Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Jednak o ile prezent dla mężczyzny jest zdecydowanie łatwiej kupić, obdarowanie kobiety może być problemem. Kwiaty? Ubranie, a może biżuteria? Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym prezentem będzie ten ostatni. Nie ma kobiety, która nie ucieszy się z otrzymania kolczyków, naszyjnika lub bransoletki. Każdej z tych rzeczy na rynku jest mnóstwo. Są wykonane z różnych materiałów, a rozpiętość cenowa jest naprawdę spora. Przyjrzyjmy się bliżej biżuterii oraz poszukajmy takiej, która oprócz tego, że pięknie wygląda, jest również atrakcyjna cenowo.

Biżuteria, z jakiego kruszcu jest zrobiona?

Najczęstszym kruszcem używanym do wyrobu biżuterii jest srebro i złoto. Oczywiście na rynku istnieją, również inne materiały, takie jak platyna, mosiądz czy brąz. U jubilera możemy znaleźć biżuterię wykonaną z każdego z tych materiałów, jednak od zawsze to złoto i srebro było najchętniej wybierane przez klientów.

Złoto i srebro, są ładne, ale jak je ubogacić?

Złoty lub srebrny pierścionek. Bransoletka lub naszyjnik wykonane z tego samego kruszcu, same w sobie wygląda bardzo elegancko. Jednak, dzięki różnym dodatkom potrafią wyglądać jeszcze piękniej. Sposobów na to, aby takiej biżuterii nadać dodatkowej wartości, również estetycznej są, albo dodatkowe szlify, albo osadzenie wartościowych kamieni. Oczywiście każda kobieta marzy o diamentach, jednak nie ma co ukrywać, że nie każdego stać na biżuterię wysadzoną tymi kamieniami. Na szczęście na rynku istnieją tańsze alternatywy.

Oprócz diamentów, w biżuterii osadza się szmaragdy, rubiny, szafiry, topazy, ametysty lub tanzanity. Można również zwrócić się w kierunku kamieni sztucznych takich jak cyrkonie, jednak zdecydowanie lepszym wyborem będzie kryształ Swarovskiego.

Czym jest kryształ Swarovskiego?

Kryształ Swarovskiego, jest tak jak cyrkonia, kamieniem syntetycznym. Jednak prezentuje się on zdecydowanie lepiej od cyrkonii. Sam kryształ wykonany jest z tzw. szkła kryształowego. Dokładny proces jego wytwarzania jest objęty ścisłą tajemnicą. Twórcą kryształu jest Daniel Swarovski, urodzony w Czechach, syn mistrza zakładu szlifierskiego. To on wynalazł metodę szlifowania szkła kryształowego, która przyczyniła się do powstania owego kryształu. Co bardzo ważne, na rynku istnieją podróbki kryształu Swarovskiego, które są wykonane z cyrkonii. Oryginalność produktu jest zawsze potwierdzona certyfikatem.

Charakterystyczne cechy kryształu Swarovskiego.

Ten syntetyczny kryształ wyróżnia kilka czynników, są to:

  • blask, metoda szlifowania jest ścisłą tajemnicą firmy, ale to dzięki niej kryształ Swarovskiego ma ponadprzeciętny blask, którego nie da się podrobić,
  • brak skazy, żaden z kryształów zrobionych przez Swarovskiego, nie posiada skaz, czyli zarysowań, bąbelków powietrza itd. Oryginalny kryształ jest doskonale czysty,
  • trwałość, kryształ firmowany przez Swarovskiego, jest całkowicie odporny na upływ czasy, nie utlenia się, nie rysuje, zachowuje swój blask nawet wiele lat po jego wyprodukowaniu,
  • cena, kryształ Swarovskiego jest zdecydowanie tańszy od innych kamieni naturalnych, jednak jego wyprodukowanie swoje kosztuje, stąd pomimo szerokiej rozpiętości cenowej, nie może on kosztować śmiesznie małej kwoty,
  • waga, kryształ Swarovskiego jest dość ciężki, w porównaniu do podróbek,
  • ścianki kamienia, oryginalny kryształ ma wszystkie ścianki pod jednym i tym samym kątem,
  • rozszczepienie światła, kryształ Swarovskiego rozszczepia światło, na podróbkach ten efekt nie występuje.

Bransoletka

Źródło: bizuteriaszyk.pl/kategoria-produktu/bransoletki/bransoletki-damskie/

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego

Biżuteria ze Swarovskim jest ciekawą alternatywą, dla osób, które chcą nabyć elegancki produkt, niekosztujący bardzo dużej sumy pieniędzy. Ostatnio coraz modniejsze są bransoletki z kryształkami Swarovskiego. Taką bransoletkę, z oryginalnymi kamieniami, można nabyć już poniżej 100 zł. Najczęściej bransoletka jest srebrna, ale istnieją również wersje pozłacane. Co ważne taka bransoletka nie musi być tylko na nadgarstek, istnieją również modele przeznaczone na kostkę, które będą idealną kompozycją do eleganckiego obuwia. Kryształki Swarovskiego mogą występować w kompozycji z innymi kamieniami.

Uniwersalny prezent za nieduże pieniądze?

Jeśli chcemy zrobić prezent, który będzie dla naszej kieszeni atrakcyjny finansowo, a obdarowaną osobę zachwyci swoim blaskiem i prostotą, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup bransoletki z kryształkami Swarovskiego (np. pod adresem bizuteriaszyk.pl/kategoria-produktu/bransoletki/z-krysztalkami-swarovskiego/), lub jakiejkolwiek innej biżuterii z tym syntetycznym kryształem. Pamiętajmy jednak, aby kupować w sprawdzonych sklepach, które będą mogły oferowany produkt potwierdzić certyfikatem.