Kilka lat młodsza to marzenie każdej z nas. Makijaż odmładzający zwany strobingiem pomoże osiągnąć cel. Ten sposób idealnie odbija światło. Można go wykonać na dwa sposoby.

Pierwszy sposób. Używanie 1 kosmetyku.

Pewnie przeważnie konturowałaś twarz zasadą ciemno- jasno. Teraz pobawisz się trochę światłem. Do tego nie trzeba takiej wprawy. Używasz jednego kosmetyku typu rozświetlacz. Nanosisz go na twarz na wypukłe miejsca, które naturalnie odbijają światło dzienne.

Jak wykonać strobing make-up krok po kroku

Wklep na twarz krem nawilżający, którego używasz na co dzień lub krem BB. Gdy masz dużo niedoskonałości, zakryj je podkładem. Potem wybierz rozświetlacz w postaci emulsji, sztyftu lub flamastra. Jaki tylko masz w domu lub jak Ci wygodniej jest nakładać. Po naniesieniu na twarz małymi warstwami starannie wklep, a potem rozetrzyj, by jasne smugi nie odznaczały się zbytnio.

Nanieś kosmetyk na:

– czoło w kształcie trójkąta

– skórę tuż nad i pod brwiami

– kości policzkowe

– brodę

– grzbiet nosa

– środek górnej wargi, aby usta wyglądały pełniejsze.

Nowością bardzo fajną są multi-paletki specjalne do wykonania tego make-up. Wzbogacone są one o róż lub połyskliwy puder.

Sposób 2. Strobing za pomocą trzech kosmetyków.

Metoda ta jest tak samo naturalna, jak wyżej, ale nieco inaczej wykonywana i nie jednym kosmetykiem, a trzema. Wymaga to jednak trochę więcej czasu niż pierwszy sposób. Używasz do tego: pudru, korektora i bazy. Wklep każdy z nich w określonych miejscach. Pamiętaj, aby jednak te kosmetyki były bez brokatu i powinny być jaśniejsze niż podkład.

Nanieś rozświetlającą bazę. Po oczyszczeniu twarzy i nakremowaniu twarzy kremem na dzień wklep odrobinę bazy na kości policzkowe, grzbiet nosa i podbródek. Dzięki lekkiej, jedwabistej konsystencji super rozprowadza się po skórze.

Użyj korektora-rozświetlającego. Zamaskuj korektorem cienie pod oczami i zewnętrzne i wewnętrzne kąciki oczu. Kosmetyk nanieś w nie dużej ilości na twarz i wklep opuszkami palców.

Na koniec puder dla blasku. Za pomocą szerokiego pędzla i pudru muśnij środek twarzy, skórę między brwiami, skronie i skrzydełka nosa. Dzięki temu skóra będzie świetlista, ale nie błyszcząca.