Na botoks decydują się głównie kobiety. Jest to zabieg z wykorzystaniem substancji, którą stosuje się m.in. w celu złagodzenia rysów twarzy. Zastosowanie botoksu sprawia, że twarz nabiera młodego wyglądu. Warto również wiedzieć, że botoks ma doskonały wpływ na zmarszczki mimiczne. Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat botoksu i jego działania? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Czym jest Botoks?

Botoks to inaczej toksyna botulinowa typu a, która znana jest również pod nazwą „jad kiełbasiany”. Jest ona jedną z najsilniejszych, naturalnych trucizn, która w niewielkich dawkach może być bezpiecznie stosowana w okulistyce, chirurgii i dermatologii oraz w medycynie estetycznej. Wstrzykiwanie botoksu stało się popularnym zabiegiem, który pomaga wygładzić istniejące już zmarszczki mimiczne, zmarszczki na czole i między brwiami. Jednak od niedawna preparat ten stosuje się również do uniesienia opadających kącików ust. Zupełnie nowym zabiegiem jest także zmniejszanie widoczności zmarszczek na szyi i dekolcie przy pomocy zastrzyków z botoksem.

Jak działa botoks?

Botoks, który jest wstrzykiwany w okolice zmarszczki, przyczynia się do blokowania przewodzenia impulsów nerwowych, które powodują skurcze mięśni twarzy, a w ten sposób doprowadzają one do tworzenia się nowych zmarszczek. Tak więc zabiegi z botoksem sprawiają, że skóra się wygładza. Co więcej, zapobiegają także powstawaniu nowych zmarszczek. Chcesz się przekonać? Sprawdź tutaj: botoks Lublin.