Schudnąć szybko, bez większych wyrzeczeń i wysiłku to wiosenny cel niejednej kobiety. Niestety, mając coraz większą wiedzę na temat redukcji tkanki tłuszczowej doskonale zdajemy sobie sprawę, że taka obietnica jest nierealną. Diety cud nie istnieją! Prawdziwym hitem okazuje się w ostatnim czasie zabieg, który można wykonać w profesjonalnych salonach wykonujących zabiegi medycyny estetycznej. Lipoliza iniekcyjna staje się rozwiązaniem, po które sięga coraz większa liczba kobiet zainteresowana utratą zbędnej tkanki tłuszczowej w problematycznych obszarach ciała. Jeżeli dotąd niewiele słyszałaś na temat lipolizy lub zastanawiasz się nad jej wykonaniem to ten artykuł jest dla Ciebie!

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Udając się do gabinetu na zabieg lipolizy decydujesz się na wstrzyknięcie w problematyczny obszar ciała roztworu fosfatydylochiny. To dzięki niej dojdzie do redukcji Twojej tkanki tłuszczowej. Jednocześnie szybko zauważysz poprawę jędrności skóry i jej napięcia. Poddając się temu zabiegowi nie będziesz pod narkozą, otrzymasz znieczulenie miejscowe. Nie będziesz też potrzebowała długiego czasu na rekonwalescencje, jak byłoby w przypadku chirurgicznie przeprowadzanego zabiegu liposukcji. Miejscowe rozpuszczanie tkanki tłuszczowej przez zastrzyki podczas lipolizy będzie trwało maksymalnie godzinę. Szacowany czas zabiegu zależy głównie od tego, gdzie substancja będzie wstrzykiwana. Najczęściej wybierane obszary to podbródek, brzuch, uda, policzki lub łydki. Roztwór

fosfatydylochiny połączony z deoksycholatem będącym solą żółciową będą niszczyły komórki tłuszczowe, które zostaną przetrasportowane do wątroby. Pacjentkom poddającym się lipolizie nie bez powodu zaleca się picie sporej ilości wody po zabiegu. To dzięki niej ułatwione jest wydalenie z organizmu zniszczonych komórek lipidowych!

Po przeprowadzonym zabiegu należy przygotować się na zaczerwienienie i opuchliznę, które przeważnie powstają w miejscach wykonywania zastrzyków. Objawy te ustępują w ciągu kilku dni od jego wykonania. Pierwsze efekty pojawiają się już po drugiej serii zastrzyków. Jednorazowa lipoliza przeważnie ich nie przynosi. Zakłada się, że w przypadku osób z sporą objętością tkanki tłuszczowej należy przeprowadzić od dwóch do czterech zabiegów. Przeważnie traci się od czterech do pięciu centymetrów już po pierwszych dwóch seriach. Należy pamiętać o tym, aby zabiegi wykonywać w prawidłowych odstępach czasu. Powinny one wynosić od trzech tygodni do miesiąca. Aby przyspieszyć pojawienie się wyczekiwanych efektów warto oprócz samej lipolizy postawić też na drenaż limfatyczny. To masaż, który pomoże szybciej usunąć uszkodzone komórki tłuszczowe z organizmu, usprawniając ich transport przez naczynia chłonne.

Ile kosztuje zabieg lipolizy?

Trzeba przyznać, że zabiegi lipolizy iniekcyjnej nie należą do najtańszych. W profesjonalnych salonach wynosi on od 200 do nawet 2000 złotych. W zależności od popularności salonu, jego lokalizacji oraz obszaru ciała poddawanego lipolizie cena ta może kształtować się w granicach powyższych widełek.

Kiedy warto postawić na lipolizę?

Jeżeli jesteś na redukcji od dłuższego czasu, trzymasz się diety i ćwiczysz, ale ciągle nie widzisz efektów warto pomyśleć o tym zabiegu. Stawianie na lipolizę iniekcyjna w momencie, gdy spędzasz leniwie czas na kanapie przed telewizorem z paczką ulubionych chipsów bądź czekoladą mija się z celem. Modelowanie sylwetki może być trudne, ale należy się za nie zabrać wkładając chociażby minimum wysiłku. Tłuszcz wokół ud, łydek, pach, pośladków, czy brzucha lub podbródka usuniesz przede wszystkim dietą i aktywnością fizyczną. Udanie się do salonu na zabiegi lipolizy powinny być kolejnymi z podejmowanych kroków. W przeciwnym wypadku takie działanie nie ma sensu. Zamiast wydawać pieniądze na słodycze możesz zacząć oszczędzać pieniądze, które wydałabyś na zbędne kalorie. W ten sposób nie tylko uzbierasz na sam zabieg, ale również wspomożesz swój proces redukcji.