Miłość to wyjątkowe uczucie, które dzielimy z ukochanym. Dlatego warto się o nie troszczyć i pielęgnować każdego dnia. Niestety nie wszystkim parom pisane jest bajkowe ,,żyli długo i szczęśliwie’’. Wielu kobietom zdarza się poddawać w wątpliwość relacje z wybrankiem. Często za tym stoją m.in. oziębłość partnera, powtarzające się kłótnie, niedotrzymywanie obietnic, a także brak zainteresowania potrzebami partnerki. Tego typu zachowana prowadzą do pojawiania się pytań, na kobiety chcą za wszelką cenę znaleźć odpowiedzi.

Warto wiedzieć, że również związki, w których nie pojawiają się negatywne emocje i wywołujące łzy sprzeczki przechodzą przez etap, w którym poszukuje się bezcennych dowodów na potwierdzenie miłości ze strony mężczyzny. Faza niepewności zdarza się każdemu niezależnie od stażu relacji. Jak sprawdzić, czy partner rzeczywiście kocha i przestać się niepotrzebnie zamartwiać lub po prostu się rozstać rozpoczynając całkiem nowe życie? Kilka wskazówek znajdziesz w krótkich true love story zamieszczonych poniżej. Okazuje się, że test na miłość można przeprowadzić bardzo łatwo, a jego zdanie nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności.

Szukaj miłości w drobnostkach

Kalina była w związku trzy lata. Przez tak długi czas zarówno ona jak i jej partner mieli sporo sposobności, by nawzajem dobrze poznać swoje nawyki i przyzwyczajenia. Zwyczajem Kaliny bez którego nie mogła się obejść było spanie w skarpetkach. Kobieta nie potrafiła zasnąć z bosym stopami. Pewnego wieczoru była na tyle zmęczona, że zapomniała o ich włożeniu. Jej partner o imieniu Tomasz za każdym razem, gdy tylko zauważał zsuwające się skarpetki, bez względu na późną porę naciągał je na stopy ukochanej. Kiedy tylko dostrzegł tamtego wieczoru, że Kalina zasnęła bez skarpetek znalazł jej ulubioną parę w szufladzie i założył na jej stopy. Ten drobny gest niezaprzeczalnie był dowodem miłości. Pomijając fakt, ze zwyczaj był nadzwyczajny należy przyznać, że Kalina ma prawdziwe szczęście ?

Zupełnie innym przykładem z życia jest historia Oli i Huberta. Kobieta nie znosiła pieczarek, ale on je kochał. Dlatego specjalnie dla swojego wybranka Ola dzielnie walczyła z grzybami godząc się na zamawianie pizzy z pieczarkami. On zanim podzielił ciasto na równe kawałki za każdym razem z połowy ściągał nielubiane przez ukochaną dodatki. Mimo, że tracił na tę czynność sporo i przeważnie nie był w stanie usunąć wszystkich pieczarek, to nigdy temu nie zaprzestawał.

Dbanie o komfort partnera przejawia się najczęściej w drobnostkach! Szukaj ich i doceniaj za każdym razem, gdy Twoja druga połowa dwoi się i troi, by nic nie zakłócało Twojego spokoju. Czasami jest to śniadanie do pracy, czekolada na pocieszenie, a innym razem naciąganie skarpetek czy misterne usuwanie pieczarek z pizzy. W zabieganej codzienności takie drobiazgi potrafią nam uciec. Zwróć uwagę na to, czy Twój partner o nich pamięta. Jeżeli tak masz niezbity dowód na jego prawdziwą miłość.

Oczekuj wsparcia w trudnych chwilach

Przyjaciółka Matyldy z dzieciństwa zginęła w tragicznym wypadku. Kobiety były związane ze sobą tak bardzo, że wielu obcych ludzi uważało je nie tylko za przyjaciółki, ale i za siostry. Matylda przez rok nie mogła pogodzić się ze strata bratniej duszy. Na szczęście nie była w tej sytuacji sama. Norbert, jej narzeczony przez całe dwanaście miesięcy prowadził z nią drugie rozmowy na temat tęsknoty i rozpaczy. Mężczyzna nie pozostawił swojej wybranki samej z `żałobą. Nie próbował odwracać na siłę jej uwagi, tylko podjął próbę pracy nad emocjami ukochanej. Takie wsparcie było dla Matyldy na wagę złota. Dzięki Norbertowi w końcu stanęła na nogi.

Zwracaj uwagę na to jak Twój partner zachowuje się w trudnych sytuacjach! Emocje i empatia to dla wielu mężczyzn nieznana kraina. Od dzieciństwa są uczeni, że powinni być twardzi i oziębli. Doceniaj, gdy Twój wybranek podejmuje próby zrozumienia rozpaczy, smutku i łez. Czerwone światło powinno pojawić się w Twojej głowie, gdy w ogóle nie spotykasz się z jego wsparciem, w chwilach gdy go najbardziej potrzebujesz.

Zwracaj uwagę na słowa

Piotr i Elżbieta byli małżeństwem od dwóch lat, jednak nie wszystko u nich funkcjonowało tak jak powinno. Piotr rozmawiając ze znajomymi lub rodziną zawsze mówił o sobie. Skupiał się na przyszłości, przeszłości i teraźniejszości, w których więcej było ,,JA’’ niż ,,MY’’. Nie był to dla niego żaden problem. Jednakże dla jego żony Elżbiety był to sygnał ostrzegawczy. Egoistyczne podejście męża wynikające w trakcie swobodnych rozmów z czasem zaczęło przekładać się na codzienność. Piotr przestał przejmować się marzeniami i potrzebami żony. Liczyło się dla niego tylko jego ,,JA’’ w każdym aspekcie życia. Doprowadziło to do rozpadu małżeństwa, ponieważ żadna kobieta nie jest w stanie znieść ignorancji. Będąc w związku stajemy się jednością. Piotr niestety tego nie rozumiał.

Przysłuchuj się z większą uważnością rozmowom, które prowadzi Twój wybranek przy rodzinnym obiedzie lub na spotkaniu ze znajomymi! Jeżeli zauważysz, że cały czas skupia się na sobie powinnaś zacząć się zastanawiać, czy wspólna przyszłość ma dla niego sens. W zdrowych związkach panuje przeważnie ludzie częściej używają sformułowania ,,MY’’ mówiąc o planach na przyszłość, wspominając przeszłość lub relacjonując bieżące wydarzenia. A jak opowiada o nich Twój partner?

Aleksander nie wiedział, że wielokrotnie obraził Faustynę w jej obecności przy przyjacielu, rodzicach i zupełnie obcych ludziach. Dla niego poniżanie i ubliżanie dziewczynie stało się codziennością. Przymiotniki głupia, leniwa, durna, idiotka itp. stały się w jego słowniku epitetami określającymi partnerkę. Ranił ją za każdym razem ich używając i skutecznie niszczył wspólną relacje.

Zwróć uwagę na to, jak odnosi się do Ciebie Twój partner w towarzystwie innych ludzi! Skupiaj się również na tym, jak o Tobie mówi! Jeżeli Twój partner nie wypowiada się o Tobie w Twoim towarzystwie z szacunkiem wiedz, że nie robi tego również za twoimi plecami. Nie reaguj nerwowym uśmiechem lub ignorancją na tego typu zachowania. Natychmiast powinnaś przywoływać go do porządku. Obrażanie najbliższej osoby nie jest dowodem na miłość. To wyraźny sygnał na jej brak. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na sposób wypowiedzi partnera, zwłaszcza gdy dotyczy ona bezpośrednio nas samych. Szacunek to podstawa szczęśliwego i zdrowego związku.