Dni stały się krótsze, coraz szybciej nadchodzi ciemność. Słychać w niej złowieszcze gwizdanie wiatru, który przeszywa do szpiku kości. Drzewa szumią niepokojąco. Poranne mgły złowieszczo unoszą się nad ulicami miast. Nastaje czas grozy… Czas mroku! Czas Halloween! 

Nikomu nie trzeba przedstawiać tego święta, które zaczerpnęliśmy ze Stanów Zjednoczonych, prawda? Wiecie, że u Amerykanów jest to drugie najpopularniejsze święto zaraz po Bożym Narodzeniu? Robi wrażenie, prawda? W Polsce także coraz częściej organizujemy imprezy z okazji Halloween! Nie tylko dzieci chodzą od drzwi do drzwi z wesołym “Cukierek albo psikus”. Dorośli świetnie się bawią podczas balu przebierańców. Może w tym roku to Ty chcesz zorganizować domówkę z okazji Halloween, ale nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać? Chętnie podpowiemy co jest obowiązkowe na takiej imprezie i na co zwrócić uwagę! 

halloweend1

Mroczny klimat 

Podczas domówki z okazji Halloween kluczowy jest nastrój grozy, który jest charakterystyczny właśnie dla tej imprezy! Pamiętaj, aby kolorem przewodnim była czerń. Możesz niewielkim kosztem wykonać ciekawe ozdoby, np. zasłonki z pociętej bibuły lub papierowe napisy typu „Kraina śmierci, nie ma już odwrotu” itp. Ciekawym pomysłem są także nietoperze zwisające z lampy. Nie wiesz o czym mowa? Już tłumaczymy! Odrysuj na czarnym papierze nietoperze z szablonów o różnych wielkościach, przeciągnij je przez nitki i zawieś na lampie. Będzie efekt wow!

 

11528_big

Koniecznie pamiętaj także o klasycznych halloweenowych ozdobach, czyli… wydrążonych dyniach! Możesz wykonać kilka – każdą z innym motywem. Nastroju dodadzą również świece, więc umieść ich jak najwięcej w różnych częściach pomieszczenia. Nie zapomnij o mrocznej muzyce! Niech dźwięki napędzają strach : )

halloween-109639a4f7a0d39e3f299b3d7a8ca496_3cfac8

 

Niecodzienna przemiana 

Halloween to idealny moment na wykazanie się kreatywnością i oryginalnością, ponieważ wiele imprez jest przebieranych, więc dlaczego Twoja miałaby nie być? Poinformuj gości, że na ten wieczór przemieniacie się w dowolne postacie, niekoniecznie straszne i miejcie frajdę! Pozwólcie sobie puścić wodzę fantazji, aby nie powielać klasycznych strojów. Na każdej imprezie halloweenowej znajdzie się zombie, wampir oraz mumia. Postaraj się zaskoczyć swoich gości! Może przemienisz się w ulubioną serialową postać? Albo przeistoczysz się w bajkowego bohatera? 

GROUP_HORROR_2017

Atrakcje przyprawiające o palpitacje serca 

Po obgadaniu wszystkich tematów i wypiciu morza drinków przychodzi czas na odrobinę rozrywki! Nie takiej zwyczajnej, w końcu to Halloween! Możecie urządzić sobie maraton horrorów albo spacer po nieznanej części miasta, to może odrobinę przyspieszyć bicie serca. Bardziej tradycyjnym pomysłem jest Twister, który zamiast klasycznych kolorów będzie miał czaszki. Super opcją jest także snucie strasznych opowieści przy płomieniu świecy. 

uEFJnTqKCQVx131tWhGAVj0o2Z75kH7ovcxDNj5a

 

Eyeliner w ruch! 

Niezależnie od stroju, który przywdziejesz tego wieczoru, zachęcamy do wykonania upiornego, wyrazistego makijażu! Jest to jedyna okazja w roku, aby zrobić “trupi” makijaż, narysować wszystkie kości lub ściekającą z ust “krew”. Jeśli jednak nie lubisz takich ekscesów to możesz mocno podkreślić oko, usta pociągnąć ciemną pomadką i… włożyć czerwone soczewki. Będzie szał! 

0e1fe048bed8ed3f962751840a1f52b77a05c328.png_facebook
03-halloween-makeup-skull

skull-halloween

Już teraz wiesz jak zorganizować niezapomnianą imprezę halloweenową? Pamiętaj także, żeby wcześniej pomyśleć o grach i atrakcjach, a Twoja impreza przejdzie do historii! Mamy nadzieję, że nadchodzący Halloween będzie wspominany latami i przysienie masę dobrej zabawy. Niech strach będzie z Wami! 😉