Jeżeli nudzą Ci się urlopy na plaży, w górach, a chcesz wyzwań, to doskonałym pomysłem będzie wyprawa kajakowa. Taki typ odpoczynku sprawdza się rewelacyjnie na każdą kieszeń.

Turystyka kajakowa jest w Polsce bardzo popularna i idealnie rozwinięta. Każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego. Na wyprawy kajakowe warto wybrać się na Mazury, gdzie nie brakuje takich tras. Tym, którym marzy się szeroki i wolny spływ też coś znajdą dla siebie. Takie najpopularniejsze rzeki są to: Rospuda, Czarna Hańcza, Biebrza, Wisła.

Gdzie nocować?

Wszystko zależy czy stawiasz po dniu wysiłku na wygodne łóżko, czy fokusujesz się na przygodzie i ograniczeniu kosztów.

Namiot- super formą podróżowania jest własny namiot. Możesz, w ten sposób zatrzymać się gdzie chcesz i kiedy chcesz. Nie groźny Ci deszcz ani załamania pogody. Odpowiedni namiot zapewni schronienie i komfort

Kamper – dobra opcja dla rodzin, którym zależy na bardziej komfortowym wypoczynku i mobilności. Mamy w ten sposób możliwość zapakowania większej ilości produktów, czym możemy wydłużyć wypady. Dla dzieci podróż kamperem będzie przygodą samą w sobie!

Agroturystyka- opcja dla osób wygodnych. Warto jednak dobrze umiejscowić miejsce noclegu blisko rzek i spływów. Taki nocleg jest najlepszą formą przy małych dzieciach i gdy pogoda nie jest do końca taka jak planowaliśmy.

Niezbędniki

Kajak tak naprawdę można wynająć wszędzie i zostanie on dostarczony w miejsce spływu. Jeżeli zdecydujesz się na kupno, to przygotuj się na wydatek około 2000-5000 zł. Wypożyczenie jednak kosztuje około 60zł za dobę dla dwóch osób. Do tego przyda się dobry sportowy strój, najlepiej wodoodporny i kapok dla bezpieczeństwa.