Jeżeli śledzisz trendy fryzjerskie to prawdopodobnie już o niej słyszałaś. Curtain bang modna grzywka na boki stała się prawdziwym hitem. Sama zastanawiasz się, czy sprawić sobie taką grzywkę? Zanim to zrobisz dowiedz się o niej więcej.

Co to właściwie za grzywka?

Curtain banks to inaczej długa grzywka rozchodząca się na boki, która wbrew pozorom wcale nie będzie jakąś wielką zmianą. Możesz jednak dzięki niej wysmuklić twarz i delikatnie odświeżyć codzienny wizerunek. To grzywka, z którą wykonasz bez problemu większość różnego typu upięć. Nie z każdą jest tak łatwo… Curtain banks pozwala na swobodne spinanie pasm każdego dnia.

Podczas wizyty u dobrego fryzjera dowiesz się, że istnieje kilka typów curtain banks. Można ją wykonać z krótkiego cięcia, jak i stopniując włosy lekko rozchylając pasma na boki. Grzywka ta może być również wykonana na długości po samą brodę. Najbardziej optymalna wersja to curtain banks zaczynająca się mniej więcej na wysokości czubka nosa i kończąca na brodzie.

Komu pasuje curtain banks?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich naszych Czytelniczek, które planują odświeżenie looku na wiosnę. Okazuje się, że grzywka kurtynowa jest dobra dla zdecydowanej większości typów twarzy. Bez względu na to, czy masz bardziej pociągłą, czy może pulchniejszą buzię śmiało możesz poprosić fryzjera o taką modną grzywkę. Wielu uznanych fryzjerów podkreśla, że jest to jedno z cięć, które może znacząco poprawić kobiece rysy twarzy. Rozchodząca się na boki grzywka ukrywa zbędne mankamenty, co jest szczególnie ważne dla Pań o pełniejszych policzkach. Świetnie radzi sobie z dysproporcjami i łagodzi ostrzejsze kształty żuchwy lub szczęki.

Plusy i minusy curtain banks

Zanim pobiegniesz do salonu fryzjerskiego spójrz jeszcze na zestawienie wad i zalet, które wiążą się z wykonaniem tego cięcia. Warto być ich świadomą, ponieważ nasze włosy nie zawsze odrastają tak szybko jak byśmy chciały.

Do zdecydowanych plusów cięcia typu curtain banks zalicza się fakt, że grzywka ta pasuje do większości upięć. Kucyk, warkocz, czy koczek typu messy bun to para doskonała. Długość grzywki pozwala ją podpinać do góry, gdy po prostu nagle Ci się znudzi. Możesz ją samodzielnie stylizować za pomocą okrągłej szczotki, podczas suszenia włosów. To cięcie, przy którym dobrze będzie wyglądała każda twarz, więc nie musisz obawiać się większej krzywdy na wizerunku. Jeśli pamiętasz cięcia na grzybka to tutaj możesz być spokojna. Nie będziesz płakać po zobaczeniu nowej fryzury w lustrze J

Do minusów zmiany z pomocą curtain bank zaliczamy to, że trudno będzie z taką grzywką wykonać idealnie gładkie fryzury. Jeśli Twoje włosy z natury kręcą się lub mają fale to grzywka za każdym razem podczas stylizacji będzie wymagała prostownicy bądź okrągłej szczotki. To cięcie, którego nie zalecamy właścicielkom cienkich włosów. Niestety wykonanie na nich grzywki spowoduje, że stracą one znacznie na objętości. Dodatkowym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu może stać się fakt, że dość długa grzywka mocno wchodzi w oczy i trzeba ją notorycznie poprawiać.

Poza tym nic nie zmieni tego, że obecnie jest to najmodniejsza grzywka na jaką skusiły się już aktorki, piosenkarki, czy modelki.  Czy dołączysz do grona dziewczyn z curtain banks?