Święta Bożego Narodzenia nadciągają nieubłaganie i świąteczny zegar właśnie zaczął odliczanie. Dzieci wkrótce rozpoczną odkrywanie tajemnic swoich kalendarzy adwentowych i pisanie listów do Świętego Mikołaja. Już teraz zaczynają pojawiać się pytania, jakie podarunki mogą przynieść bliskim najwięcej radości? Ci, co nie piszą listów, często niestety pozostają dość enigmatyczni w informowaniu, co chcieliby otrzymać pod choinkę. W takiej sytuacji, poza podpytywaniem męża lub partnera, by wyjawił swoje marzenia – nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z gotowej listy najlepszych prezentów.

Najlepsze praktyki – dla pragmatyka

Wiadomo, że w okresie zimowym, kapryśna pogoda rozpieszczać nikogo nie będzie. Dobrze jest zatem, przygotować się na każdą ewentualność i sprawdzić, czy obecnie posiadany komplet czapka + szalik męski spełnia wszystkie wymogi zmarzlucha, który nigdy nie przyzna się do bycia zmarzniętym. Czapka i szalki nie muszą być kupowane w zestawie, ważne by do siebie nawzajem pasowały i stanowiły zgodną całość z odzieżą wierzchnią, butami lub torbą. Nawet jeśli w pełni skompletowany strój zimowy jest już na stanie – należy zadbać o odpowiedni zapas akcesoriów zimowych, aby zagubione rękawiczki lub czapka nie pokrzyżowały wspólnych planów wieczornych wyjść lub wyjazdu.

Elegancja tkwi w szczególe

Co może być najlepszym świątecznym prezentem dla męża lub partnera? Oczywiście elegancki dodatek do ubrania, jak pasek lub… męski portfel. O ile ten pierwszy jest oczywistym elementem odzieżowym, o tyle portfel zwykle traktowany jest jako coś absolutnie pragmatycznego i niekoniecznie myśli się o jego wyglądzie. Tymczasem, jest to doskonały przykład tego, że to detale tworzą całość. Klasyczny, designerski, materiałowy lub skórzany – portfel męski, odpowiednio dobrany do stroju lub okazji stanowi doskonale eleganckie podsumowanie całości ubioru.

Naturalnie, że torba!

Klucze, portfel, telefon, karty płatnicze i członkowskie – w dzisiejszych czasach trudno obejść się bez tych i wielu innych rzeczy. Nawet, jeśli partner jest minimalistą – pewne rzeczy stały się nieodłącznym elementem naszego życia, czy się tego chce czy nie. Każdy z tych drobiazgów codziennego użycia, jak na przykład telefon, powinien mieć swoje miejsce. Doskonałym sposobem na utrzymanie porządku organizacyjnego może być torba męska ze skóry naturalnej. Zapewni ona nie tylko poczucie, że wszystkie gadżety są pod kontrolą, ale również będzie przejawem pragmatyzmu – koniec z trzymaniem wszystkich rzeczy w ręku lub upychania po kieszeniach. Koniec z wiecznym szukaniem telefonu lub kluczy – torba męska ze skóry naturalnej to wszystko utrzyma.

Godzina prezentów

Jest jeszcze jeden, klasyczny i niezawodny rodzaj prezentu – idealny pod choinkę dla każdego: zorganizowanego partnera, (by ułatwić mu dotrzymanie wszystkich terminów), ale też dla takiego, któremu tej organizacji nieco brakuje. Zegarek na rękę będzie idealnym prezentem dla każdego z nich. Praktyczność takiego prezentu ucieszy każdą pragmatyczną duszę, a ponadto będzie stanowić świetny dodatek do ubioru. Dobrze dobrany zegarek męski będzie odpowiednio prezentował się na ręce i stanie się doskonałym uzupełnieniem eleganckiego stroju.

Niezależnie od tego, jaka decyzja co do prezentu zapadnie – najistotniejszą kwestią jest to, aby osoba obdarowywana ucieszyła się z tego, co znajdzie pod choinką. Staranne przemyślenie prezentu pozwoli na lepsze dobranie podarunku do osoby, do której ma on trafić. Nie zapomnijmy jednak, że Święta Bożego Narodzenia powinny być czasem radosnych spotkań z bliskimi i miłych niespodzianek, dlatego wcześniejsze zaplanowanie i zakupienie odpowiedniego prezentu pozwoli skupić się na przeżywaniu magii zbliżających się Świąt.