Powrót do pracy po narodzinach dziecka.

Chcesz wrócić do pracy po narodzinach dziecka? Musisz jednak pokonać trochę przeszkód. Z małym dzieckiem nie jest to takie łatwe jakby się wydawało, zwłaszcza gdy przerwa była długa. Odpowiednia silna motywacja na pewno w tym Ci pomoże.

Powrót do pracy po macierzyńskim jest dosyć trudny. Co 5-6 Kobieta traci pracę w czasie urlopu. Sytuacja jest tak samo trudna, jak przebywaliśmy 3 lata na urlopie wychowawczym, a nie pracowaliśmy zawodowo. Kobiety z dziećmi szukające pracy mają przypisane w życie wiele nieobecności w pracy i nie jest to łatwe. Wiele kobiet boi się też ryzykować i pracować pod presją.

Pierwszy krok to plan w poszukiwaniu pracy.

Poszukiwanie pracy, aby było skuteczne, warto sporządzić plan poszukiwań. Musisz sobie wytyczyć jakiej pracy szukasz z jakimi zarobkami w jakich godzinach.

Najlepszym pierwszym krokiem do szukania pracy są kontakty osobiste. Popytać znajomych i poprosić o kontakt jak coś by mieli dla Ciebie. Warto śledzić ogłoszenia na różnych portalach. Jak nic nie znajdziesz nadal, to umieścić warto ogłoszenie w lokalnej gazecie. Może ktoś akurat do drobnych prac kilka razy w tygodniu będzie potrzebował. Na sam początek dobre, aby dziecko przyzwyczajać do danej sytuacji i szukać dalej. Unikaj agencji, które jednak pobierają opłaty za pośrednictwo.

Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Po rozmowach telefonicznych czy wysłaniu aplikacji czeka nas rozmowa kwalifikacyjna. Dowiedz się jak najwięcej o danej firmie. Mogą pojawić się pytania o pracę w przeszłości, mocne i słabe strony, jakiego wynagrodzenia się spodziewasz, dlaczego Ciebie powinni zatrudnić. Może się zdarzyć też pytanie o planowanie dalsze rodziny. Jest to pytanie nie stosowane, ale często zadawane. Jak najbardziej trzeba ukazać się z dobrej strony, ale też nie ukrywać, że ważna dla Ciebie jest także rodzina. Pamiętaj, też o właściwym stroju, fryzurze i higienie osobistej.

Klub pracy.

Wiele gmin czy powiatów na pewno też u Ciebie, mają szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy. Takie kluby pomagają w napisaniu CV, listu motywacyjnego, odnalezienia siebie w nowej sytuacji.

Programy unijne dla kobiet na urlopie macierzyńskim.

Fundusze Unii Europejskiej w większości miastach, starają się zrealizować projekty, którym jest celem aktywizacja zawodowa. W ramach takich projektów można idealnie podszkolić swój język, nauczyć się programów komputerowych, podstaw księgowości, przedsiębiorstwa czy innych zawodów.

Niektóre projekty oferują kompleksowe wsparcie typu psycholog i opieka nad dzieckiem. Wystarczy tylko dobrze czytać i korzystać z tym projektów.

Praca zdalna dla mam.

Wiele pracodawców, poszukuje osób pracujących w domu za pośrednictwem komputera lub telefonu. Jeżeli mamy takie możliwości warto na sam początek z nich skorzystać. Taka praca może być korzystna i interesująca tak samo jako siedzenie w biurze czy przy ladzie w sklepie. Jednak trzeba umieć pogodzić pracę z obowiązkami domowymi.

Zakładanie własnej działalności.

Taka własna działalność jest super sprawą, zwłaszcza że w naszych czasach dużo środków pieniężnych na rozpoczęcie możemy uzyskać od Państwa. Nie zawsze jednak jest to wszystko takie łatwe, ponieważ potrzeba na to czasu, doświadczenia i czasu. Śledzenie prasy, interesowanie się tematyką, aby móc otrzymać jak najwięcej na sam początek. Po otrzymaniu już takiej dotacji należy się jakoś do tego wszystkiego przyzwyczaić. Pogodzić swoją firmę z obowiązkami domowymi.

Jak widać form rozwoju, po urodzeniu dziecka jest sporo, ale nie zawsze idą one parą z naszymi myślami.