Lata uciekają, ale uroda i dobre samopoczucie nie musi! Poznaj sprawdzone sposoby, które pomogą Ci zadbać o siebie po 30 urodzinach. Nadal jesteś młodą kobietą! Przed Tobą jeszcze wiele dni wspaniałego życia. Wystarczy, że nieco zmienisz swoje codzienne nawyki, a życie po 30 wcale nie będzie takie straszne. Doskonale rozumiemy, że nowa cyferka wzbudza skrajne emocje. Same w redakcji przez to przechodziłyśmy… Na szczęście zmiany są dobre i mogą wprowadzić zupełne nowości do Twojego życia. Sprawdź, o co warto się teraz zatroszczyć!

Pozwól sobie w końcu na lepsze kremy

Najwyższy czas odstawić niskiej jakości kosmetyki. Przede wszystkim ze względu na to, że Twoja cera nie jest już nastoletnią i wymaga prawidłowej pielęgnacji. Zanik włókien kolagenowych odnotowuje się od 25 roku życia, ale po 30 trzeba już podejść do tego tematu poważniej. Masz już stałą pracę, rozwijasz się zawodowo i dobrze zarabiasz? Czas na lepsze kremy! Skup się nie tylko na ich cenie, zapachu i kolorze opakowania. Sprawdzaj skład! Unikaj tych kosmetyków, które mają alkohol, ponieważ to on bardzo mocno wysusza Twoją skórę. Stawiaj na te kosmetyki damskie, jakie są znane z naturalnych składów. Teraz one będą Twoimi najlepszymi przyjaciółkami! Pamiętaj też, że sam zakup to za mało. Musisz zadbać o regularność stosowania kosmetyków. Tylko wtedy uzyskasz pożądane efekty.

Daj sobie odpocząć, gdy tego potrzebujesz

15 minut drzemki po pracy to nic złego! To raczej zalecana dawka odpoczynku, którego może potrzebować każda z nas. Łączenie obowiązków służbowych z wychowaniem dzieci to nierzadko niemałe wyzwanie. Odpoczynek jest tutaj bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu będziesz miała siły by sprostać wszystkim czekającym Cię wyzwaniom. Nikt też nie mówi, że sen to jedyna forma relaksu… Równie dobrze możesz znaleźć czas tylko dla siebie wybierając się co miesiąc na relaksujący masaż do spa lub po prostu do kosmetyczki. Nie daj się po prostu zwariować i w codzienności myśl nie tylko o swojej rodzinie, szefie, klientach, ale również o sobie.

Dbaj o to co jesz i jak jesz

Słodycze zajadane do wieczornego filmu? Pizza w piąteczek i wino? To rozwiązania, z których warto zrezygnować. Po 30 roku życia nasz metabolizm zaczyna zwalniać i zła dieta z pewnością nie pomoże zachować wymarzonej sylwetki. Dlatego dobrym postanowieniem po urodzinowych szaleństwach jest przejście na zdrowy styl odżywiania. Od czasu do czasu ciastka nie zrobią Ci krzywdy, ale jedzone codziennie nie są zalecane. Lepiej postawić na większą ilość owoców i warzyw w posiłkach, które powinnaś spożywać regularnie. W ten sposób wyrównasz swój zegar biologiczny i nauczysz się zdrowo jeść. Zwracaj również uwagę na to co pijesz. Zbyt duża ilość kawy i mocnej herbaty mogą zaszkodzić zdrowiu i sylwetce. Brak odpowiedniego nawodnienia to czynnik, który niekorzystnie oddziałuje również na skórę i zmarszczki. Teraz butelka wody lub dwie będą Twoimi najlepszymi psiapsiółkami i bez nich nie powinnaś spędzać, ani jednego dnia.

Znajdź odprężenie w aktywności fizycznej

Skoro piszemy o sposobach na relaks, po które warto sięgać mając 30 lat to koniecznie warto wspomnieć o dobroczynnym wpływie sportu na samopoczucie kobiety. Uczęszczanie na zajęcia fitness, a także domowe ćwiczenia na macie to świetny sposób na rozładowanie stresu i odprężenie. Wypróbuj, jak wpływa na Ciebie bieganie na świeżym powietrzu. Nie szukaj wymówek w postaci jesiennych deszczy, czy niższych temperatur. Od tego masz bieliznę termoaktywną! Możesz ją kupić w zbliżający się black friday i rozpocząć przygodę z joggingiem. Coraz więcej kobiet chętnie chodzi na jogę, być może to jest także kierunek dla Ciebie? Spróbuj, eksperymentuj!

Częściej się uśmiechaj i nie bój się zmarszczek

Uśmiech dodaje kobiecie urody bez względu na wiek! Dlatego nie rezygnuj z niego mając 30 lat. Szukaj szczęścia w najdrobniejszych elementach codzienności. Reaguj śmiechem na stres i w ten sposób rozładowuj nieprzyjemne sytuacje. Naucz się również śmiać sama z siebie. Dystans to cenna rzecz, która pomoże w niejednej trudnej chwili. Śmiechem możesz zarażać też innych, co pozytywnie wpłynie na wszystkie Twoje relacje. Jeżeli masz dzieci to uśmiechu powinnaś uczyć się właśnie od nich. Życie po 30 to nie jest żaden koszmar, ale to jak je postrzegasz zależy tylko od tego co sama o tym myślisz. Myśl pozytywnie!