Lato to czas, kiedy większość z nas pragnie mieć piękną, złocistą opaleniznę. Niestety, opalanie na słońcu może być szkodliwe dla skóry, prowadzić do przedwczesnego starzenia się i zwiększać ryzyko nowotworów skóry. Dlatego coraz więcej osób wybiera opalanie natryskowe jako bezpieczną alternatywę. Dlaczego opalanie natryskowe to dobry wybór? Jak przygotować się do sesji? Jak dbać o opaleniznę po zabiegu?

Dlaczego warto wybrać opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe to metoda, która polega na nanoszeniu na skórę specjalnej mieszanki z opalającym składnikiem, najczęściej dihydroksyacetonu (DHA). Nie ma potrzeby wystawiania się na szkodliwe promienie UV, co sprawia, że jest to bezpieczny sposób na uzyskanie pięknej opalenizny. Jest kilka głównych powodów, dla których warto wybrać opalanie natryskowe. Po pierwsze, opalanie natryskowe jest bezpieczne i nie naraża skóry na szkodliwe promieniowanie UV, które może prowadzić do poparzeń słonecznych i uszkodzenia DNA skóry. Po drugie, DHA, czyli główny składnik używany w opalaniu natryskowym, reaguje z warstwą naskórka, nadając skórze piękną, jednolitą opaleniznę. Możesz uniknąć nieestetycznych smug i przebarwień. Po trzecie, efekty opalania natryskowego są widoczne niemal natychmiast, co oznacza, że nie musisz czekać wiele godzin na opaleniznę, jak to ma miejsce w przypadku opalania na słońcu. Możesz również wybrać poziom intensywności opalenizny, dostosowując go do swoich preferencji. To oznacza, że możesz uzyskać subtelny efekt lub głębszą, bardziej wyrazistą opaleniznę.

Przygotowanie do opalania natryskowego

Zanim zdecydujesz się na opalanie natryskowe, warto podjąć kilka kroków przygotowawczych, aby efekt był jak najlepszy:

  • Peeling – przed zabiegiem warto wykonać delikatny peeling ciała, aby pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu opalenizna będzie się trzymać dłużej i będzie bardziej równomierna.
  • Hydratacja – nawilżona skóra lepiej przyjmuje barwnik używany podczas opalania natryskowego. Dlatego kilka dni przed zabiegiem warto regularnie nawilżać skórę kremem.
  • Brak makijażu i dezodorantu – w dniu zabiegu nie używaj makijażu ani dezodorantu, aby nie blokować dostępu barwnika do skóry.

Zabieg opalania natryskowego

Zanim przystąpisz do zabiegu, konsultuj się z profesjonalistą, który wybierze odpowiednią mieszankę barwnika, dostosowaną do twojego typu skóry i oczekiwań. Przy użyciu specjalnej pistoletu natryskowego barwnik jest równomiernie rozprowadzany na skórze, a cały proces trwa tylko kilkanaście minut.

Jak dbać o opaleniznę po opalaniu natryskowym?

Po sesji opalania natryskowego konieczne jest odpowiednie utrzymanie i pielęgnacja opalenizny, aby utrzymać jej świeży wygląd przez dłuższy czas. Przede wszystkim unikaj długich kąpieli w gorącej wodzie, które mogą przyspieszyć złuszczanie się opalenizny. Baseny z chlorowaną wodą również mogą skracać trwałość opalenizny. Koniecznie stosuj balsamy nawilżające codziennie, aby utrzymać skórę nawilżoną. Sucha skóra może przyczynić się do szybszego blaknięcia opalenizny. Stosuj się do zaleceń pracownika salonu odnośnie do czasu oczekiwania przed umyciem lub poceniem się po zabiegu. Pocenie się może prowadzić do nieregularnego blaknięcia opalenizny. Jeśli chcesz utrzymać intensywność opalenizny, rozważ regularne odświeżanie zabiegu opalania natryskowego co kilka tygodni.

Opalanie natryskowe to bezpieczny i skuteczny sposób na uzyskanie pięknej opalenizny przez cały rok. Pamiętaj jednak, że każda skóra jest inna, dlatego warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże dostosować zabieg do twoich potrzeb. Dzięki tym wskazówkom możesz cieszyć się zdrową, promienną skórą przez dłuższy czas, nie ryzykując negatywnych skutków promieniowania UV.