Zimowy chłód i długie wieczory sprzyjają różnym aktywnościom i rozrywkom. Wiele z nas wybiera saunę jako sposób na spędzenie wolnego czasu i słusznie! Nie od dziś wiadomo, że sauna przynosi wiele korzyści dla zdrowia – wzmacnia odporność, ujędrnia skórę, aktywizuje układ krwionośny i rozluźnia napięte mięśnie.

Osoby z wadą wzroku uważają, że mają kłopot z korzystaniem z saun, bo nie mają pewności czy mogą przebywać w nich w szkłach kontaktowych. Rozwiejemy Wasze wątpliwości! 

W niektórych rodzajach saun producent zabrania wchodzenia do nich w okularach, dlatego wiele osób jest zmuszona do skorzystania z soczewek kontaktowych, nawet jeśli nie robi tego na co dzień, ponieważ soczewki nie nagrzewają się tak jak w przypadku oprawek okularów, ani nie parują jak szkła – to daje im zdecydowaną przewagę! Oczywiście są także przeciwnicy wchodzenia do sauny w szkłach kontaktowych, którzy swój sprzeciw argumentują tym, że panują tam ekstremalne warunki przez co soczewka się szybko wysusza i podrażnia powierzchnie oka. Jest na to bardzo prosty sposób – wystarczy przed wejściem do sauny zaaplikować nawilżające krople do oczu. Po wyjściu najlepiej powtórzyć ten zabieg, dzięki temu unikniemy wysuszeniu i podrażnieniu.

Kolejnym problemem, który możemy mieć w saunie jest zbyt duża wilgotność, która sprzyja rozwijaniu się bakterii. Koniecznie po korzystaniu z sauny parowej, w której jest duża wilgotność, musimy dokładnie przemyć soczewki lub wymienić je na nowe.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Wasze wątpliwości i udzieliliśmy kilka cennych rad, które będą przydatne podczas kolejnej wizyty w saunie i dzięki, którym unikniecie zapaleń i podrażnień! Bawcie się dobrze 🙂