Na jakich kosmetykach zaoszczędzić, a na co nie warto żałować!

Jak większość kobiet, nie zawsze łatwo wydawać Ci pieniądze na drogie kosmetyki. Większość z nas wydaje pieniądze na źle dobrane kosmetyki. Skąd jednak masz wiedzieć, na czym zaoszczędzić, a na czym nie? Oto, krótki przegląd danych kosmetyków.

Kosmetyki, na których możesz zaoszczędzić to:

– kredki: ceny kredek są tak duże, że nie raz można mieć 2-3 sztuki za jedną najdroższą. Kredka ma swoją cenę wartą, tylko wtedy gdy jest miękka. Taka kredka potrafi w kosmetyczce wytrzymać nawet kilka lat w idealnym stanie.

– lakier do paznokci: drogie i tańsze lakiery przeważnie wytrzymują rok w idealnym sanie w buteleczce. Czasem różnią się wytrzymałością na paznokciach, ale mało co jest to spotykane. Lepiej kupić kilka a tańszych lakierów niż jeden drogi.

– tusz do rzęs: tusz ma to do siebie, że i tak trzeba go wymieniać co około 3 miesiące, a więc nie warto wydawać majątku na niego. Lepiej coś w średniej granicy kosztów.

– szampon i odżywka do włosów: jak nie zależy nam na specjalnych zapachach i wygórowanych działaniach, najlepiej kupować te tańsze nawet na bazie rumianku, pokrzywy, które od lat są na naszym rynku.

– krem z filtrem przeciwsłonecznym: każdy krem z minimalną zawartością UVA i UVB są idealne do cery. Nie trzeba kupować produktów wygórowanych, ponieważ taki krem najwyżej rok nadaje się do użytkowania.

Kosmetyki, na których nie warto oszczędzać to:

– podkład: idealna cera powinna być pokryta podkładem przez cały dzień, a więc musi być dobry. Droższe podkłady często nie podrażniają, nie wysuszają skóry i nie powodują odbarwień cery czy nie zatykają porów. Dobry podkład wytrzyma nawet rok czy dwa lata.

– puder: droższe produkty tego typu, utrzymują się dłuższy czas. Makijaż wykańczamy takim pudrem, a więc warto zwrócić uwagę, jaki kupujemy. Dobry puder wytrzyma kilka lat.

– szminka: dobrana szminka, dobrze rozprowadzająca się na ustach i z długotrwałym efektem jest godna każdej ceny. Tańsze produkty często powodują pękanie ust czy nawet krwawienia, co nie jest pożądanym efektem naszego wyglądu. Szminkę po otwarciu warto jednak zużyć do roku.

– cień do powiek: takie produkty lepsze lepiej się nakłada, mają lepszą kolorystykę, dłużej pozostają na powiekach. Cienie wytrzymują około roku.

– krem pod oczy: kosmetyk ten musi być wyjątkowy, aby nie podrażniał naszych oczu, dodatkowo nie powinien być tłusty.

– krem z witaminą C: działa na cerę bardzo dobrze, ale trudno je ustabilizować. Są one droższe w produkcji, więc muszą kosztować więcej.

Zapisz