W okresie letnim odsłaniamy zdecydowanie więcej ciała niż w pozostałej części roku. Dlatego tematem, który budzi teraz duże zainteresowanie staje się depilacja. Niechciane owłosienie, które u kobiet  w okolicach pach, bikini oraz nóg jest uważane za mało estetyczne – możesz trwale zlikwidować decydując się na depilację laserową. Poznaj zalety depilacji za pomocą lasera i przekonaj się do tej innowacyjnej metody! 

Zalety depilacji laserowej

Na rynku beauty funkcjonuje od lat kilka różnych metod depilacji. Zaczynając od klasycznego wosku, przez pasty cukrowe po modne lasery. Udając się do salonu, warto zapytać czy laser faktycznie zadziała na Twoje owłosienie. Okazuje się, że im jaśniejszy włos tym trudniej usunąć go za pomocą metody laserowej. Dużo łatwiej jest w przypadku ciemnych włosów. Wszystko zależy od ilości barwnika, która występuje we włosach. W przypadku bikini najczęściej mamy do czynienia z dość ciemnymi i grubymi włosami, dlatego już po pierwszym zabiegu klientki dostrzegają sporą różnicę. 

Metoda laserowej depilacji mocno osłabia strukturę włosa, dlatego często zauważa się przerzedzenie cebulek po pierwszej serii zabiegów. Zaletą tego typu depilacji jest również fakt, że nie naraża ona nas na występowanie podrażnień. Zaczerwieniona i bolesna skóra może stać się w końcu tylko niemiłym wspomnieniem. 

Na czym polega zabieg depilacji bikini? 

Każda depilacja laserowa w profesjonalnym salonie kosmetycznym jest poprzedzona wcześniejszą konsultacją.To podczas pierwszego spotkania z kosmetologiem dowiesz się, jaki masz typ włosów i stan skóry. Niezbędne będzie również  wykonanie próby laserowej na niewielkim fragmencie skóry. Ten test pozwoli się przekonać, jak będzie ona reagowała na laser o wybranej częstotliwości, podczas zabiegów. Jeżeli wszystko będzie w porządku można umówić się na serię zabiegów, która raz na zawsze uwolni Cię od niechcianego owłosienia. 

Depilacja laserowa polega na trwałym uszkodzeniu cebulek i mieszków włosowych, które znajdują się w fazie wzrostu. Laser skutecznie hamuje proces odrastania. Nie należy bać się oparzeń, ani uszkodzeń głębszych tkanek, ponieważ nowoczesne lasery są ustawiane w taki sposób, by nie docierać do kolejnych warstw ludzkiej skóry. Doświadczona kosmetolog dobierze dla Ciebie odpowiednią częstotliwość siły wiązki lasera, a Ty spokojnie będziesz mogła poddać się zabiegowi. Czas trwania pojedynczej sesji depilacji bikini to przeważnie około 30 minut. 

Poznaj rodzaje depilacji bikini 

Warto wiedzieć, że klientka zawsze ma możliwość wyboru metody depilacji bikini. Możesz zdecydować się na depilacje:

  • francuską – klasyczną, która likwiduje niechciane owłosienie na linii majtek,
  • hollywoodzką – prowadzące do uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry, 
  • brazylijską – likwidujące owłosienie w pachwinach, na wzgórku łonowym i szparze pośladkowej, pozostawia się tylko niewielki fragment owłosienia.

Jak wyglądają efekty depilacji bikini? 

Rodzaj włosów i metoda depilacji ma wpływ na uzyskiwane efekt. Z każdą kolejną sesją niechcianych włosów będziesz miała coraz mniej. Laser będzie powodował sukcesywne wypadanie włosów, które zostały nim potraktowane w fazie wzrostu. Szacuje się, że po jednej sesji zabiegu włosy mogą wypadać nawet przez okres trzech tygodni. Każda kolejna sesja powinna odbywać się w odstępie czasu od ośmiu do dwunastu tygodni, by pracować nad osłabieniem włosów  bezpiecznie dla Twojej skóry. Z czasem sama zauważysz, że włosy coraz wolniej odrastają. Przeważnie zaleca się wykonanie 5 do 6 serii zabiegów, które pozwolą uzyskać idealnie gładką skórę.