Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez filiżanki kawy, ten artykuł jest czymś dla Ciebie. Rozpuszczalna czy parzona… Oto jest pytanie. Wielu z nas poszukuje również odpowiedzi, co kryje się pod określeniem „najlepszy ekspres” do kawy? Czym się charakteryzuje i jak go wybrać? Sklepy z wyposażeniem kuchennym oferują rozmaite możliwości. Przekonaj się, jak kupić wymarzony sprzęt i nie żałować!

Wybór ekspresu do kawy

Czy indywidualne różnice między ludźmi wpływają na wybór odpowiedniego ekspresu do kawy? Zdecydowanie tak! Ekspres, który będzie najlepszy dla Twojej sąsiadki, niekoniecznie może spełniać Twoje własne preferencje. Pijesz kawę w samotności, czy zawsze w gronie towarzystwa? Czarna, czy z mlekiem? Cenisz bardziej wygodę, czy zależy Ci głównie na profesjonalnym przygotowaniu? Przed wyborem ekspresu zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze i jakich funkcji sprzętu potrzebujesz. Znajomość swoich własnych preferencji pomoże Ci ukierunkować się w stronę zakupu idealnej opcji dla Ciebie.

Ekspresy do kawy – cechy charakterystyczne i różnice

Ekspresy dostępne na rynku różnią się wyglądem, sposobem działania, podstawowymi parametrami oraz tym, w jakim przedziale cenowym występują. Sklep z kawą jest idealnym miejscem, w którym możesz obejrzeć poszczególne sprzęty oraz zadać pytania o wady i zalety funkcjonowania każdego z nich.

Cztery rodzaje ekspresów do kawy

  • Ekspres ciśnieniowy automatyczny – najbardziej zaawansowany pod kątem technologii. Sprzęt posiada wbudowany młynek, stąd ziarna kawy są mielone tuż przed samym procesem parzenia. Ekspres zwykle jest wyposażony w spieniacz do mleka, dzięki czemu codziennie możesz smakować kawowych fanaberii. Macchiato, espresso, czy cappuccino jak serwowane we włoskiej restauracji, tylko że w Twoim domu.
  • Ekspres ciśnieniowy kolbowy – posiada specjalną kolbę, w której umieszcza się zmieloną kawę. Tak przygotowany element montuje się w odpowiednim miejscu. Chwilę później przepływa przez niego woda, co skutkuje pojawieniem się świeżego espresso w Twojej filiżance. Ekspresy kolbowe, podobnie jak automatyczne, zwykle są wyposażone w spieniacz do mleka i młynek automatyczny.
  • Ekspres przelewowy – najlepszy wybór dla osób, które uwielbiają czarną kawę. Przygotowanie napoju z użyciem tego sprzętu nie jest skomplikowane. Co więcej, jest to jeden z najtańszych wariantów ekspresów na rynku.
  • Ekspres na kapsułki – przygotowanie kawy jest niezwykle szybkie i dziecięco proste! Wystarczy, że umieścisz kapsułkę w odpowiednim miejscu. W tym przypadku możesz wybrać klasyczny smak napoju lub bardziej wymyślny – może o smaku batonika Twix lub Toffee?

Wybór ekspresu do kawy – co jeszcze wziąć pod uwagę?

Przy wyborze najlepszego ekspresu do kawy każdy detal odgrywa dużą rolę. Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój – zapytaj konsultanta o to, czy ekspres posiada cichy tryb pracy. Planując ustawienie sprzętu w danym miejscu, zadbaj o to, żeby nie zabrakło odpowiedniej przestrzeni w Twojej kuchni. Ekspresy różnią się tym, jak wiele kaw można przygotować jednorazowo. Dla większej rodziny potrzeba więcej kawy! Ostatni element, na który warto zwrócić uwagę to wisienka na torcie – postaw na jakość. Te same rodzaje sprzętów mogą drastycznie różnić się właściwościami. Marzysz o czymś naprawdę luksusowym? Ekspresy Jura zdecydowanie spełnią Twoje oczekiwania.

Najlepszy ekspres do kawy

Odpowiedzi na to, który ekspres jest najlepszy możesz udzielić tylko Ty. Biorąc pod uwagę własne preferencje co do funkcji sprzętu, gusta oraz budżet, z pewnością podejmiesz dobrą decyzję o zakupie. Jakie będą tego skutki? Nie tylko dużo lżejszy poranny poniedziałek, ale przede wszystkim zadowolenie na długie lata.