Wiele kobiet utożsamia się z noszoną przez siebie fryzurą, bojąc się zmian, czy po prostu dobrze czując się w tej samej stylizacji od lat. Nie oznacza to natomiast, że moda nie dotyczy tego, co nosimy na głowach. O trendach we fryzjerstwie, mówi się tak samo głośno, jak o tych dotyczących ubrań, czy wystroju. Co zatem będzie stanowiło najmodniejsze fryzury w sezonie jesienno-zimowym 2021 roku? Przede wszystkim stylizacje będą stawiały na naturalność, jednak duża różnorodność panujących trendów, na pewno pozwoli każdej kobiecie znaleźć wymarzone cięcie dla siebie.

Luźne fale z grzywką – romantyczny nieład artystyczny

Fale od dłuższego czasu są szczególnie kojarzone z trendami 2021 roku. Wiele dziewczyn i kobiet chętnie uzyskuje je przez zaplatanie warkoczy, a te, które naturalnie posiadają ten rodzaj skrętu – w końcu nie muszą poddawać się żadnym dodatkowym zabiegom, które nadadzą fryzurze modnego kształtu. Doskonała propozycja dla osób nielubiących poświęcać fryzurze zbyt wiele czasu. Cięcie z tak zwaną „curtain bangs”, czyli grzywką z przedziałkiem na środku głowy, dodatkowo doda stylizacji charakteru.

Wolf Cut – charakterne odwołanie do lat 80.

Chcąc przypisać zasługi za ten trend jednej osobie, należy wspomnieć o popularnej wokalistce, Billie Eilish. To właśnie Eilish pokazała się w tej fryzurze, a rzesze fanów szybko podążyły za uwielbianą idolką. Wolf cut oznacza „wilcze cięcie” i stanowi pozornie niedbałą stylizację, w szalonym rockowym stylu, rodem z lat 80. Podobnie jak w przypadku luźnych fal, jest to idealna propozycja dla kobiet, które swoim fryzurom nie lubią poświęcać za dużo czasu – bardzo prosta w ułożeniu, pozwalająca na jak największy nieład, dlatego też stanowić może dobrą alternatywę dla pań, dla których wcześniejsza propozycja była zbyt ułożona.

Soft Shaga – loki rodem z lat 70.

Styl vintage w ostatnich latach stale zyskuje na swojej popularności i nie mogło go zabraknąć także w stylizacjach fryzur. Soft Shaga to cięcie pokochane przez kobiety na całym świecie, w tym także znane gwiazdy, takie, jak Taylor Swift, czy Rihanna. Czym charakteryzuje się takie cięcie? Przede wszystkim niesfornymi lokami, wycieniowanymi tak, by dodać objętości, a także grzywką, która także pozostawiona może być w nieładzie. Jest to idealna propozycja dla kobiet posiadających włosy kręcone lub falowane. Świetnie wpisuje się w aktualny trend wydobywania naturalnego skrętu włosów, przez zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji.

Bob – bezustannie powracający trend

W latach 90. bob był jedną z najczęstszych fryzur, nosiły je osoby w każdym wieku, nie tylko kobiety. Od tamtego czasu, fryzura ta stale powraca i ma swoich wiernych fanów, jednak tegoroczna jesień i zima, ma być szczególnie zdominowana przez tego typu cięcia. Znany i ceniony przez gwiazdy, brytyjski stylista fryzur, donosi, że tego sezonu w trendach będą wszystkie rodzaje bobów – zarówno te klasyczne, ścięte na prosto, jak i cieniowane. Niezależnie od typów włosów, każda kobieta będzie mogła sobie pozwolić na taką fryzurę, bo modne będą nie tylko ulizane formy, ale też messy bob, czyli charakterna i nieco bardziej szalona odsłona tradycyjnego pierwowzoru.

Prosta grzywka – nowoczesne i precyzyjne cięcie

Nie każda kobieta jest fanką loków i fal, dlatego dla pań, które szczególnie upodobały sobie proste włosy, trend prostej grzywki będzie stanowił ciekawą propozycję na ten sezon. Idealnie pasuje do pociągłych twarzy, z podkreślonymi rysami, ale nie jest to wymogiem. Modę na taką fryzurę zapoczątkował pokaz Chanel i szybko zrobiło się o niej głośno w świecie fryzjerstwa. Ważne jest, aby grzywka była uporządkowana i przycięta z wielką precyzją, dlatego lepiej zdecydować się na wizytę u profesjonalisty.