Chciałabyś zaopiekować się czworonogiem? Opiekuńczość większość kobiet ma we krwi. Warto zacząć od pupila, który nauczy Cię więcej niż możesz zakładać. Często dylematem jest to, na jakiego zwierzaka się zdecydować. Kot, czy pies, a może chomik lub świnka morska? Nie Ty pierwsza stajesz przed takim wyborem. Na szczęście bardzo łatwo jest zweryfikować, jakiego zwierzaka potrzebujesz.

Wybierz psa, gdy kochasz spacery

Pies to bardzo aktywne zwierzę. Nawet bardzo malutki nie usiedzi spokojnie w domu. Dlatego jest idealnym przyjacielem dla wszystkich kobiet, które kochają ruch na świeżym powietrzu. Spacer przed pracą o wschodzie słońca i obowiązkowe wyjście zaraz, gdy wrócisz do domu. Wspólne bieganie z pewnością urozmaici Twoje dotychczasowe treningi. Psy potrzebują również dużej dozy uwagi właściciela, dlatego jeśli czujesz się teraz samotna to piesek z pewnością zapełni tę lukę. Uważa się, że pies to jeden z najwierniejszych kompanów człowieka. To może być Twój prawdziwy przyjaciel na lata.

Koty idealne zwierzaki dla domatorek

Puchate futerko i relaksujące kocie mruczenie jest Tobie bliskie? Jeżeli lubisz koty to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sprawiła sobie takiego futrzaka. Kot nie potrzebuje spacerów, ale za to będzie wymagał codziennej wymiany kuwety. Podobnie jak piesek potrzebuje regularnych posiłków i kontaktu z Tobą. Mimo, że koty są dużo mniej absorbujące niż psy to również wymagają ludzkiej uwagi. Szczególnie w okresie młodości kot będzie chciał się z Tobą bawić, a w mieszkaniu nie opuści Cię choćby na krok.

Chomik i świnka morska

Co powiesz na gryzonie? Jeśli wcześniej nigdy nie opiekowałaś się żadnym zwierzątkiem to warto zacząć właśnie od nich. Dbanie o czystość klatki, wspólne zabawy i dostarczanie pokarmu oraz wody szybko wejdą Tobie w krew. Co ciekawe, szczególnie świnki morskie potrzebują dużej ilości kontaktów z człowiekiem. W przeciwnym razie popadają w depresje! Dlatego, jeżeli szukasz niezbyt dużego towarzysza to być może urocza świnka jest idealna dla Ciebie.

Niezależnie od tego, na jakie zwierzę się zdecydujesz za każdym razem powinnaś być w pełni świadoma odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Zwierzak potrzebuje jedzenia, pielęgnacji i zainteresowania. W przeciwnym razie zdziczeje i stanie się obciążeniem. Dlatego tego typu decyzje warto kilka razy przeanalizować i dopiero po tym podjąć ostateczną decyzje.