Czy na pewno wiesz wszystko o męskim wytrysku? Sprawdź swoją wiedzę!

Wytrysk jest oznaką płodności, zdrowia i witalności. Pojawia się w okresie dojrzewania i pozostaje bardzo długo, ponieważ mają go nawet stulatkowie.

Ilość spermy podczas wytrysku jest niewielka, zmieściłaby się pewnie w łyżce stołowej, najwyżej w dwóch. Porusza się za to z prędkością 40km/h. Jest to imponująca szybkość, zwłaszcza że w 1 mm jest od 120 do 260 mln plemników. Kolosalnie dużo, jeżeli tylko jeden wystarczy, aby powstało nowe życie w ciele Kobiety.

Jak powstaje mieszanka plemników?

Jądra są tzw. Fabryką plemników. Wnętrze ich wypełnione jest małymi kanalikami nasiennymi. To wszystko jest potrzebne plemnikom, aby dobrze się rozwijały przez okres około 72 dni. Dojrzałe trafiają do przewodów najądrzach i tam pozostają do wytrysku. Jak przychodzi moment wytrysku, przesuwają się do dwóch nasieniowodów i do kanału wytryskowego. Jednocześnie mieszając się z płynem wydzielonym przez gruczoł krokowy i dwa pęcherzyki nasienne.

Czy wytrysk to orgazm u mężczyzny?

Podczas największego podniecenia pęcherzyki nasienne wyrzucają spermę do cewki moczowej. W tym samym czasie mięśnie zaciskają je, by nie trafiły do moczu. Jeżeli zwieracze są sprawne, to sperma gromadzi się u podstawy prącia. W czasie stosunku, jak zwieracze otrzymują sygnał skurczy ciągłych, to dochodzi do wytrysku. Właśnie wtedy wytrysk często utożsamia się z orgazmem. Jednak nie zawsze tak to wygląda. Mężczyzna tak naprawdę powinien mieć satysfakcję seksualną bez wytrysku tzw. suchego i mieć spełnienie psychiczne orgazmu.

Zaburzenia ejakulacji to:

– przedwczesne wytryski (z tym problemem ma około 30% Polaków problem)

– wytrysk opóźniony lub jego brak (z tym problemem ma problem, co 5-6 Polak)

Przyczyny zaburzeń to:

– przerost prostaty

– cukrzyca

– SM

– uszkodzenie kręgosłupa

– przyjmowanie niektórych leków

– przyjmowanie środków hormonalnych np. Panów ćwiczących na siłowni

Do jakiego specjalisty udać się z takimi problemami?

Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące sygnału przy zmianie nasienia typu:

– inny kolor,

– ostry zapach,

– zbyt mała ilość niż zwykle

– bezbarwny kolor

– krew

– nie dochodzi do wytrysku przez długi czas, lub jest zbyt szybko

Najlepiej zgłosić się do lekarza. Może to być urolog lub androlog. Jeżeli lekarz będzie widział, że problem jest po stronie psychogennych zaburzeń, wyśle nas do seksuologa.

Zapisz