku latach związku ma podobnie.

Każdy dzień wygląda tak samo – pośpieszne szykowanie się do pracy, po powrocie przygotowywanie obiadu, obejrzenie ulubionego serialu i wieczorna toaleta, położenie się do łóżka z tradycyjnym dobranoc na ustach i sen. Brzmi znajomo? Czas na zmiany! Nie trzeba od razu rewolucji, wystarczą małe kroki i gesty, które zmienią Wasz związek, dzięki czemu na nowo staniecie się sobie bliscy. 

 

Drobne czułości 

Bliskość nie jest elementem związku, który dostaje się na zawsze. Trzeba o nią dbać i pielęgnować, aby wciąż gościła wśród Was. Nie jest to trudne i nie wymaga wiele wysiłku. Wątpisz? Niesłusznie! 

Wróćmy do porannych tradycji utartych w Waszych domach – każdy z Was szykuje się do pracy i w pośpiechu wychodzi. Nie szuka czułości, ponieważ przywykł, że jej nie ma. Zaskocz partnera i odprowadź go do drzwi, daj buziaka na do widzenia i pożycz miłego dnia. Na pewno będzie zaskoczony. Może po powrocie z pracy wyjdzie Ci na spotkanie i przytuli na przywitanie? 

Nie bądź we wszystkim samodzielna jak dotychczas. Poproś go, abyście razem przygotowali obiad. Gotowanie jest o wiele przyjemniejsze jak robi się to razem! Nie jedzcie wpatrzeni w telewizor. Wprowadź nową tradycję jedzenia przy stole i rozmawiania o tym jak minął dzień, co ciekawego się wydarzyło. Takie rozmowy mocno spajają związek. Druga osoba czuje się ważna i zauważana. 

Oczywiście nie jest łatwo porzucić panujących dotąd zwyczajów i brakuje Ci serialu, ale może fajnie by było obejrzeć coś we dwoje? Macie wtedy doskonałą okazję do wspólnego odpoczynku i przytulenia się.  

Uważasz, że zakupy spożywcze muszą być nudne i zawsze typowaliście kto tym razem ma je zrobić? Zróbcie je razem! Wykorzystajcie czas wolny nawet na takie błahe czynności. Jest to doskonała okazja do trzymania się za ręce, omawiania co macie ochotę zjeść następnego dnia. Przy okazji możecie zaplanować weekend, żeby nie wyglądał tak jak każdy poprzedni. 

 

Idźcie na randkę! 

Tak, dobrze widzisz! Idźcie na randkę! Wyrwijcie się ze swoich czterech ścian, wyjdźcie gdzieś razem. Gdziekolwiek! Może to być spacer przy zachodzącym słońcu, wypad na gofry i posiedzenie w parku, wspólna kolacja w nowo otwartej knajpce za rogiem albo wyjście do kina na film akcji, którego recenzja oboje Was zaciekawiła. Ruszcie się ze swojego mieszkania i poczujcie tak jak za czasów, kiedy randkowaliście!

 

Po prostu słuchaj! 

Słuchaj co partner ma do powiedzenia, ale nie wypuszczaj tego drugim uchem! Jeśli będziesz otwarta na jego słowa to wychwycisz jego potrzeby i małe marzenia. Mówił z zachwytem o tym, że kumpel wyjeżdża na biwak? To zorganizuj chociaż jedną noc pod namiotem! Bądź dla niego kolegą i wypijcie razem piwo, zagrajcie w pokera, poopowiadajcie sobie głupie żarty. 

Stresuje się przed ważnym spotkaniem biznesowym i przez kilka dni chodzi jak struty? Dodaj mu pewności siebie zostawiając w bucie karteczkę z napisem: „Wiem, że dasz radę! Jak nie Ty to kto?”. Są to małe rzeczy, a potrafią zdziałać cuda! 

Wspominał o tym, że jego ulubiony autor wydał nową książkę? Kup ją i daj w prezencie ot tak, bez żadnej okazji. Niech partner wie, że słowa, które do Ciebie mówi nie wędrują w próżnie, że słuchasz go i interesujesz się jego życiem. 

 

Związek oczywiście nie polega na robieniu wszystkiego razem i patrzenia w tym samym kierunku, ale takie małe gesty budują trwałą i fajną relacje. Oboje będziecie zadowoleni jak przełamiecie rutynę, ale ktoś musi zrobić pierwszy krok. Dlaczego nie miałabyś być to Ty? Powodzenia!