Gwiazdka tuż tuż! Zanim się zorientujesz już będzie 24 grudnia. Prezenty gotowe? Jeżeli jeszcze nic nie masz dla rodziny i bliskich przyjaciół to czas to szybko zmienić. Samo kupienie prezentów to tylko początek, ponieważ potem musimy je jeszcze elegancko zapakować. Nierzadko piękne pakowanie prezentów to większe wyzwanie niż ich kupowanie. Na szczęście zaglądając na Polki w sieci znajdziesz sporo praktycznych wskazówek. Tak ładnych paczuszek, jak w tym roku jeszcze nigdy nie było pod Twoją choinką!

Co wybrać do pakowania prezentów?

Istnieją dwa rozwiązania, nad którymi należy się pochylić! Wszystko zależy od tego ile masz czasu na pakowanie paczuszek świątecznych. Spore znaczenie mogą mieć również Twoje umiejętności manualne oraz cierpliwość.

Papierowe torebki na prezenty

Pierwsze, które uważamy za wyjątkowo proste to wybór torebek prezentowych. Papierowa torebka na prezenty to uniwersalne opakowanie, w którym schowasz co zechcesz. W sklepach bez problemu dostaniesz zarówno małe, jak i bardzo duże torebki prezentowe. Przykładowo, trzeba wiedzieć że spora aktówka męska lub eleganckie torebki damskie potrzebują dużo większych opakowań niż drobna biżuteria. Najlepiej przed zakupem prezentowej torebki zmierzyć dokładną wysokość i szerokość prezentu. W ten sposób zyskasz pewność, że wybierzesz odpowiednią torebeczkę prezentową.

Dodatkowo podczas wyboru torebki na prezent należy też zdecydować się na jej odpowiedni design. Dziś do wyboru masz zarówno ekologiczne torebeczki, jak i te bardziej kolorowe, choć mniej korzystne dla środowiska. W trendach prezentowych obecnie prym wiedzie ekologia. Na pozór szara i mało atrakcyjna torebka może okazać się świetnym rozwiązaniem. Szukaj takich, które maja kolorowe uszka wykonane z barwionych sznurków. Możesz do nich śmiało doczepić mieniącą się gwiazdkę albo bombeczkę wraz z karteczką adresującą podarunek.

Wymagający papier ozdobny

Drugim rozwiązaniem jest pakowanie prezentów w papier ozdobny. To znacznie trudniejsze zadanie. Idealnie zapakowana paczuszka wymaga nierzadko wprawy. Wielu osobom zdarza się przygotować paczuszki, którym daleko do estetyki. Nie bądź niechlujna i zadbaj o opakowanie swoich podarunków. Zamiast błądzić po omacku wybierz filmik z tutorialem na YouTube. To krótka i cenna instrukcja, jak krok po kroku pakować prezent. Najlepiej będzie, gdy kupiony pod choinkę podarunek włożysz w kartonik. Galanteria skórzana, która należy do często wybieranych podarunków świątecznych to dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na jej solidność i eleganckie. Bardzo często aktówki męskie, plecaki, czy portfele są pakowane już przez sprzedawcę w pudełka z logiem producenta. To ogromne ułatwienie przy pakowaniu prezentów. Dzięki kartonikom uda Ci się stworzyć idealne kwadratowe lub prostokątne paczuszki.

Ważną kwestią jest wybór odpowiedniego papieru ozdobnego. Obecnie w modzie jest wszystko, co ekologiczne. To dobra informacja dla Ciebie, ponieważ szary papier jest dużo tańszy niż błyszczące papiery ozdobne. Możesz nadać mu wyjątkowości obwiązując paczuszkę pięknym sznurkiem, dokładając do ozdoby gałązki świerku. Zamiast sznurka polecamy również aksamitne kokardy w świątecznym, czerwonym kolorze. Pamiętaj, że ich wiązanie nie jest łatwe, ale tutaj znowu z pomocą przychodzą tutoriale, które znajdziesz w sieci. Pierwszy raz może nie być prosty, ale z pewnością szybko wejdziesz w wprawę. Zaskocz w tym roku bliskich pięknie zapakowanymi paczuszkami!