Twoja fryzura wygląda na przesuszoną, a końcówki rozdwajają się i łamią? Czas przejść się do ulubionego salonu fryzjerskiego na podcięcie? A może oprócz ostrych nożyczek jest jeszcze inny ratunek dla suchych włosów? Jeżeli zastanawiasz się co zrobić ze zniszczonymi włosami to w pierwszej kolejności zapoznaj się z dzisiejszym wpisem. Okazuje się, że oprócz nożyczek są również alternatywne rozwiązania, z jakich warto skorzystać ratując długość swoich pasm. Mówią, że włosy to nie ręka i odrosną… jednak my doskonale wiemy, jak bardzo można tęsknić za długimi włosami po ich ścięciu. Jak pomóc przesuszonym włosom? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Przesuszone włosy – co się z nimi stało

Kobiety często narzekają na kondycje swoich włosów, ale nie przywiązują do ich pielęgnacji większej wagi. Z narzekania niestety nie pojawią się nagle zadbane końcówki. Potrzebne jest odpowiednie działanie na kilku płaszczyznach i spora doza cierpliwości. 

Prawdziwy koszmar ze zniszczonymi włosami zaczyna się,   gdy pasma stają się bardzo suche i łamliwe. Często wystarczy jedno ich rozczesanie z użyciem szczotki, by zobaczyć jak mocno są uszkodzone. Skąd bierze się zniszczenie struktury pasm? Okazuje się, że przesuszenie i łamliwość to efekty odwodnienia włosów na skutek działania różnych, szkodliwych czynników. Poniżej podpowiadamy, czego nie robić by nie szkodzić włosom. Warto wcielić te porady w życie, nawet jeśli nie jesteś JESZCZE w gronie kobiet totalnie niezadowolonych ze swojej fryzury.

Jeżeli dotąd nie przywiązywałaś wagi, jakim szamponem myjesz włosy to popełniałaś wielki błąd. Chwytanie za pierwszą lepszą butelkę, która ma ładnie pachnący szampon to prosta droga do zniszczonych włosów. Ta przestroga dotyczy nie tylko samych szamponów. Warto przyglądać się składnikom stosowanych odżywek, masek i mgiełek do włosów. Nierzadko zdarza się, że preparaty jakich zadaniem jest pomagać po prostu szkodzą. Czas zacząć czytać dokładnie etykiety! W składzie wielu popularnych kosmetyków znajdują się substancje wysuszające włosy tzw. SLSy ( Sodium Lauryl Sulfate). Unikaj ich jak ognia, gdy marzysz o pięknych włosach. Eliminując ich nadmierne stosowanie stawiasz pierwszy krok w stronę pięknych, zdrowych i zadbanych pasm.

Stosujesz bez opamiętania prostownicę lub lokówkę? Wysoka temperatura to kolejny krok do zniszczonych pasm. Jest to jedna z najgorszych rzeczy, które możesz codziennie robić swoim włosom. Przystopuj z prostowaniem i kręceniem… a zauważysz różnice. Jeżeli pragniesz prostych włosów to zainwestuj w zabieg prostowania keratynowego. Zachowa on zdrowie Twoich pasm i zagwarantuje idealną gładkość na co najmniej pół roku. Jeśli decydujesz się na loki poszukaj innych sposobów ich kręcenia niż za pomocą lokówki. Wypróbuj papiloty lub wałki.

Codzienne dzień dobry z suszarką i bardzo ciepłym powietrzem również jest niewskazane. Latem znacznie łatwiej wysuszyć włosy naturalnie. Dzięki temu, że jest ciepło możesz jedynie podsuszyć włosy u nasady i dać im samodzielnie wyschnąć w ciągu dnia.

Intensywne rozjaśnianie i farbowanie pasm także wpływa na pogarszanie się ich kondycji. Zwłaszcza gdy stosujesz mocne rozjaśniacze i farby. Spróbuj skorzystać z kosmetyków naturalnych i zobacz jak pozytywnie zareagują na nie Twoje pasma.

Wypróbuj olejowanie
Suche pasma włosów są wysokoporowate, co oznacza że potrzebują
nawilżenia za pomocą bardzo gęstych substancji. Świetnie sprawdzają się tutaj wszelkie oleje. Włosy można olejować zarówno na sucho, jak i na mokro. Możesz do tego zabiegu użyć oleju z oliwek, kokosowego, rycynowego, arganowego. Pamiętaj, by olejować głównie końcówki włosów. Nigdy nie wykonuj tego zabiegu od samej nasady, aby nie przetłuścić skóry włosów. Olejowanie powinno wykonywać się raz w tygodniu, większa częstotliwość jest niewskazana. Głównie dlatego, że dokładne wymycie olejku ze struktury włosa oznacza konieczność używania mocniejszych szamponów, by dokładnie oczyścić każde pasmo.

Nawilżające kosmetyki Twoje wybawienie
Twoje włosy proszą o dobre nawilżenie, dlatego kupując kosmetyki wybieraj te mające w składzie tzw. humekanty. To substancje odpowiadające za poprawę kondycji wysuszonych pasm. Zalicza się do nich przede wszystkim składniki takie jak: miód, aloes, siemię lniane, kwas hialuronowy, syrop klonowy, które mają za zadanie dobrze wiązać wodę w strukturze włosów.