Taniec brzucha to niezwykle zmysłowa i piękna sztuka, która od wieków znana jest na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Taniec ten wykonywany jest głównie przez kobiety, ale zdarzają się także występy grup męskich.

Zachwycające i zarazem bardzo wymagające figury wymagają sporo wysiłku i ogromnego nakładu pracy. Tancerki, mimo że nie wykonują już w pełni tradycyjnego tańca brzucha, ćwiczą jego podstawowe sekwencje ruchów, w tym bardzo trudne izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni, by widz miał wrażenie, że ciało jest bardzo elastyczne. W połączeniu
z tradycyjnymi rytmami inspirowanymi muzyką arabską czy afrykańską i oszołamiająco kolorowymi strojami taniec staje się wspaniałym show.

hamsa photo 2 (002)

Orientalną galę taneczną będzie można obejrzeć w wykonaniu artystek, instruktorek i uczennic warszawskiej szkoły tańca orientalnego Hamsa. Te dziewczyny podbijają światowe sceny
i zwyciężają w międzynarodowych konkursach. Część z nich to pasjonatki, które w amatorskich grupach po wyjściu z biura szlifują swoje umiejętności. Dzięki nim będzie można poznać bogactwo stylów tańca orientalnego, a być może odnaleźć swoją nową pasję.

spektakl hamsa

W programie taniec orientalny w różnorodnych odsłonach, taniec perski, taniec afgański czy współczesne style które czerpią inspirację z tańca brzucha takie jak American Tribal Style® czy Tribal Fusion.

Poznaj energię tego niezwykle kobiecego tańca i przekonaj się, czemu przyciąga tysiące fanów na wszystkich kontynentach.

Orientalna Gala taneczna: Hamsa Winter Show.

Kiedy: 24.03.2019, godz. 19:00-21:00

Gdzie: Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36A (Włochy)

Bilety: 25 pln, do nabycia w dniu spektaklu