Jakie fryzury będą modne w najbliższym sezonie? To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele pań, które zastanawiają się czy zdecydować się na gładkie i proste fryzury, czy też cięcie w stylu modnego boba. Oto inspiracje na najbliższy sezon 2022/2023.


W tym sezonie królować będzie mieszanka elegancji z odrobiną szaleństwa w stylu lat 90. XX wieku. Co ciekawe, na nowo modne staną się grzywki, które tak chętnie wybierają gwiazdy pojawiające się na czerwonym dywanie, również grzywki w stylu paryskim, czyli lekkie i subtelne. Ale także posiadaczki naturalnie kręconych włosów mają powody do satysfakcji, gdyż w najbliższym sezonie moda na to, czym obdarowała natura znów wraca. Nie ma więc konieczności prostowania włosów, a jedynie lekkiego ułożenia ich, co sprawdzi się i na co dzień i z okazji ważnych wyjść.

Ponytail, czyli szybko, wygodnie i modnie

Ponytail to fryzura, która idealnie nadaje się na lato, a także na chłodniejsze dni, a jej największą fanką jest J.Lo. Na czym dokładnie polega tego typu upięcie włosów?
Jest to nic innego jak ciasno związany kucyk, z gładką taflą włosów, które przylegają do głowy. Tego typu fryzura jest bardzo łatwa do wykonania i nie niszczy się pod wpływem temperatury. Dlatego sprawdza się podczas ciepłych dni lata i jesieni, ponieważ odsłania kark i zapobiega poceniu się, a w zimie pozwala schować modny kucyk pod kapturem lub czapką.

Bob i long bob – cięcia, które pasują każdej kobiecie

Bob to fryzura damska w klasycznej wersji, idealna dla pań w różnym wieku. W najbliższym sezonie na nowo wróci do łask – również w nieco odmienionej wersji, jaką jest long bob.

Warto wiedzieć, że tradycyjny bob to włosy, które sięgają do brody, czyli krótkie cięcie z grzywką lub bez niej. W tym sezonie będą modne zarówno włosy pocieniowane, jak i wystrzępione lub też układające się warstwowo – ważne aby były dłuższe z przodu, a krótsze z tyłu. Fryzura jaką jest bob posiada ten atut, że można dopasować ją do wielu kształtów twarzy.

Z kolei long bob to nic innego jak wydłużona fryzura bob, która pasuje praktycznie każdemu i pozwala stworzyć ciekawe przedziałek przez środek lub z boku głowy. W tym sezonie long bob łączony jest z pasemkami, refleksjami, balejażem oraz koloryzacją.

fryzury

Francuska grzywka zwana paryską

To uczesanie, które stało się modne w zeszłym sezonie i wciąż króluje na wybiegach. Jest to nic innego jak po prostu grzywka luźno opadająca na boki i delikatnie okalająca twarz. Tak czeszą się francuskie influencerki, w tym np. Caroline de Maigret i Charlotte Gainsbourg,

Zaletą paryskiej grzywki jest fakt, że jest niewymagająca jeśli chodzi o przygotowanie i pasuje każdej kobiecie.

Kucyk a’la Barbie, czyli fryzura, którą pokochała Ariana Grande

To powrót do mody z lat 90. minionego wieku, inspirowanej słynną laleczką. Kucyk w stylu Barbie to pełen objętości kucyk, wykonany za pomocą lokówki, który jest bardzo popularny wśród gwiazd. Tak czesze się np. Chiara Ferragni i Kim Kardashian.

Aby uzyskać efekt jak u lalki Barbie ważna jest objętość, a same włosy wystarczy po prostu związać grubą gumką i na koniec podwinąć kosmyki i ułożyć je ciekawie.

Naturalny skręt, czyli lekko i wygodnie

W tym sezonie modne są też fryzury dla pań, które cenią sobie naturalność i dziewczęcość. Właśnie taki jest lekki skręt – fryzura, która znów staje się modna. To nic innego jak wykorzystanie tego, co dała natura, czyli naturalnie kręconych włosów. Ich posiadaczki w tym sezonie powinny nie obawiać się i nosić lekką fryzurę, delikatnie podkreśloną skrętami. Zdecydowanie nie powinny wygładzać włosów, ponieważ to, co naturalne obroni się samo, czego największą fanką jest sama Jennifer Aniston.

Każda z nas marzy o pięknych, zadbanych włosach jak po wizycie w ekskluzywnym salonie. Nie musisz wydawać dużej sumy pieniędzy, by wyglądać pięknie. Sprawdź domowe sposoby na zadbane włosy i ciesz się profesjonalnym efektem w zaciszu domu.