Sezon wakacyjny już na starcie. Z pewnością niejedna z naszych Czytelniczek zaczęła już się zastanawiać, jak spędzić tegoroczne lato. Z uwagi na pandemie koronawirusa plany wielu Polek i Polaków uległy znacznej zmianie. Ze względów bezpieczeństwa znacznie mniej przychylnie spoglądamy na wakacje zagraniczne. Na szczęście wakacje w Polsce również mogą być udane. Nie bez znaczenia może okazać się przysłowie:,, cudze chwalicie, swego nie znacie’’. Czas jeszcze raz odkryć piękno polskich miast, zabytków i natury! Lato 2020 jest do tego jedną z najlepszych okazji.

Z rodziną na Mazury

Północno-wschodnia Polska to pojezierze, które skradło serce niejednej osobie. Spokój i bliskość przyrody pozwala odpocząć od codziennych obowiązków, stresu i życia w wielkomiejskim pędzie. Wyjazd z rodziną do Krainy Tysiąca Jezior może okazać się idealnym momentem na spędzenie wspólnego czasu, rozmowy i zacieśnianie więzi. Atrakcją Mazur poza przyrodą jest żeglowanie. Warto wynająć łódź i wybrać się razem na mały rejs. Będzie to prawdziwa frajda zwłaszcza dla dzieci. Stawiając na nocleg w hotelu, motelu lub domkach nad wodą zmieniasz codzienne środowisko i odcinasz się od swojej codzienności. Warto na ten czas wyłączyć służbowy telefon i laptop. Niech czas na Mazurach będzie czasem tylko i wyłącznie dla najbliższych. Korzystając z atrakcji Mazur warto wybrać się na pole bitwy Grunwald, które historycznie jest ważnym punktem turystycznym. Atrakcji dostarczą również inne zabytki w postaci licznych pałaców, kościołów, rezydencji.

A może nad morze?

Przez ostatnie lata przywykliśmy do tego, że doceniamy zagraniczne plaże. Nad Bałtykiem też jest pięknie! Warto wybrać się na półwysep helski, a po drodze odwiedzić inne nadmorskie kurorty. Pogoda w tym roku powinna dopisywać, dlatego warto spędzić lato na piaszczystej plaży. Ciekawym punktem wycieczkowym będą ruchome wydmy, które znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Wschody i zachody słońca to kolejny powód do wybrania się nad morze nawet na krótki weekend. Możliwość obejrzenia fok w fokarium i przepłynięcie Bałtyku prawdziwym statkiem wikingów czeka w Kołobrzegu. Nic nie zastąpi też smaku popcornu, lodów, waty cukrowej i zimnego piwa na plaży, które z pewnością będą wspominać Twoi najbliżsi. Rozwój turystyki nadmorskiej umożliwia bezproblemowe zakwaterowanie i szybkie załatwienie noclegów. Oznacza to, że nawet spontaniczny wypad nad morze ma prawo się udać!

Górskie wędrówki na łonie przyrody

Dla miłośników górskich klimatów również w te wakacje nie zabraknie atrakcji. Zakopany już dawno rozpoczęło przygotowania na odwiedziny turystów. Warto jednak odwiedzić także inne miejscowości. Jeżeli jeszcze nie zdobyłeś Śnieżki to lato może być dobrą okazją do stawienia na jej szczycie pierwszych kroków. Tatry, Beskidy i Karpaty czekają na wszystkich spragnionych odpoczynku! Dla wielu osób wyjazd w góry to doskonała okazja na wyciszenie się i pełen relaks. Zwłaszcza, że w wielu miejscach przyroda odmawia nam zasięgu wifi czy sieci komórkowych. Warto skorzystać też z ofert hotelowych, które posiadają usługi SPA. Taki wyjazd z pewnością doda Tobie energii do działania.

Zabytkowe miasta warte zwiedzenia

Co powiesz na Toruń? Kraków? Warszawę lub Poznań? W tych miastach również możesz spędzić atrakcyjny, wakacyjny wyjazd z rodziną lub we dwoje. Jeżeli należysz do osób kochających zabytki i historię to tutaj masz co zwiedzać. Muzea, parki, pomniki czekają! Warto zajrzeć również do atrakcji takich jak Planetarium, Ogrody Botaniczne, Zoo, czy Termy. Zachęcamy do korzystania z usług przewodników miejskich, którzy bardzo chętnie pokażą całej rodzinie szereg ciekawych zabytków i opowiedzą wciągającą historie. Wjazd do któregoś z sugerowanych miast nawet po drodze nad morze, czy góry także jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu plan podróży stanie się znacznie bardzie urozmaicony.

Nasza prywata – odwiedź nasze miasto Szczecin

Nie byłybyśmy regionalnymi patriotkami gdybyśmy nie zaprosiły was do naszego rodzimego Szczecina! Tutaj właśnie mieści się nasza redakcja i tutaj jest nasze miejsce na świecie 🙂

Szczecin to świetna lokalizacja turystyczny pod wieloma względami. Dlaczego tak jest? Już odpowiadamy!

W Szczecinie znajdziesz duże bogactwo zabytków, które przywodzą na myśl czasy gdy to miasto było jeszcze we władaniu niemieckich władz. Tutaj stare, pruskie kamienice przeplatają się z nowoczesną zabudową. Warto również wdepnąć do naszej filharmonii, która uwiedzie was nie tylko perfekcyjną akustyką, ale również niebanalną architekturą, którą doceniają specjaliści na całym świecie. Obowiązkowo odwiedźcie Wały Chrobrego, czyli dawne Haken Tarasse jak i również zajrzyjcie do Zamku Książąt Pomorskich. Ponadto w naszym mieście znajduje się multum ciekawych klubów nocnych w których możecie się bawić do białego rana zarówno w rytmach disco jak i również w tych ostrzejszych. Czy wspominaliśmy o marinie? Tak mamy ją! Z powodzeniem możesz się do nas dostać żaglówką lub jachtem 🙂 To właśnie u nas odbyły się dwukrotnie finały wielkich zlotów żaglowców Tall Ship Races. Ponadto Szczecin to świetna baza wypadowa nad morze, dotrzesz nad nie samochodem mniej więcej w godzinę! Ponadto nie wiele więcej zajmie Ci podróż samochodem do Berlina.

Nie marnuj lata i nie siedź w domu! Nawet wtedy, gdy nie zamierzasz ruszać się z swojego miasta zadbaj o swój czas wolny. Odkryj nieznane Ci dotąd parki, lasy, trasy rowerowe. Postaw na poranne lub wieczorne treningi – skorzystaj z tego lata, bo przeminie i zimą zatęsknisz za wysokimi temperaturami i słońcem, które aktualnie budzi nas każdego ranka.

Dajcie znać, jak Wasze plany na lato w komentarzach pod dzisiejszym wpisem! Zainspirujmy się!