Obrączki to sprawa niemniej ważna niż suknia ślubna czy garnitur. Niby to tylko drobiazg, ale znaczenie, jakie mu przypisujemy jest ogromne. To symbol miłości, który towarzyszyć Wam będzie przez całe życie. Warto zadbać, by obrączki ślubne były nie tylko piękne ale i funkcjonalne.

Cena i jakość.

To kluczowe elementy, które powinnaś wziąć pod uwagę wybierając obrączki dla siebie i swojego ukochanego mężczyzny. Przed wizytą w salonie jubilerskim warto poczytać opinie w Internecie i zasięgnąć profesjonalnych porad dotyczących tego, jaki materiał będzie idealny na obrączkę ślubną, czego unikać i jak zaplanować budżet, by na tego typu wydatek nie poświęcać fortuny. Jeśli macie pamiątkowe obrączki, np. po rodzicach lub dziadkach warto je wykorzystać, dopasowując rozmiar do swojego palca lub decydując się na przetopienie ich w nowy kształt. Takie działanie to nie tylko oszczędność (koszt przeróbki to kilkaset złotych, nowe obrączki kosztują co najmniej dwa razy tyle co przerabiane) ale i chylenie czoła tradycjom i rodzinnym wartościom. Zawsze jednak sprawdzaj jakość materiału, który ma przetrwać przez wiele lat.

Wybór na całe życie.

O ile suknia ślubna czy garnitur to wybór na jedną noc, tak obrączki będą Wam towarzyszyć przez całe życie, a nawet po nim, gdy zdecydujecie się je przekazać kolejnemu pokoleniu. Mając na uwadze powyższe czynniki wybierz wygodny model, który łatwo dopasuje się do Twojego palca i czynności, jakie będziesz wykonywać w trakcie swojego dnia. Ozdobne, wypełniane kamieniami obrączki mogą się nie sprawdzać – ryzyko odpadnięcia kamyków i zahaczania nimi chociażby o części garderoby są nieuniknione. Weź pod uwagę też swój styl bycia i życia – proste, jednolite obrączki stopią się z każdą stylizacją, niezależnie od tego, czy jesteś fanką sportu i dresu, czy preferujesz na co dzień bardziej formalny styl.

Dopasuj obrączkę do pierścionka.

W 99% przypadków pierścionek zaręczynowy jest dla kobiety niespodzianką. O ile w jego wyborze przyszły narzeczony kieruje się gustem swoim, Twoim i kilku doradców tak tutaj powinnaś wziąć sprawy w swoje ręce. Obrączki powinniście mierzyć razem. Zwróć uwagę, by Twoja obrączka zgrywała się z pierścionkiem – z reguły nosi się je w duecie. Weź pod uwagę kolor, kształt oraz motyw, który może zostać wspólny dla obu pierścionków. Przykład? Jeśli Twój pierścionek zaręczynowy wysadzany jest diamentami, możesz zdecydować się na gładką obrączkę z jednym, małym diamencikiem pośrodku. Pamiętaj, że przyszłemu panu młodemu obrączki również powinny się podobać. Gdy styl Twojej obrączki będzie odbiegać od narzeczonego możecie rozważyć zakup dwóch różnych modeli.

Wybierz odpowiedni rozmiar.

Zaniechaj prób mierzenia obrączki rano, gdy dłonie są wypoczęte po nocy, nie rób tego również, gdy niedawno wróciłaś z siłowni, a na dworze panuje 30-stopniowy upał. Wszystkie te przypadki powodują, że Twoje dłonie nie posiadają właściwych proporcji. Na mierzenie obrączek najlepiej przeznaczyć wolny od pracy dzień. Nie dość, że Twoje ciało będzie wypoczęte, to decyzja podjęta na spokojnie na pewno będzie najlepsza. Lepiej kupić obrączkę nieco luźną (na palcu można ją „przyblokować” za pomocą pierścionka zaręczynowego) niż zbyt ciasną.