Plony natury, do których zaliczają się zioła mają wiele prozdrowotnych właściwości, które były wykorzystywane przez naszych przodków. Warto po nie sięgać zamiast chemicznych medykamentów, by wspierać swój organizm. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, aż sześć prozdrowotnych i ogólnodostępnych ziół. Ich napary mogą pomóc Tobie i Twoim bliskim w popularnych dolegliwościach. Jeżeli narzekasz na bóle lub złe samopoczucie i chcesz postawić na naturalny środek leczniczy to ten artykuł jest dla Ciebie.

Pokrzywa

To ratunek dla osób, które zmagają się z nadwagą i zatrzymywaniem wody w organizmie. Pokrzywa ma właściwości oczyszczające i moczopędne. Dzięki niej szybciej pozbędziesz się niechcianych kilogramów i zauważysz różnicę gołym okiem. To zioło pozytywnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz zawiera sporo witamin i minerałów, dlatego warto kubkiem pokrzywy zastąpić codziennie pitą klasyczną herbatę.

Rumianek

Jest bronią na wszelkie stany zapalne. Torebkę z zaparzonym rumiankiem możesz śmiało przykładać na błony śluzowe i skórę w stanach zapalnych. Jeżeli często borykasz się z bólami żołądka lub jelit to napar z rumianku przyniesie Ci szybką ulgę. Jego właściwości bakteriobójcze warto wykorzystywać również lecząc drogi oddechowe np. wykonując inhalację.

Liść morwy białej

Lecznicze właściwości tego zioła odkryli Chińczycy. Dzięki piciu naparów z morwy ograniczone zostaje wchłanianie cukrów, przez co jako napój znacząco wspomaga odchudzanie. Osoby mające problemy z krążeniem, układem pokarmowym, koncentracją i pamięcią również powinny śmiało sięgać po bezcenny dla ich zdrowia liść morwy. Pity regularnie daje fantastyczne efekty!

Szałwia

To zioło, które warto stosować nie tylko jako przyprawę do ulubionych dań. Jej napar wspomaga trawienie oraz pomaga zachować higienę jamy ustnej. Poleca się ją szczególnie po skomplikowanych zabiegach wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Śmiało mogą korzystać z jej bakteriobójczych właściwości również osoby dbające o utrzymanie świeżego oddechu.

Melisa

To rozwiązanie dla nerwusów w każdym wieku. Jest dostępna zarówno w formie herbatek, jak i syropu. Szklanka melisy pomaga ukoić nadszarpnięte nerwy i wyciszyć się. Polecana jest w przypadku problemów ze snem. Łagodzi również bóle menstruacyjne oraz mdłości u kobiet w ciąży. Warto mieć ją zawsze pod ręką wśród ulubionych herbatek.

Liść brzozy

Słynie z właściwości moczopędnych, dlatego poleca się go osobom chorującym na nerki. Ponadto wspomaga walkę z cellulitem i reumatyzmem oraz pielęgnacje włosów. Za pozytywne jego działanie na ludzki organizm odpowiada obecność kwasu askorbinowego, licznych flawonoidów, saponinów, betulin i garbników oraz soli mineralnych.

Jeżeli dotąd nie korzystałaś z tych bezcennych darów natury to koniecznie wprowadź je do swojej codzienności. Herbaty, z których łatwo wykonać napary są ogólnodostępne w aptekach oraz sklepach zielniczych.