Wakacje warto spędzić w towarzystwie wciągającej lektury. Dlatego nasza redakcja przeprowadziła mały research bestsellerów czytelniczych. Jeżeli dopiero planujesz listę lektur na najbliższe dwa miesiące to w dzisiejszym wpisie możesz znaleźć coś dla siebie. Proponujemy sięgnąć zarówno po kryminały, jak i romanse. Nie obejdzie się też bez wartościowych poradników, które mogą pomóc w pracy i codziennym życiu.

Polecane kryminały na lato 2020

Czy już słyszałaś o książce autorstwa Stuart’a Turtona pt.,, Siedem śmierci Eveline Hardcastle’’? Ta książka to historia, która przeniesie Cię w wyjątkowy świat i będzie przypominała nieco grę wideo. Czytając kolejne jej rozdziały będziesz mogła wcielać się w poszczególne postacie i z ich perspektywy przyglądać się rozwijającej akcji. Bohaterem opowieści jest mężczyzna

Aiden Bishop, który budzi się w nieswoim ciele i tutaj zaczyna się cała historia. Główny bohater ma szansę powstrzymać morderstwo tytułowej Evelyn Hardcastle. Pytanie, czy zdąży tego dokonać zanim skończą się wszystkie jego wcielenia?

Drugim kryminałem, który obecnie doczekał się polskiej ekranizacji na Netflixie jest powieść Harlena Cobena ,, W głębi lasu’’. Tutaj dwójka zakochanych ludzi staje się przypadkowymi świadkami dokonania okrutnego morderstwa czterech nastolatków. Pytanie, czy rzeczywiście liczba ofiar wynosi cztery? Odnaleziono tak naprawdę jedynie dwa ciała. Co stało się z pozostałymi? Czy przeżyli? Zanim odpalisz serial sięgnij po książkę, gdzie znajdziesz znacznie więcej wątków i szczegółów. Znajomość tej historii pozwoli Ci znacznie lepiej oglądać poszczególne odcinki. Zachęcamy do tej lektury!

Romans i Blanka Lipińska

W tym roku na ekranach polskich kin pojawiła się ekranizacja pierwszej części głośnej książki autorstwa Blanki Lipińskiej pt. ,, 365 dni’’. Jeżeli film Cię porwał to latem warto sięgnąć po drugi i trzeci tom historii Laury i Massimo. Druga części to książka o tytule ,, Ten dzień’’, natomiast trzecia to ,,Kolejne 365 dni’’. Będąc fanką Greya z pewnością zakochasz się i w tych pozycjach. Trzeba przyznać, ze autorka od początku wrzuca czytelnika na głęboką wodę i wciąga w wir wydarzeń. Jak zakończy się ta pikantna historia? Możesz dowiedzieć się tego sama już tego lata.

Poradniki warte przeczytania

,,Pułapki myślenia’’ autorstwa Daniela Kahnemana to propozycja dla każdej osoby, którą od zawsze interesowało to, jak działa nasz ludzki mózg. Czytając ją dowiesz się nieco więcej o intuicji i kwestii zaufania wobec własnych przeczuć. Poznasz czym właściwie jest wolne myślenie. Nie bez powodu Kahneman otrzymał nagrodę Nobla i uchodzi za jednego z najważniejszych myślicieli współczesnych. Zawarte w książce treści są poparte licznymi badaniami i stanowią zbiór przemyśleń autora. Dowiedz się jak przebiega proces wnioskowania i podejmowania decyzji oraz naucz się, jak właściwie myśleć o samym myśleniu.

Polecamy również książkę polskiej autorki Janiny Bąk ,, Statystycznie rzecz biorąc’’, która w humorystyczny sposób wprowadza do świata statystyki. Okazuje się, że towarzyszy nam ona każdego dnia w wielu sferach naszego życia. Uśmiejesz się czytając każdą stronę i wyniesiesz sporo wiedzy. Janina Bąk jako komendant komedii odpowiada na pytanie, ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla i dlaczego koń z szopem praczem nigdy nie dostali doktoratu. W książce znajdziesz garść ciekawostek i poznasz nawet wzór na miłość. Zdecydowanie spojrzysz po tej lekturze na statystykę zupełnie inaczej niż teraz!

A może wy zaproponujecie ciekawe pozycje na wakacyjne lektury? Czekamy na wasze propozycje w komentarzach!