Jak pozbyć się kaca? – domowy poradnik

jak pozbyć się kaca?

Znajoma zaprosiła Cię na imprezę, bawiłaś się świetnie, tańczyłaś, jadłaś i piłaś. Atmosfera była świetna, muzyka rewelacyjna a przyjaciółki jak zawsze rozśmieszały Cię do łez. Podczas imprezy rzadko kiedy myślimy o dniu następnym. Liczy się tylko tu i teraz! Zabawa jest świetna a alkohol tylko podkręca atmosferę. Niestety nie ma róży bez kolców. Dewastacja organizmu na następny dzień jest ogromna. Alkohol w każdej postaci zaburza gospodarkę organizmu i po prostu go zatruwa. Kac to nic innego jak objawy zatrucia organizmu. Dzisiaj podpowiemy Wam jak sobie radzić z kacem tak, aby był jak najmniej uciążliwy.

Budzisz się rano i już wiesz, że ten dzień raczej nie będzie należał do udanych. Suchość w ustach, ból głowy, ogólne otępienie i marazm. To kac. Jak z nim walczyć? Mamy dla was kilka sprawdzonych wskazówek, które powinny pomóc uśmierzyć ból.

Przed imprezą:

 1. Przede wszystkim woda. Powinnaś solidnie nawodnić organizm. Alkohol nie tylko wypłukuje witaminy i milkroelementy, ale również zaburza gospodarkę wodną w organizmie. Porządne nawodnienie organizmu tylko pomoże Ci w walce z kacem!

 2. Zawczasu warto uzupełnić witaminy w organizmie. Przede wszystkim dobrym pomysłem jest wzięcie magnezu, który wypłukiwany z organizmu powoduje, iż czujemy się bez sił, ospali i przytłumieni. Weź jedną tabletkę przed imprezą i w trakcie jej trwania.

W trakcie imprezy:

 1. Przede wszystkim pij i jedz! Nawadniaj organizm sokami, wodą a kolejne partie alkoholu uzupełniaj jedzeniem. Nie od dziś wiadomo, że picie na pusty żołądek ma jeszcze gorszy wpływ na organizm. Jeżeli jesteś w klubie gdzie nie ma jedzenia warto na chwilę się przewietrzyć i może zajrzeć do pobliskiej knajpki albo foodtracka na szybką przekąskę? (W ten jeden dzień nie liczymy kalorii 🙂 )

 2. Uzupełnij suplementami diety najczęściej wypłukiwane przez alkohol sole mineralne i witaminy. Mniejszy niedobór na następny dzień odczujesz mniejszym bólem głowy etc.

 3. Unikaj papierosów! Alkohol i duża ilość papierosów to nie jest dobry pomysł. Nikotyna przyspiesza wchłanianie alkoholu do organizmu co skutkuje na następny dzień jeszcze większym kacem i może również skończyć się ogromnym bólem głowy.

Dzień na kacu, co robić, aby przeżyć:

 1. Woda, woda i jeszcze raz. Najważniejsze to nawadnianie, nawet jeżeli nie czujesz pragnienia to nie zapominaj o nawadnianiu organizmu. W ten szczególny dzień unikaj papierosów i kawy, która odwadnia organizm.

 2. Spożywaj lekkie i zdrowe potrawy, pomogą Ci oczyścić organizm. Wskazane są również zupy, które pomogą ci przywrócić normalny stan organizmu. Polecamy żurek!

 3. Postaraj się, aby ten dzień był możliwie spokojny, poczytaj książkę, odpocznij a jeżeli to możliwe to po prostu…śpij ile się da! Sen regeneruje i pozwala na szybszy powrót do normalności.

Niestety kac nie jest w pełni uleczalny 😀 i nie ma złotego środka, który pozwoli ci, go uniknąć. Nasze porady oczywiście traktujcie bardziej jako „ludowe mądrości” aczkolwiek sprawdzone empirycznie w naszej redakcji, więc raczej pewnym jest, że nie zaszkodzą a mogą tylko pomóc!

Komentarze

 • KacKiller

  Bardzo pomocne wskazówki! Wpadłam na ten tekst 1 dzień przed panieńskim koleżanki, zastosowałam się co do 1-go akapitu. Co prawda kac był, ale dało się ten dzień przeżyć i nawet zaliczyłam spacer zamiast leżeć cały dzień w łóżku! Super dzięki!

  OdpowiedzKacKiller

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł

Kuchenne historie BVSK

Następny artykuł

Jak sprawdzić czy on naprawdę mnie kocha?