Komary to rzecz w ostatnim czasie bardzo kłopotliwa, zwłaszcza przy grillowaniu. Komary dają się każdemu we znaki w czasie sezonu. Komary, które czyhają na naszą krew to one potrafią zepsuć nie jedną imprezę w plenerze. Od wieków ludzkość wynajduje różne specyfiki, aby odstraszyć komary od siebie, jedni kupują środki chemiczne, inni walczą naturalnymi sposobami. Co zrobić, aby skutecznie bronić się przed małymi natrętami?

Do naturalnych metod możemy zaliczyć między innymi;

– Do naczynia należy włożyć kilka plastrów cytryn i limonki do tego kilka gałązek rozmarynu i kilka kropli olejku eukaliptusowego. Nalać wody do środka i położyć zapaloną świeczkę tuż przed imprezą grillową, po takim zabiegu żaden komar nie powinien się pojawić.

– Ogromna ilość roślin ogrodowych odstraszająca komary np. :

LAWENDA -jej kwiaty zebrane są w kłos w kolorze zimnozielonym o wąskich i srebrzystoszarych liściach. W zależności, jaka odmiana może być w kolorze fioletowym, różowym i białym. Jej zapach jest bardzo intensywny i dlatego też wabi pszczoły, ale jeżeli chodzi o komary, to skutecznie je odstrasza.

KOMARZYCA -ma długie zwisające pędy, dobrze prezentuje się na balkonie, można ją skomponować z pelargonią, begonią czy bakopą. Wymaga półcienia i nie lubi przelewania w przeciwnym razie, jej pędy pękają i zamierają.

KOCIMIĘTKA -zakwita w lipcu i towarzyszy nam w ogrodzie aż do września. Swoim wyglądem przypomina lawendę, ale jej liście są drobne i szarozielone. Odstrasza komary, kleszcze, ale i meszki, bardzo się podoba za to kotom, które uwielbiają w niej przebywać. Roślina odporna na suszę, przyjazną pszczołą.

BODZISZEK KORZENIASTY -koloru fioletowego, jako roślina nie ma dużych wymagań, rośnie na przeciętnych glebach zarówno w słońcu, jak i półcieniu.

KOPER WŁOSKI-roślina jednoroczna może osiągać metr wysokości, towarzyszy nam od lipca do września i kwitnie na żółto. Lubi słoneczne miejsca, ale niekoniecznie susze. Można go łączyć z bazylią, miętą, tymiankiem.

Należy również wspomnieć, że istnieje bardzo dużo środków w sprayu, których zadaniem jest odstraszanie komarów. Decyzja należy do nas, z czego skorzystamy, aby obronić się przed tymi insektami. Należy pamiętać, że komary inteligentnie wybierają swoje ofiary, poprzez dwutlenek węgla, który wydychamy. Widzą w podczerwieni, dlatego też osoby o wyższej ciepłocie ciała są bardziej zagrożone. Warto pamiętać, że kolor ubrania też ma znaczenie, jasna barwa odbija promienie słoneczne, a więc nie przyciągają ciepła i tym samym komary też nas tak szybko nie zauważają.

Zapisz