O pięknych i zdrowych jasnych włosach marzą wszystkie blondynki. Nie każdy wie, że utrzymanie blond włosów w dobrej kondycji to spore wyzwanie. Tutaj potrzebna jest wiedza, odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz wysokiej jakości kosmetyki. W dzisiejszym artykule zdradzamy kilka sprawdzonych protipów, dzięki którym masz szansę poprawić kondycje swoich pasm i jednocześnie zapobiegać ich niszczeniu.

Blond – dlaczego to takie trudne

Naturalnie jasne włosy o idealnym kolorycie zdarzają się bardzo rzadko. Dlatego też rozjaśnianie to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Nawet posiadaczki zdecydowanie jasnych włosów kuszą się na wykonanie nieco jaśniejszych refleksów. Postęp we fryzjerstwie dokonany na przestrzeni lat umożliwił nam korzystanie z wachlarza różnorodnych metod rozjaśniania włosów. Dawniej pasma stawały się jaśniejsze przy pomocy promieni słonecznych oraz regularnych kąpielach w wyciągu z rumianku. Sposób ten działa po dzień dzisiejszy, ale wymaga regularności i czasu.

Nie jesteśmy już tak cierpliwe jak nasze prababcie ? Oczekujemy efektu teraz na już. Pośpiech w uzyskaniu idealnego tonu blondu nie zawsze jest wskazany. Większość fryzjerów zetknęła się już z niejednym przypadkiem klientki, gdzie włosy były zbyt drastycznie rozjaśniane. Nie wszystkie Panie rozumieją, że jasny blond to kolor, który można uzyskać dopiero po kilku zabiegach w przypadku włosów farbowanych wcześniej na inne, ciemniejsze odcienie.

Jednym z najgorszych case’ów z fryzjerskiego salonu są klientki przychodzące z życzeniem, aby ich rude lub czarne włosy w ciągu kilku godzin stały się blond pasmami. To wyzwanie nie do zrealizowania! Jeżeli wychodzisz z ciemnego koloru lub wcześniej byłaś ruda musisz uzbroić się w cierpliwość. Żaden profesjonalny fryzjer nie podejmie się natychmiastowego zrealizowania tego typu życzenia! W pierwszej kolejności czeka Cię zdjęcie obecnego koloru, czyli dekoloryzacja – zabieg bardzo mocno niszczący strukturę włosa. Innym rozwiązaniem jest postawienie na etapowe rozjaśnianie o ton lub dwa poprzez dodanie pasemek bądź refleksów. Tylko tak, krok po kroku w końcu uda się osiągnąć upragniony blond. Nie ma w tego typu przypadku drogi na skróty, która nie kosztowałaby zdrowia włosów i ich estetycznego wyglądu.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w znacznie mniej drastycznych przypadkach. Wykonanie rozjaśnienia włosów na pasmach naturalnych – nigdy nie farbowanych to fraszka. Taki zabieg jest bardzo szybki i przynosi oczekiwane rezultaty. Niestety tego typu klientki to dziś rzadkość. Pocieszające jest jednak to, że jeśli masz obecnie włosy w odcieniach jasnego brązu lub ciemnego blondu to ten wymarzony kolor również łatwiej uzyskać w szybszym tempie niż w przypadkach wymienionych na początku.

UWAGA! Ostrzegamy, abyś nigdy nie wykonywała zabiegu rozjaśniania włosów samodzielnie w domu. Naraża Cię to nie tylko na niezbyt zadowalający efekt końcowy. Samodzielnie rozjaśniając pasma przy użyciu silnej wody utlenionej lub farby możesz nie tylko uszkodzić trwale włos, ale również go wypalić… Lepszym rozwiązaniem jest poszukanie rekomendowanego salonu fryzjerskiego, gdzie profesjonalista dobierze prawidłowe kosmetyki i kolor pasujący do Twojej urody.

Zmiana koloru to dopiero początek – przygoda z blondem

Obiecaliśmy, że w tym wpisie znajdziesz kilka sprawdzonych przez naszą redakcje protipów. Dotrzymujemy słowa ? Na początku zależało nam na tym, aby wybić Ci z głowy szalone pomysły związane z farbowaniem i rozjaśnianiem włosów. Teraz czas na konkrety i szczegóły przygody z blond włosami. Samo uzyskanie wymarzonego koloru to nie koniec. To jest początek dłuższej historii PIELĘGNACJI.

Kiedy Twoje pasma uzyskają blond odcień podpytaj fryzjera, o to w jaki sposób należy się o nie troszczyć. Specjalista z pewnością podpowie Ci na co warto uważać i co stosować. Tymczasem my podrzucamy kilka sprawdzonych metod:

– po zabiegu rozjaśniania poproś o podcięcie końcówek – to must have dla dobrej kondycji włosów i estetycznego wyglądu fryzury, po rozjaśnieniu końcówki mogą być zniszczone przez co warto je skrócić,

unikaj narażania włosów na regularny kontakt z bardzo wysokimi temperaturami – prostownicy i lokówki używaj od święta, zrób też od czasu do czasu wolne od suszarki. Latem możesz ze spokojem pozwolić mokrym włosom wysychać zupełnie naturalnie,

– postaw na solidną odżywkę do włosów rozjaśnionych – zapytaj o kosmetyk fryzjera i postaraj się kupić sprawdzony produkt, rynek kosmetyczny jest teraz przepełniony różnej jakoś produktami do pielęgnacji włosów blond warto wybierać te najlepsze, kieruj się tutaj przede wszystkim składem stawiając na składniki naturalne, pozbawione obecności wysuszających włosy alkoholi,

– polub się z olejowaniem – to prosty zabieg dający efekt wow, wystarczy że zaopatrzysz się w olejek rycynowy lub kokosowy i będziesz nakładać go na końcówki włosów raz w tygodniu, a dzięki temu znacząco poprawisz ich kondycje i wygląd,

– wykonuj zabiegi pielęgnacyjne w salonach fryzjerskich – keratynowa odbudowa włosów lub olejowanie z użyciem kompozycji odżywczych olejków w salonie to zbawienie dla rozjaśnionych pasm, obecnie coraz większa liczba salonów oferuje tego typu zabiegi – warto o nie zapytać.

– dbaj o swoją dietę – postaw na produkty bogate w białko (np. jajka, sery, mleko), które jest głównym budulcem włosów, nie zapominaj o codziennej dawce witamin,

chroń włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV – jesteś na nie narażona szczególnie mocno latem, dlatego spraw sobie ładny kapelusz, czapkę z daszkiem lub postaw na modny turban.

Zadbane włosy sprawią, że poczujesz się ze sobą dobrze niezależnie od pogody. Troszcz się o ich dobrą kondycje każdego dnia, a one odwdzięcza się Tobie pięknym blaskiem, miękkością i łatwością w układaniu ulubionych fryzur.

Twoje włosy są zniszczone po wakacyjnych wojażach? Sprawdź jak o nie zadbać.