Włosy piękne i bujne

Na kondycję włosów możemy, mieć wpływ. Co robić, a czego nie robić, aby były w dobrej formie?

Włosy w ciągu roku rosną około 15 cm. Każdy włos może pozostawać na głowie przez 2-8 lat. Wszystko zależy, w jakiej kondycji zdrowotnej jesteśmy i jak je pielęgnujemy. Włosy, aby piękniej wyglądały potrzebują pielęgnacji i stałej opieki. Poniżej przedstawiamy Wam kilka podstawowych porad, które pomogą Wam zadbać o włosy.

Odpowiednie kosmetyki

Kosmetyki wcale nie muszą być drogie, ale powinny być odpowiednie do danego rodzaju. Używanie nieodpowiedniego szamponu czy odżywki może zaszkodzić. Nie wiesz jaki rodzaj kosmetyków wybrać? W tej sprawie poradź się swojego fryzjera. Nie używaj dużej ilości preparatów do stylizacji. Duża ilość takich preparatów obciąża włosy i przesusza lub podrażnia skórę głowy. Lakier do włosów świetnie podnosi fryzurę i nadaje puszystości, ale często używany osłabia włosy.

Susz, ale nie przesuszaj

Silne gorące powietrze suszarki, niszczy strukturę włosów. Im mniej ciepła, tym lepiej dla włosów. Najlepiej dać im wyschnąć naturalnie. Jak już używasz suszarki, to poziom ciepła musi być niski. Susz je w odległości od włosów około 10 cm. Jest to ważna reguła zwłaszcza dla włosów farbowanych. Podczas dużego ciepła włosy mogą tracić na kolorze. Jeżeli masz zamiar używać lokówki lub prostownicy, wcześniej zaaplikuj termoochronny kosmetyk.

Farbowanie

Ostrożnie z farbowaniem zwłaszcza na jasne odcienie, gdzie używa się dużo rozjaśniacza. Jest to proces chemiczny w którym dochodzi do otwarcia łusek i wprowadzeniu barwnika. Dobrze wykonany zabieg nie zniszczy jednak naszych kosmyków. Używanie odpowiednich szamponów, odżywek, masek spowoduje ochronę koloru i włosów.

Każda pora roku niszczy włosy nasze, także pod względem promieni UV, wiatru czy mrozu. Trzeba o tym także pomyśleć i co jakiś czas je zregenerować specjalnymi zabiegami w domu lub w salonie.