Technologia zmienia się bardzo szybko. Czy wiesz, że istnieje opcja, dzięki której podłączysz swojego iPhona do telewizora? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić.

Z jakim telewizorem podłączymy iPhone?

Aby udostępnić ekran z naszego telefonu na telewizor, musimy się upewnić, że odbiornik jest przystosowany do wyświetlania obrazu z iPhone. Przede wszystkim musimy posiadać telewizor, który jest w stanie połączyć się z siecią bezprzewodową. Jeżeli ma taką możliwość – nasz iPhone i telewizor muszą być podłączone do tej samej sieci. Następnie w naszym telefonie z „Centrum akcji” wybieramy opcję „Klonowanie ekranu”. Po chwili powinny ukazać nam się nazwy wszystkich urządzeń, z którymi mamy możliwość się połączyć. Wybieramy z niej nasz odbiornik telewizyjny. Następnie na ekranie telewizora powinniśmy zobaczyć komunikat o próbie podłączenia oraz zapytanie, czy chcemy na to połączenie zezwolić. Po zaakceptowaniu prośby na naszym telewizorze powinniśmy ujrzeć ekran iPhone’a. Jeżeli chcemy zakończyć połączenie, musimy również z „Centrum akcji” w naszym telefonie wyłączyć opcję „Klonowanie ekranu”.

Problemy podczas połączenia

Może zdarzyć się, że mimo połączenia się telewizora z tą samą siecią internetową, z którą połączony jest nasz iPhone, nie będziemy mogli odnaleźć odbiornika na liście dostępnych urządzeń. Może to oznaczać, że telewizor ma wyłączoną opcję widoczności dla urządzeń zewnętrznych. W takiej sytuacji należy udać się do ustawień odbiornika, poszukać odpowiedniej opcji i zezwolić na udzielenie dostępu. W zależności od modelu oraz producenta naszego telewizora opcja ta może znajdować się w różnym miejscu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie jej znaleźć, warto zasięgnąć informacji w instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia. Może również okazać się, że mimo możliwości dostępu do Internetu, nasz telewizor nie obsługuje opcji wyświetlania obrazu z telefonu. Jeżeli nasz odbiornik nie posiada opcji połączenia z siecią internetową – również nie mamy możliwości udostępnienia mu ekranu z iPhone’a.

Inne możliwości połączenia

Jeżeli nasz telewizor nie ma możliwości połączenia go z siecią Internet lub nie umożliwia wyświetlania obrazu z telefonu, dalej mamy możliwość użyć jego ekranu. Istnieją na rynku specjalne urządzenia, tzw. „Smart TV”, które umożliwią nam udostępnienie ekranu z iPhone na telewizor. Są to urządzenia podłączane do telewizora za pomocą przewodu HDMI, a same w sobie mają możliwość bezprzewodowej łączności z Internetem. Tutaj również musimy podłączyć telefon do tej samej sieci internetowej co nasz „Smart TV”, a następnie w „Centrum akcji” na iPhone musimy wybrać „Klonowanie ekranu”. Na liście tym razem zamiast nazwy telewizora wyszukujemy nazwy naszej przystawki. W tym przypadku również może wystąpić komunikat z informacją o próbie połączenia, które należy potwierdzić. Jeżeli nie możemy odnaleźć naszego „Smart TV” na liście dostępnych odbiorników – warto sprawdzić, czy w ustawieniach jest włączona widoczność dla urządzeń zewnętrznych.

Poradnik jak udostępnić ekran z iPhone na tv znajdziesz na stronie https://idream.pl/blog-pl/iphone/jak-udostepnic-ekran-z-iphone-na-tv-mini-poradnik.html