Chcesz raz na zawsze zapomnieć o kilogramach, przez które czujesz się mało atrakcyjna? Jest na ten problem sprawdzone rozwiązanie! Wybierz dietę SIRT. To pełen zielonych koktajli i żywności sirtuinowej jadłospis, który zdecydowanie poprawi Twoją sylwetkę, samopoczucie i zdrowie. O diecie SIRT jest głośno od momentu, w którym Adele ogłosiła w mediach swój fenomenalny sukces. Piosenkarka zrzuciła 40 kilogramów, dzięki trzymaniu się zasad tej diety. Ty również możesz osiągnąć takie efekty! Poznaj bliżej założenia diety SIRT. 

Czym są sirtuiny i jak działają na nasz organizm? 

Sukces Adele nie obszedł się bez echa. Po jadłospis SIRT sięgnęło już sporo kobiet, jak i mężczyzn. Jednak zanim przejdziesz na tę dietę, warto nieco lepiej poznać jej główny składnik – żywność sirtuinową i jej wpływ na ludzki organizm. Białka enzymatyczne, które określa się jako SIRT występują w każdym żywym organizmie. Im więcej ich mamy tym bardziej spowalniamy proces starzenia się naszego ciała, jak ii niwelujemy występowanie stanów zapalnych. Dodatkowo białka te mają ogromny wpływ na metabolizm, ponieważ pomagają przyspieszać redukcję tkanki tłuszczowej. To bardzo dobra informacja dla każdego kto chce przejść na redukcję! Zgodnie z założeniami twórców diety SIRT, która składa się z 3 różnych faz w jej pierwszym tygodniu osoba w pełni stosująca się do jadłospisu może pozbyć się 3 kilogramów.

adele sirt

Gdzie znajdziesz sirtuiny?

Z pewnością już niecierpliwisz się, by poznać listę produktów, które uchodzą za tzw. sirtfood. Znajdziesz wśród nich sporo zielonych warzyw, ale również owoce i kaszę. To wartościowe produkty spożywcze, które można skomponować w wielu różnych, smacznych posiłkach.

Do zalecanych warzyw na diecie SIRT wskazuje się: lubczyk, natkę pietruszki, selera, rukolę, szpinak, cykorię, a także czerwoną cebulę. Wśród owoców występują: truskawki, borówki, poziomki, porzeczki i wszelkie pozostałe owoce określane jako jagodowe. Ucieszą się miłośniczki kawy, ponieważ małą czarną wolno pić każdego dnia. Należy tylko pamiętać o tym, by nie dodawać do niej cukru, śmietanki, czy wysokotłuszczowej mleka. Obowiązkowym składnikiem każdego soku na diecie SIRT jest matcha – to sproszkowana, zielona herbata. Przybyła do Europy z Japonii i można ją kupić w bardzo zróżnicowanych cenach. Polecamy zamawiać matche na Allegro, gdzie jest dostępna w niewielkiej kwocie. Klasyczna zielona herbata liściasta lub w saszetkach również będzie mile widziana. Zawiera cenne sirtuiny i pomoże Ci schudnąć. Wśród przypraw autorzy diety wskazują przede wszystkim kurkumę. Dodaje się ją nie tylko do posiłków stałych, ale również do soków. Z węglowodanów dozwolone są kasze gryczane, mąka gryczana, pieczywo gryczane i płatki. Koniecznie trzeba wykluczyć z codziennego jadłospisu pszenicę. Warto sięgać po orzechy włoskie jako formę przekąski, która jest bogata w sirtuiny. To dieta, w której dozwolone jest picie czerwonego wina w umiarkowanej ilości oraz jedzenie gorzkiej czekolady o zawartości kakao na poziomie minimum 85%. Zalecanym tłuszczem do smażenia i dodawania do sałatek jest wysokiej jakości oliwa z oliwek.

Zasady diety SIRT

Przechodząc na jadłospis SIRT należy przygotować się na 3 do 7 dni bardzo niskokalorycznej diety, która będzie opierała się o zielone koktajle.  W pierwszej fazie na trzy pierwsze posiłki należy spożywać koktajl sitruinowy, w którym musi znaleźć się zielenina i pół łyżeczki matchy. Dozwolony jest tylko jeden posiłek stały, a całość kaloryki w tych dniach ma mieścić się w granicy 1000 kalorii. Następnie po upływie 3 pierwszych dni lub 7 dni w zależności od naszego wyboru, przechodzimy do drugiej fazy diety. Dzieli się ona na dwa etapy. W pierwszym etapie, który trwa od 7 do 10 dni pijemy dwa koktajle sitruinowe dziennie i jemy 2 posiłki stałe, które mieszczą się w granicach 1500 kalorii. Po upływie tego czasu przechodzimy na drugi etap fazy drugiej. Należy tutaj jeść już 3 posiłki stałe i wypijać jeden koktajl na kolację. Faza ta trwa 14 dni i może zostać powtórzona dwukrotnie.

Po zakończeniu wszystkich etapów diety możemy do niej wrócić w ciągu trzech miesięcy. W czasie przerwy od SIRT należy wprowadzić do codziennego jadłospisu sirtfood. Nie ma tutaj już żadnego ograniczenia kalorycznego, ani restrykcji dotyczących określonej liczby posiłków spożywanych w ciągu dnia.