Każdy profesjonalny stylista doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że nasza fryzura, kondycja naszych włosów, odgrywa niebagatelne znaczenie w całym naszym wizerunku. Nic więc dziwnego, że kruszące się włosy to problem, któremu chcemy zaradzić. Jakie są przyczyny kruszenia się włosów? Jak skutecznie walczyć z uciążliwą przypadłością? Wspólnie z redaktor naczelną portalu BeautyDelights.pl przyjrzyjmy się temu zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? No to Zaczynamy!

Kruszące się włosy- przyczyny problemu

Kruszące się włosy przypominają swoim wyglądem tzw. siano, puszą się, są niezwykle suche, nie da się ułożyć z nich satysfakcjonującej dla nas fryzury. Przyczyny takiego stanu rzeczy są wysoce różnorodne. Przede wszystkim jest to jednak niewłaściwa pielęgnacja, zabiegi kosmetyczne, które niejednokrotnie naruszają strukturę naszych włosów. Bardzo często taki stan rzeczy może być spowodowany zbyt częstym rozjaśnianiem, farbowaniem włosów, nadmiernym używaniem prostownicy bądź lokówki, których wysoka temperatura narusza strukturę włosa, jak również wieloma niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Przyczyną kruszących się włosów mogą być zbyt „agresywne” metody stylizacyjne. Ostre, dynamiczne szczotkowanie, stosowanie niewłaściwej szczotki, także może przyczyniać się do kruszenia.

Wśród przyczyn, które wyróżniać można w związku z występowaniem pokruszonych pasm naszych włosów, jest także zła dieta, problemy hormonalne czy długotrwały, nadmierny stres.

Ratunek dla kruszących się włosów

Kruszące włosy należy odróżnić od połamanych końcówek, które zazwyczaj wystarczy ściąć, by móc cieszyć się doskonałą kondycją włosa. Kruszące włosy to problem na całej długości pasm. By polepszyć ogólny stan, w pierwszej kolejności należy wyeliminować szkodliwe nawyki pielęgnacyjne. Delikatna szczotka z naturalnym włosem, który nie będzie szarpał, już po krótkim czasie użytkowania pozwoli na zaobserwowanie pierwszych efektów. Co więcej, należy „zafundować” naszym włosom kurację, która oparta będzie na właściwie dobranych kosmetykach oraz wartościowej suplementacji. Połączenie pielęgnacji od zewnątrz, na włosy, oraz do wewnątrz, poprzez przyjmowanie właściwych kompozycji witamin, minerałów i innych cennych dla naszych włosów substancji, pozwoli na szybki i skuteczny ratunek dla kruszących się włosów. By nasze włosy odzyskały dawny blask i jedwabistość w dotyku, należy wybierać kosmetyki do włosów o działaniu wygładzającym oraz nawilżającym. Aktywne substancje wnikające w strukturę włosów sprawiają, że podczas regularnego stosowania przywrócimy naszej fryzurze dawny blask i nienaganną kondycję. Warto stworzyć zestawy kosmetyków, które składają się z szamponów, odżywek bez spłukiwania, olejków, masek do włosów- takie rozwiązanie kompleksowo pozwoli na rozwiązanie problemu. Niezwykle skuteczną metodą będzie także olejowanie włosów, które wzmacnia i odżywia.

Kruszące się włosy i łupież

Bardzo często obok problemu kruszących się włosów pojawia się także łupież. Pielęgnacja dedykowana dla idealnego odnowienia struktury włosa, nie stoi na przeszkodzie w równoległym używaniu specjalistycznych środków do walki z łupieżem. Co więcej, kiedy uda nam się pozbyć problemu swędzącej skóry głowy, zalegających warstw łupieżu okrywających łuski włosa, wszelkie stosowanie szamponów, masek czy odżywek na kruszące włosy, będzie o wiele bardziej skuteczne.

Jak zapobiegać kruszeniu się włosów?

Kruszenie się włosów to problem, który dotyka coraz większej ilości z nas. Nic więc dziwnego, że szukamy odpowiedzi, jak temu zapobiec. Przede wszystkim warto stosować jedynie kosmetyki do włosów najwyżej jakości, które w swoim składzie posiadają jedynie naturalne składniki. Po drugie, należy wybierać dobrej klasy farby do włosów, spróbować używać henny, unikać rozjaśniania. Po trzecie, przed użyciem prostownicy czy lokówki warto zastosować na włosy preparaty, które będą chronić pasma włosów przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Warto także wyeliminować stres z naszej codzienności, jak również zadbać o zbilansowaną, wartościową dietę.