Co zrobić, gdy pęka serce? Garść praktycznych porad na pozbieranie się po rozstaniu.

Nie każdemu jest pisane szczęśliwe zakończenie. Zdarza się, że niektóre związki rozpadają się. Trzeba wtedy pamiętać, iż ten koniec to nie koniec świata. Życie toczy się dalej. Nie bez powodu powtarza się stare porzekadło: ,,tego kwiatu jest pół światu’’. Jak poradzić sobie z pękniętym sercem i dać szanse na dalsze szczęśliwe życie u boku kogoś nowego? Kilka sprawdzonych porad znajdziesz poniżej. Dzięki nim szybciej odzyskasz umiejętność czerpania radości z każdego, mijającego dnia który przybliża Cię do wyleczenia się z resztek starej miłości.  

Czas ma magiczną właściwość

Daj sobie czas, by móc spojrzeć na świat ponownie przez różowe okulary! Odrzucenie Twoich uczuć przez partnera jest niezaprzeczalnie bolesne i masz prawo do okresu płaczu przeplatanego zjadaniem litra lodów i ton czekolady. Co prawda każda kobieta przechodzi inaczej przez porzucenie, ale żadnej z nas nikt nie ma prawa odebrać czasu, którego potrzebujemy na cierpienie.

Niektóre z nas uciekną, tak jak wspomniano w zajadanie smutku słodyczami. Niestety to rozwiązanie na dłuższą metę może bardzo niekorzystnie wpłynąć na figurę. Dlatego lepiej ten etap rozpaczy zakończyć po dwóch, trzech dniach. Nie ma sensu wpadać w kompleksy z powodu dodatkowych kilogramów, które przybyłyby przez byłego partnera. Są kobiety, jakie wręcz przeciwnie do opisanego powyżej zachowania przestają jeść z tęsknoty. Z tym syndromem odrzucenia także należy uważać. Nie powinnaś zagładzać się na śmierć przez kogoś kto po prostu nie był Tobie pisany! Znajdą się również wśród porzuconych pań, takie które swoją rozpacz i złość będą próbowały odreagować na innych ludziach. To kolejny zły sposób pozbywania się emocji, dzięki któremu można wyrządzić jeszcze więcej krzywdy.

Dobrym rozwiązaniem jest poświęcenie czasu na przemyślenie tego, co się właśnie wydarzyło i wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Daj sobie czas, by zrozumieć zachowanie partnera. Prawdopodobieństwo, że będziesz w końcu umiała dostrzec pewne pozytywne strony nieszczęśliwego zakończenia wzrasta wraz z upływem czasu. Uwierz te pozytywy naprawdę istnieją!

Po przepłakaniu kilku dni zacznij spotykać się z przyjaciółmi i rozmawiaj z nimi o tym, co czujesz. To dzięki mówieniu o emocjach poczujesz się lepiej! Ich tłamszenie w sobie niczego dobrego nie przyniesie. Natomiast Twoi prawdziwi przyjaciele z pewnością zrozumieją potrzebę omówienia wszystkich towarzyszących rozstaniu emocji. Kiedy je przepracujesz zacznij po prostu zajmować się sobą, a z pewnością dzięki temu nie będzie to czas zmarnowany. Prędzej czy później, gdy będziesz w pełni gotowa zaczniesz na nowo umawiać się na randki i dasz ponownie szanse miłości. Chociaż na początku wydaje się to abstrakcją jest w 100% możliwe ? Wszystko zależy od Ciebie!

Dlaczego warto otaczać się ludźmi?

Po rozstaniu nie będzie Ci łatwo opowiadać najbliższym o tym, co czujesz. Jednak tak jak wspomniano jest to jedno z najlepszych lekarstw. Nie możesz zamknąć się w domu na cztery spusty i pogrążyć się w rozpaczy. Tylko drugi człowiek jest w stanie w 100% odciągnąć Twoją uwagę od przykrych wspomnień i notorycznego rozdrapywania ran. Wychodź do ludzi, nawet gdybyś miała robić to na siłę. Zapisz się na interesujące dla Ciebie zajęcia, których nie podjęłaś się wcześniej. Znajdź nowe hobby, dzięki któremu dasz sobie szanse na zawieranie zupełnie nowych znajomości. Nie odmawiaj, gdy rodzina lub przyjaciele wyjdą z inicjatywą zaproszenia Cię na grilla, do kina czy na klasyczną domówkę. Im więcej ludzi będzie dookoła Ciebie, tym łatwiej rozproszysz swoją uwagę. To jedna z najlepszych metod na złamane serce!

Nie bój się płakać

Wśród kobiet są także takie, które nie chcą pokazywać światu jak bardzo cierpią. Zakładanie emocjonalnej maski nie doprowadzi do niczego dobrego! Istnieją naukowe dowody na to, że brak wyrażania negatywnych uczuć bardzo źle wpływa nie tylko na ludzką psychikę, ale także zdrowie. Chcesz się poważnie rozchorować przez swojego byłego partnera? Uwierz to nie ma sensu! Jeżeli czujesz potrzebę wypłakania się zrób to. Nie blokuj na siłę własnych uczuć i nie daj się im zniszczyć. Tak jak wspomniano musisz dać sobie czas i być dla siebie wyrozumiała. Okres rozpaczy mija! Jednak nic nie zmieni tego, że po prostu musisz przez nią dzielnie przejść. To efekt Twojego przywiązania do partnera, które kształtowało się przez okres waszego związku. Daj mu się wyczerpać i pozwól sobie na dalsze życie pełne uśmiechu!

Skup się na wadach i wyrzuć co zbędne

Jedna z najgorszych rzeczy, którą może zrobić sobie sama kobieta po rozstaniu to gromadzenie pamiątek po byłym partnerze i rozdrapywanie ran poprzez przywoływanie wspomnień wspólnych chwil, które były zaliczane do tych szczęśliwych. Recepta na tego rodzaju ,,przypominacze’’ jest tylko jedna – należy je bez większego sentymentu wyrzucić do śmieci. W tego typu porządkach może Cię wesprzeć najbliższa przyjaciółka, siostra lub mama. Każda z nich będzie świadoma tego, że jest to czynność niezbędna dla Twojego spokoju i szczęścia. Nie chowaj na dnie szafy prezentów od byłego partnera, ponieważ prędzej czy później wpadną w Twoje ręce i mogą wywołać niepotrzebne łzy. Pozbądź się także ze swojego mieszkania wszystkich rzeczy, które do niego należały. Możesz je zarówno wyrzucić jak i zachować się ,,bardziej po ludzku’’ odsyłając mu je pocztą. Tylko nie pierz mu na do widzenia skarpetek ? To by było stanowcze przegięcie.

Robiąc porządek w swoim najbliższym otoczeniu, zrobisz jednocześnie także porządek w swojej głowie. Wyrzucając wszystko, co zbędne zaczniesz powoli kawałek po kawałku wyrzucać również z swojego zranionego serca uczucia, które żywiłaś do partnera. Tego typu działanie nie należy do łatwych, ale jest bardzo skuteczne. Pomogło już niejednej kobiecie, więc może pomóc również i Tobie. Przestań myśleć pękniętym sercem po prostu uruchom oziębły rozsądek!

Daj sobie szanse na nową miłość

Świeżo po rozstaniu z pewnością nie będziesz chciała nawet myśleć o tym, że gdzieś na świecie jest Twoja druga połówka. Jednak magiczna właściwość czasu i czujne oko przyjaciół zrobią swoje. Wychodząc do ludzi i otwierając się na nowe relacje możesz całkiem nieświadomie spotkać kogoś naprawdę interesującego.

Innym rozwiązaniem jest celowe działanie, które będzie miało doprowadzić Cię do nowego partnera np. poprzez wykorzystanie bardzo popularnych portali społecznościowych. Słyszałaś o Tinderze? To jedna z nowoczesnych aplikacji mobilnych, dzięki której będziesz miała okazje poznać wielu ludzi. Nikt nie każe Ci spotykać się z nieznajomymi u Ciebie w domu. Świetnym pomysłem jest poznanie wszystkich kawiarni i restauracji w Twoim mieście, dzięki niezobowiązującym randkom. Nawet jeżeli nie spotkasz swojego wymarzonego księcia z bajki to przynajmniej wypijesz całkiem dobrą kawę lub zjesz coś pysznego ? To rozwiązanie jest warte przemyślenia, bowiem istnieją na tym świecie pary, które właśnie dzięki aplikacjom i portalom przeznaczonym do randkowania stworzyły szczęśliwe związki. W dobie Internetu wszystko jest możliwe. Daj sobie szanse i kiedy staniesz emocjonalnie na nogi zacznij spotykać się z mężczyznami. Jak mawiają nasze mądre babcie, tego kwiatu jest naprawdę pół światu.

Dasz radę! Trzymamy za Ciebie kciuki!